arama

Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması

Yavru köpek bakımı hiç kuşkusuz yetişkin köpek bakımına göre oldukça fazla hassasiyet gerektirmektedir. Çünkü yavru köpekler daha sık hastalanırlar, daha çok yemek seçerler. Köpeklerin sindirim sistemleri oldukça basit bir düzenekten oluşmaktadır. Köpeklerin sindirim sistemleri sadece tek bir mide ve ona bağlı çok kısa bir bağırsak sisteminden oluşmaktadır. Bu nedenle köpekler etoburdur ve sindirim sistemleri eti oldukça kolay sindirebilmektedir.

 

Bir yavrunun sütten kesilme süresi 4-6 hafta arasındadır. Bir köpeğin erişkin yaşına ulaşması ise 11-17 aya tekabül eder. Bilhassa yavru köpek besleyecek olan kişiler bilmelidirler ki köpekler bu dönemlerinde sizden çok şey bekleyecekler ve bunların başında çok iyi beslenme gelmektedir. Yavru köpeklere uygun formüle edilmiş mamalar ile köpeğimizi beslemeliyiz. Her köpeğin yaşamı süresince tıpkı biz insanlar gibi yavru, yetişkin ve yaşlı dönemleri olmaktadır. Bu evrelerde köpeklerin çeşitli hassasiyetleri ve gereksinimleri doğmaktadır.

 

Örneğin yavru bir köpeğin ihtiyacı olan enerji ve besin miktarı yetişkin bir köpeğe oranla daha fazladır. Öyle ki 4 aylık bir yavru ile 9 aylık bir yavru arasında bile gereksinim farklılıkları olmaktadır. Bu sebeple yavru köpeklerin gereksinimlerini karşılayacak mamalar tercih etmelisiniz. Bu mamaların başlıca şartları yavru yaşa uygun olması, kolay sindirilebilir olması, protein, kalsiyum, fosfor bakımından zengin olması olarak sıralanabilir. Protein oldukça önemli bir besin kaynağıdır. Köpeğinizin vücudunun düzgün ve sağlıklı büyümesi için son derece önemlidir.

 

Yavru köpek bakımı ile ilgili bilinmesi gereken en önemli noktalardan biri ise sütten kesilme ve kuru mamaya geçiş dönemindeki inceliklerdir. Yavru köpekler yaklaşık 6 yada 7 haftalıkken sütten kesilirler ve kuru mamaya geçiş sağlanmalıdır. Bu süreçte köpeğiniz mamayı reddedebilir. Bu oldukça doğal bir tepkidir. Kademeli olarak mama geçişini sağlayabilirsiniz. Mamayı süt ile ıslatarak yedirebilirsiniz. Fakat süt ile ıslatma işlemini haftalarca sürdürmeyin.

 

Süt yetişkin köpeklerde sindirim problemine yol açabilir. Su ve et suyu ile ıslatarak yedirmeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle mide şişkinliği ve gaz problemlerinin önüne geçmiş olacaksınız. Yavru köpeğiniz için mama seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Çok büyük taneli mamaları tercih etmeyin. Bu tip mamalar iri ve dev ırk yetişkinler için daha uygundur. Köpeğiniz için doğru mamayı seçebilmeniz adına bilmeniz gereken birkaç önemli unsur bulunmaktadır bunlar;

 • Kolay sindirilebilir bir mama olması
 • Sağlıklı bir deri yapısı ve parlak tüyler sağlaması
 • Kaliteli malzemelerden üretilmiş profesyonel bir mama olması

 

Kaliteli ve profesyonel mamadan kasıt köpeğinizin yaşına uygun gereksinimleri sağlayarak kas ve iskelet gelişimini destekleyici bir mama olmasıdır. Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması, köpeğinizin yavru dönemlerinde ihtiyacı olan besin değerlerini sağlamaktadır. Bileşiminde bulunan tavuk eti, somon ve lifler sayesinde köpeğinizin gelişimini destekler. Uzmanların görüşü yavru köpekleriniz için minimum % 25 oranlarında protein içeren mamaları tercih etmeniz yönündedir.

Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması

Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması, % 38 protein içermektedir. Üstelik yavru köpeğiniz için ihtiyacı olan enerjiyi sağlayan sağlıklı yağlar ile gelişimini destekler ve buna karşın obeziteye engel olur. Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması, doğru mamanın en önemli özelliklerini bir arada taşımakla birlikte tahıl içermez. 2 kilogramlık paketleri sayesinde hemen tüketilir, koku kaybı ya da bayatlama gibi sorunlar yaşamanıza engel olur. Siz yavru köpek sahiplerine düşen sevgi, ilgi, oyun ve doğru beslenme. Mama kabında daima taze su bulundurmayı unutmayın.