arama

Wildfield Okyanus Ringa Balıklı, Somonlu ve Ton Balıklı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Wildfield Okyanus Ringa Balıklı, Somonlu ve Ton Balıklı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Köpek beslemek meşakkatli bir iştir. Her babayiğidin harcıda değildir. Köpeklerin insan hayatında (hayvan severler için) çok önemli bir yer tuttuğu yadsınamaz bir gerçektir. Fakat onlarla ilgilenmekte bir o kadar zordur. Ama gerçek bir hayvan severin bunu bir zevk ve hobi haline getirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bu ister istemez köpeğe işkence haline gelebilir. Özellikle beslenmesine çok önem göstermemiz gerekmektedir. Çünkü onlarda bir canlıdır. Doğal ve sağlıklı beslenmedikleri takdirde bir çok hastalık geçirmelerine, acı çekmelerine ve ölümlerine dahi yol açabilir. Bunun için ise köpeğimizin mama seçimini çok iyi yapmamız gerekmektedir. Bu yazıyı okuduğunuza göre size araştırıyorsunuz ve çok iyi bir hayvan seversiniz demektir. Bu yazımda size Wildfield Okyanus Ringa Balıklı,Somonlu ve Ton Balıklı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması hakkında bilgiler vereceğim. Wildfield Okyanus Ringa Balıklı, Somonlu ve Ton Balıklı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması yavru küçük ırk köpeklerimiz için tahılsız tam dengeli mamalardır. İlk olarak analitik bileşenleri incelemek ile başlayarak mamayı masaya yatıralım.

 

ANALİTİK BİLEŞENLER ;

 

İlk başlangıç olarak %36 değerindeki protein oranı göze çarpmaktadır. Gayet güzel bir başlangıç yaptık incelemeye galiba. O zaman devam edelim. % 16 ham yağ, % 9 Ham kül, %3,6 Ham lif, % 8 Nem, %1,5 Kalsiyum ve son olarak da %1,2 Fosfor oranı gayet iyi bir şekilde göz önünde bulundurulabilir.

 

Bir toplumun yapı taşı nasıl aileler ise, bir mamanında yapı taşı analitik bileşenlerinden oluşmaktadır. Ailesiz toplum, bileşensiz mama olmaz. Mamalarda en önemli husus bunlardır ve çok dikkat edilip, özenle incelenip,seçilmelidir. Bir mama için bir diğer önemli faktör ise mamanın içeriğidir. Çünkü nasıl sizin varsa, köpeklerinde bir damak zevki vardır. Benim önüme bir gün lahana koyarsanız mecburiyetten doymak için yerim. İkinci günde yedim diyelim. Üçüncü gün artık midemi bulandırır yemem. Köpeklerinde damak zevkine uygun mamalar seçerseniz eğer mutlu ve lezzetli mamalar ile doyabilir. Şimdi ise mamanın içeriğine ve köpek için damak zevkine ne kadar uygun inceleyelim.

 

 

 

 

BİLEŞİMİ ;

 

            Wildfield Okyanus Ringa Balıklı,Somonlu ve Ton Balıklı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması içerik olarak en zengin mamalar arasında en üst sıralarda yerini almaktadır.

 

Çünkü içeriğinde ; Kurutulmuş ringa balığı eti (%25), Kurutulmuş Ton balığı (%16), Tavuk Yağı, Kurutulmuş Bezelye, Kurutulmuş Muz, Kurutulmuş Somon Balığı Eti, Kurutulmuş Yonca, Maya, Monosodyum Fsofat, Kurutulmuş Hindiba Posası, Keten Tohumu Yağı (%0,4), Fructooligosaccharides (%0,2) , elma, nar , bal kabağı, yeşil çay, ıspanak, rezene, hodan, papatya, Mannan Holigasakkaritler (%0,2), domates, adaçayı, nane, kuşburnu, glukozamin (%0.04) , meyan kökü, böğürtlen, ahududu, Mojave Yuka, Kondroitin Sülfat (%0.01) gibi çok çok zengin bir içeriğe sahiptir. Ayrıca içeriğinde birçokta besinsel ilaveler vardır. Dilerseniz birazda içerisinde barındırdığı besinsel ilavelere göz atalım.

 

BESİNSEL İLAVELER ;

 

A vitamini 10,800 IU, D3 Vitamini 520 IU, E Vitamini 500 mg, C Vitamini 55 mg, B1 Vitamini 9 mg, B3 Vitamini 21 mg, B12 Vitamini 0,2 mg, B2 Vitamini 5 mg, B6 Vitamini 9 mg, Kolin Klorür 2.200 mg, H vitamini 1,6 mg, Folik asit 1.6 mg, Kuprik Sülfat Pentahidrat 11,6 mg olarak görünmektedir. Bunlara ek olarak ise amino asitler kuprik şelat hidrat 5 mg, çinko oksit 110 mg, amino asitler çinko şelat hidrat 47,5 mg, mangan oksit 26,5 mg, amino asitler mangan şelat hidrat 11,3 mg, sodyum selenit 0,28 mg, potasyum iyodür 3,4 mg ve son olarak da demir karbonat 180 mg olarak mamamızın içeriğinde mevcuttur.

Wildfield Okyanus Ringa Balıklı, Somonlu ve Ton Balıklı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Son olarak köpeğinize mamasını verirken yanında temiz ve taze olduğundan emin olduğunuz bir kap su vermeyi unutmayınız. Küçük dostunuzla sağlıklı ve mutlu nice günlere…