arama

Yaş Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Yaş Köpek Maması

Yaş mama üretimi kuru mama üretimine göre daha zor bir süreçtir. Yaş mama üretiminde et ve et ürünleri, sebze, tahıl ve mineral ve yağlar su ve çeşitli diğer maddelerle karıştırılarak öğütülür ve püre haline getirilir. Daha sonra özel bir işlem ile buharla pişirilir ve küp küp olacak şekilde kesilir. Bu işlem sonucunda küpler gerçek bir et görünümüne kavuşur, küplerin etrafı sosla kaplanır ve konserve kutularına yerleştirilir. Yerleştirildiği bu konserve kutularının ağzı sıkıca kapatılır ve yaklaşık 2 saat kadar basınçlı bir şekilde pişirilir. Çok aşamalardan geçmesi gereken zahmetli bir üretim süreci vardır yaş mama üretiminin. Yaş mama üretiminde çok farklı kalite karşımıza çıkmaktadır. Kutunun üzerinde tavuk ürünü veya et ürünü yazmasına rağmen büyük oranda tavuğun diğer parçaları ile veya et oranı düşük olup tahıl veya su ile üretilmiş mamalar da karşımıza çıkmaktadır. Yapmamız gereken güvenilir markalar satın alıp, standartlara uygun ve hijyenik üretim yapan markaları tespit etmektir. Köpeğinizin sağlıklı gelişimini düşünüyorsanız neyle beslediğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Köpeğinizin yediği mama onun hem fiziksel hem psikolojik olarak gelişimi için önemlidir.

Yaş köpek maması içeriğine göre çok farklı tat ve lezzetlere sahiptir. Et ve et ürünlerinden üretilen yaş mamalar vardır. Tavuklu, balıklı, ördekli, av hayvanlı, tahıllı, sebzeli veya meyveli olan çeşitleri vardır. Yaş mamaları köpekler şekli ve tadından dolayı çok severler. Şekil itibarı ile et görünümünde olduğu için onların diş yapısına uygun ve doğalarına uygun olduğu için yemeye bayılırlar. Doğal besinlerden taze ve organik olarak hazırlanan bu mamaları tüketen köpekler daha sağlıklı olurlar. Doğal besinlerle beslendikleri için canlı bir vücuda sahip olurlar, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmeleri sağlanır. İçerisinde bulunan omega-3 ve omega-6 sayesinde parlak bir tüy ve deriye sahip olmalarına katkıda bulunurlar. Formülünde bulunan vitamin ve mineraller ile bağışıklık sistemini artırarak hastalıklara karşı koruma sağlanmış olur. Ayrıca tazeliğini koruyan bir ambalaj söz konusu olduğu için de kutunun kapağı açıldığında taze ve hoş besinlerin kokusu ile köpeğinizin daha iştahla besinleri tüketmesi gerçekleşmiş olur. Her gün farklı bir içerikteki yaş mama ile beslenen köpeğiniz her gün farklı bir lezzet ile tanıştığı için besinlerini severek tüketecektir.

Sürekli yaş mama ile beslenen köpeğinizin beslenmesine ilave olarak ara öğünlerde kuru mama takviyesi de yapılabilir. Düzenli olarak alması gereken vitamin, mineral ve proteinleri alan köpeğiniz ihtiyacı olan her şeyi aldığı zaman onu eğitmenizde de kolaylık sağlanmış olacaktır. Aldığı vitamin ve proteinler psikolojik olarak onu geliştirecektir, ve verdiğiniz komutları algılaması kolaylaşacaktır. Algıladığı komutları yerine getirmekte daha zeki ve atak olacaktır. Böylelikle size yoldaş olacak arkadaşlarınız olacaklardır.

Yaş mamanın doyuruculuk oranı diğer mamalara göre daha yüksektir. Kuru mamadan yediği iki kap oranında yaş mamadan bir kap yiyerek doyar. Ve daha az kalori alarak doymuş olur. Yaş mama içeriğindeki yüksek nem oranı ile sağlığını korumuş olursunuz, idrar yolları enfeksiyonlarına karşı önlem almış olursunuz. Kuru mama ile beslenen hayvanlarda yoğun olarak görülen idrar yolları enfeksiyonları zamanla böbreklere zarar vermekte ve çok acı çekmelerine sebep olmaktadır. Yaş mama ile bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Yaş Köpek Maması

Sizlerde birlikte bir yaşam sürdüğünüz köpeklerinizin sağlığını düşünerek onların beslenmesine özen gösterin. Doğru ve dengeli beslenme ile onların sağlığını koruyarak mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Onların mutluluğu sizlere de mutlu edecektir.