arama

Wildfield Okyanus Ringa Balıklı , Somunlu Ve Ton Balıklı Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Wildfield Okyanus Ringa Balıklı , Somunlu Ve Ton Balıklı Yetişkin Köpek Maması

Hayvansever insanlar , köpek besleme konusunda çok fazla ilgilidirler. Yavru köpek beslemek isterler ve bunun için bir köpek edinirler. Köpekleri beslemek için öncelikle onları sevmeniz gerekmektedir.Kendine bir köpek almayı düşünen kişiler için hazırlamış olduğumuz ve köpeklerinizin beslenmesi için sizlere yardımcı olacak Wildfield Okyanus Ringa Balıklı,Somunlu ve Ton Balıklı Yetişkin Köpek Maması hakkında sizlere bilgi vermek için hazırladığımız bu metnimizi okuyup değerlendirebilirsiniz.

 

Köpekler sadık ve bir o kadar da sevimli hayvanlar olması sebebiyle hem siz onları çok sevecek sahiplenecek hem de onlar sizleri birer sahip olarak değil can yoldaşı olarak göreceklerdir. Köpeklerinizin sizlere sadık bir dost ve neşeli bir arkadaş olabilmesi için onlara iyi davranmalı, sağlıklarını ve beslenme şekillerini kontrol edecek olan iyi bir veteriner seçmelisiniz.

 

Veteriner seçimi yaparken öncelikle köpeğinizin bakımında gerçekten sizlere yardımcı olabileceğine inandığınız kişilere başvurunuz. Sizin rahat etmeniz hem de köpeğinizin sağlığı açısından önemli bir unsurdur. Köpeğinizin rahat ve güvende hissetmesi sizlerin de rahat olmasını sağlamaktadır.

 

Yavru köpeğinizin beslenmesi ve gelişimi için ilk bir sene görünenden daha çok önemlidir. Köpeğinizin gelişiminin gerçekleşeceği bu ilk sene için beslenmesi çok önemlidir. Köpeğinizin diş yapısı vücutlarının gelişimi gibi gelişmeler olacağı için köpeğinizin beslenmesine özen göstermelisiniz. Yavru bir köpek ilk bir sene içerisinde gelişmesi için normal yetişkin bir köpeğin ihtiyacı olan besin maddelerinin 3-4 katına kalorinin ise 3 katına ihtiyaç duyar. Genel anlamda köpekler bir senede gelişimini tamamlarken bazı büyük ve dev cinslerin gelişmesi 2-3 seneyi bulabilir. Araştırmalara göre yavru köpeğinizin sağlıklı beslenmesi ve aşırı beslenmeden kaçınılması köpeğinizin sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat yaşamasını sağlamaktadır.

 

Evcil Hayvan Bakım Merkezleri ve hayvan dernekleri tarafından yapılan araştırmalara göre yavru köpekler gelişme ve büyüme dönemlerinde ekstra kalori ve besine ihtiyaç duyarlar. Bu ekstra besin ve kalorileri de köpeklerinize vereceğiniz köpek mamaları sayesinde temin edebilirler.

 

Köpeklerinize vereceğiniz mamaların ise özellikleri köpeğinize uygun olmalıdır. Bunun Wildfield Okyanus Ringa Balıklı,Somunlu ve Ton Balıklı Tetişkin Köpek Maması sizler için tam anlamıyla bir ölçüttür. Wildfield Okyanus Ringa Balıklı,Somunlu ve Ton Balıklı Tetişkin Köpek Maması sizlerin köpeklerinize verebileceğiniz en kaliteli köpek maması diyebiliriz. Protein ve mineraller orantılı bir şekilde dağıtılmalı ve köpeğinize zarar vermeyecek aksine yarar verecek düzeyde olmalıdır.

 

Yavru bir köpek 6 ayını doldurana kadar ve yemek ihtiyaçları azalmaya başlayana kadar günde en az 3-4 defa beslenmesine özen gösterilmelidir. Altı aydan sonraki süreçlerde ise köpeğinizi günde 1-2 defa beslemek yeterli olacaktır. Köpeğinizi çok fazla beslemek yerine belirli aralıklara beslemeniz önemlidir. Yavru köpeklerin gelişimi yaşamının ilk aylarında daha hızlı olacaktır. İlk aylardan itibaren köpek mamalarıyla sık sık beslemek önemli olacaktır.

 

Köpeklerin obez olmaması için yemek sureleri kısıtlanmalıdır. İlk 15-20 dakikada yeterli besinleri alacaklarından 20 dakikadan sonrası zararlı olacaktır.

Wildfield Okyanus Ringa Balıklı , Somunlu Ve Ton Balıklı Yetişkin Köpek Maması

Köpeğinizin düzenli beslenmesi köpeğinizin geleceği açısından çok önemlidir. Bu yüzden köpeğinizin beslenmesine çok ama çok dikkat etmelisiniz. Çünkü köpeğinizi ne kadar düzenli beslerseniz köpeğiniz o kadar sağlıklı olur ve köpeğinizin ömrü de bir o kadar uzun olur. Bu yüzden köpeğinizi çok düzenli beslemeli ona sadık bir dost olmalısınız. Sizde köpeklerinizin sağlıklarını riske atmak istemiyorsanız Wildfield Okyanus Ringa Balıklı,Somunlu ve Ton Balıklı Tetişkin Köpek Maması köpeğiniz için üretilmiş onun vazgeçilmezi olmaya aday bir mamadır.