arama

Yaşlı Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Yaşlı Köpek Maması

Yaşlı Köpek Maması

Hayvan familyası içinde en dost, en sadık hayvan türü köpeklerdir. Eğer bir köpek sahibi iseniz, sahibi olduğunuz köpek sizin en iyi dostunuz ve koruyucunuzdur. Eğer böyle iyi bir dosta sahip iseniz onu en iyi şekilde bakmanız gerekir. Hayvanın aktivite ihtiyacı, bakımı, temizliği, beslenmesi, gereken ilgi ve alaka bunların hepsini yapmanız gerekir. Bunların içinde en önemli olan köpeğinizin mutlu olması ve günlük aktivite ihtiyacını yerine getirmesi için gerekli olan enerji için gereken beslenme ihtiyacı. Köpeğinizin beslenme ihtiyacını en iyi şekilde karşılamanız gerekmektedir. Bunun içinde köpeğinizi mama ile besliyor iseniz, piyasada çok sayıda köpek maması ve konservesi markası bulunmaktadır. Bu markaların da çok sayıda ürettiği ürün bulunmaktadır.

Köpek maması köpeğin yaşına ve ırkına göre de değişiklik göstermektedir. Köpeğiniz yavru bir köpek ise yavru köpeklere göre geliştirilmiş mama ya da konserve mama ile beslemeniz gerekir. Yavru değil yetişkin bir köpek ise de ona göre mama kullanmanız gerekir. Ama sizin köpeğiniz yavru değil, yetişkin köpek kategorisini de aşmış durumda, yani köpeğiniz artık yaşlı bir köpek. Yani sizin emektarınız olmuş durumda, o zaman köpeğinizi yaşlı köpekler için özel olarak üretilmiş olan yaşlı köpek maması ile beslemeniz gerekmektedir. Yaşlı köpeklerin kasları zayıflamıştır. Bu kasları destekleyip zayıflayan derilerini güçlendirmek gerekir. Ayrıca yaşlı köpeklerin karbonhidrat miktarı düşük olan mamalar ile beslenmesi gerekir.

Piyasa da satışta olan köpek maması firmalarının hemen hepsinde yaşlı köpek maması çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerin hepsini yazmamız mümkün değil ama öne çıkanlardan bir kaç örnek verebiliriz. Mesela Acana marka Senior& yaşlı köpek maması 2, 27 kg ağırlığında bir mama ve satış fiyatı 59, 90 TL. Bu mamanın içerdiği et oranı % 60 ‘ dır. Koruyucu katkı maddesi de kullanılmamaktadır.

Piyasa da en kaliteli mama markalarının içinde yer alan Orijen’ nin ürettiği OrijenSenior yaşlı köpek maması, tahıl içermeyen bir köpek mamasıdır. 13 kg ağırlığında olan paketi de 293, 00 TL’ ye satılmaktadır. Mamanın içinde % 38 ham protein vardır. Bu protein sayesinde de yaşlı köpekler gün boyu aktivitesi için gerekli olan enerjiyi bu protein miktarından karşılar.

HappyDog Mini Senior Küçük Irk Yaşlı Köpek mamasının 4 kg’ lik paketi 71, 99 TL’ ye satılmaktadır. Ağırlığı en fazla 10 kg olan küçük ırk yaşlı köpekler verilebilecek bir mamadır. Enerji vermesi için mamanın içinde L karnitin vardır. İçeriğinde ki besin maddeleri, tavuk eti, kuzu eti, somon balığı, deniz balığı ve yumurtadır. Karbonhidrat olarak da pirinç ve mısır vardır. Ayrıca içeriğinde gerçek Yeni Zelenda midyesi eti vardır.

HilsMatureAdult + 7 Active LongevityMediumwithChicken Orta ırk yaşlı köpek maması, kuru köpek mamasıdır. 3 kg’ lık paket, 92, 00 tl’ ye satılmaktadır. 7 yaşın üstünde ki tüm orta ırktaki köpeklere verilebilecek bir mamadır. Mamanın içindeki etkin besin maddesi tavuk etidir. Yaşlı köpeklerin ihtiyaç duyduğu tüm besin ihtiyacını karşılayacak içeriğe sahip bir mamadır.

Yaşlı Köpek Maması

Hillslambrice kuzulu yaşlı köpek maması, kuru bir mamadır. 12 kg ağırlığında ki paket 207, 00 TL’ dir. Yaşlı köpeklerin eklem sağlığını korumak için glikozitin ve kontratın sülfat ile zenginleştirilmiş özel bir mama çeşididir.

Yukarı da yaşlı köpek mamalarının bir kaç tanesine örnek verdik. Siz kendi köpeğinize en uygun mamayı seçiniz. Seçerken mamaların içeriklerine dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.