arama

Yetişkin Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 

Yetişkin Köpek Konservesi

Dünyanın en zevkli hobilerinden biridir köpek bakmak. Özellikle son yıllarda ülkemizde de artış göstermekte köpek bakanların sayısı. Çünkü dünya çapında meşhur olan köpekler var, televizyonda akla hayale gelmeyecek şovlar yapıyorlar ve insanların sevgisini kazanıyorlar. Onlar böylesine akıllı, böylesine sevimli ve böylesine insan canlısı olunca insanlar da doğal olarak onları daha yakından görmek ve sevmek istiyor, hatta durum bundan ibaret kalmıyor ve hemen bir köpek sahiplenmek istiyorlar.

 

Özellikle uysal, eğitilebilen ve zekâ seviyesi çok yüksek olan evcil köpekler daha çok tercih ediliyor. Tabi bazı insanlar farklı amaçlarla da köpek sahibi olabiliyor, avcılıkta kullanmak ya da eve bekçilik yapması için gibi. Ancak birçok insan sadece sevdiği için, ona arkadaş olsun diye köpek sahibi oluyor. Çünkü köpekler insanlarla çok iyi dost olurlar, onların hem sıkıntılarını giderirler hem de daha sosyal bir hata sahip olmalarını sağlarlar. Çünkü evde bir köpeğiniz varsa, her gün isteseniz de istemeseniz de dışarıya çıkacaksınız demektir. Çünkü onun hem tuvalet ihtiyacını gidermesi için, hem de egzersiz yapması, doğal ortamda vakit geçirmesi için bunun yapmanız gerekecek. Yani bu sayede siz de egzersiz yapmış olacak, başka insanlarla daha yakın bir iletişim kuracak ve hoşça vakit geçirmiş olacaksınız.

 

Yetişkin köpeklerde beslenme

 

Köpeklerin beslenme alışkanlıkları da yaşlarına göre değişir, Yani bir köpek yavruyken başka beslenmeli, yetişkinken başka beslenmelidir. Köpeklerin yaş, ırk, boy, kilo durumlarına göre ne yiyecekleri değişebilir. Yetişkin köpeklerinizi evdeki yemek artıklarınızla besliyorsanız eğer, hemen bundan vazgeçin, zire köpeğiniz bu şekilde hem sağlıksız hem de mutsuz bir köpek olur. Nasıl sizlerin kendinize özel bir yemeğiniz oluyorsa aynı şekilde onların da özel bir yemeği olmalıdır. Yani köpeklerinize kendi yediklerinizin artıklarını değil de onlar için özel olarak temin ettiğiniz yemekler yedirmelisiniz.

 

Eğer diyorsanız ki, vaktim yok, ben özel olarak yemek yapmaya bir zaman ayıramam, o zaman yapacağınız tek şey kalıyor, hazır mamalardan satın almak. Yani köpeğiniz için özel olarak satılan yaş ya da kuru mamalardan alabilirsiniz. Tabi aldığınız mamanın kalitesine ve yetişkin için uygun olup olmadığına bakmanızda yarar var. Köpeğiniz için daha çok yaş mamaları tercih etmelisiniz. Onun sağlıklı bir sindirim sistemine ve vücut yapısına sahip olması için sağlıklı gıdalarla beslenmesi gerekiyor. Özellikle sindirim sistemi için sürekli kuru gıdalar tüketmesi hiç sağlıklı değildir, bu nedenle ona yetişkin köpek konservelerinden alabilirsiniz. Çünkü köpeklerin bünyesi sandığınız kadar sağlam değildir, onlar da yedikleri bir şey yüzünden sağlıksız olabilirler, hastalanabilirler. Ve kuru gıdalar da sindirim sistemini olumsuz etkileyebilir. Tabi bu demek değildir ki köpeğinize asla kuru gıda vermeyin. Verin tabi, ancak günün her öğünü değil de iki öğünse bir öğününü kuru gıdalara ayırmalısınız.

Yetişkin Köpek Konservesi

Yetişkin Köpek Konservesi, köpeğinizin hem sağlıklı bir sindirim sistemi olmasına yardımcı olur, hem de onun damak zevkine oldukça uygundur. Yani köpeğiniz bu mamayı yediğinde çok mutlu olacak ve damak tadına da uygunsa severek mamasını yiyecek ve size hiç zorluk çıkarmayacaktır. Köpekler etçil hayvan olduklarından, kas ve kemik yapılarını güçlü tutmak isterler ve sırf bunun için ağırlıklı olarak et ve etin türevleri ile beslenmelidirler. Doğrudan et veremiyorsanız üzülmeyin. Çünkü hazır mamalar köpeğiniz için yeterince et içeren mamalardır. Köpeğinizin beslenmesinde gerekli olan ne kadar protein ve vitamin, varsa hepsi bu mamaların içinde saklanır ve günü geldiğinde köpeğinizin yemesi için sizin tarafınızdan verilir.