arama

Yavru Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Yavru Köpek Konservesi

Hayvan beslemek sevenler için bir tutkudur. Hayvan sevgisi tarif edilemez bir duygudur ve hayvan bakımı ve beslenmesini üstlenen kişiler büyük bir zevkle bu işi yaparlar. Hayvanlar hayatımızın içinde, ortasında yer alırlar ve huzur ve mutluluk kaynağı olurlar. Kimi evinin içinde, odasında besler kimi ise evinin bahçesinde, bahçesinin bir köşesinde besler. Onları sağlıklı bir şekilde büyütüp, beslemek güzel bir duygudur. Bir insan için en sadık dost diye tabir edilen köpekler gerçekten de bir anlamda can dost olmaktadır. Sahibini her türlü kötülükten, her türlü tehlikeden koruma içgüdüsüne sahip olan köpeklerin sadakati tartışılmaz bir gerçektir. Bir insan için bu kadar değerli bir varlık olan köpeklerinin bakımı ve konforu özen ister.

 

Köpekler doğdukları andan itibaren anne sütü alırlar ve 2 – 3 aylık olana kadar anne sütü ile beslenirler. Bu süre zarfında gerekli vitaminleri anne sütünden karşılarlar, daha sonraki aylarda ise yavaş yavaş dışardan gıda alımına başlanır. Dışarıdan alınan gıdalar da yine yavru köpekler için üretilmiş, besleyiciliği yüksek, protein oranı yüksek gıdalar tercih edilmelidir. Çünkü yavru köpekler tam gelişme ve büyüme çağında oldukları için fazla miktarda protein ve vitamine ihtiyaç duyarlar.

 

Bu aylarda bir yandan vücutları gelişme kaydederken diğer bir yandan da fazla hareketle enerji sarf ederler ve bu enerjiyi toplamak için dengeli beslenmeli ve gereken desteği almalılar. Yavru Köpek Konservesi ile yavru köpeklerinizin ihtiyacı olan tüm vitamin, protein ve mineralleri ona sunabilirsiniz. Gerekli besin desteğini almış olan bir yavru köpek sağlıklı bir gelişme kaydederek tam istediğiniz şekilde bir arkadaş olacaktır size.

 

Konserve mamalar üretim aşamasından geçerken oldukça dikkatli ve özenli bir üretim sağlanmaktadır. Tamamen doğal ürünler ile işlenerek köpeklerinize doyurucu gıdalar olarak sizlere ulaşmaktadır. Konserve mamalar et ve et yan ürünleri, tavuk eti, balıketi, tahıllar, mısır, pirinç, nişasta gibi maddelerden üretilmektedir. Doğal ortamlarda özel olarak yetiştirilmekte olan bu mama üretimi için kullanılan malzemeler işletmelerde üretim aşamasından geçmektedir. Elde edilen malzemeler pişirilir ve püre haline getirilmek üzere bıçaklarla ufalanır ve püre haline getirilir. Püre yapılan bu malzemeler, özel basınçlı bir şekilde pişirilir ve sıkıştırılarak bıçaklar yardımıyla küp küp doğranır.

 

Doğranan malzemeler paketlenir ve tekrar basınçlı bir şekilde pişirme işlemi uygulanır, bu işlemler sonucunda hazırlanan mamalar tazeliğini korumuş olur ve ilk günkü lezzetini korumaya devam eder. Tazeliğini korumuş olan ve kendine has bir aromaya sahip olan bu mamaları tüm hayvanlar büyük bir iştahla tüketirler. Özellikle yavru köpekler bu lezzete alışarak büyürlerse daha sonra da bu lezzeti aralar ve başka mama veya yiyecekleri yemek istemezler.

Yavru Köpek Konservesi

Bu özel olarak formüle edilmiş mamalar ile beslenen yavru köpekler günlük ihtiyaçları olan tüm vitamin ve mineralleri alarak gelişme sağlarlar. Yavru köpekler çok hareketlilerdir, protein ihtiyaçları oldukça yüksektir. Bu nedenlerle zengin protein kaynağı olan konserve mamalarla beslenmeleri en doğru seçenektir. Onların protein alımı hem fiziksel hem de aynı zamanda psikolojik olarak da gelişimine katkıda bulunacaktır. Sağlıklı beslenen köpeklerin algıları daha açık olacak ve verilen komutları daha iyi anlamaları gerçekleşecektir. Sizin kendisine vermiş olduğunuz eğitime daha hızlı cevap verecektir. Birlikte çok daha güzel aktiviteler gerçekleştirebileceksiniz. Yavru halde iken dengeli beslenen bir köpek yetişkin olduğu dönemlerde çok daha verimli ve cevap verebilen bir konumda olacaktır. Bir insan kadar size arkadaşlık yapabilecek sadık bir dost istiyorsanız köpeğinize verdiğiniz besinler önemlidir. Gereken desteği verdiğiniz köpeğiniz size iyi bir dost olacaktır.