arama

Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması

Köpekler insanların dostudur cümlesini hepimizin defalarca duymuşuzdur. Bu da tarihsel bir gerçekliktir. Köpekler ve insanlar doğada birbirlerini bütünleyici bir unsur olmuşlardır. Çünkü insanlar oldukça iyi aletler üretebilir. Mızrak ok gibi aletlerle çok hızlı hayvanları bir kere de yakalayıp öldürebilir. Fakat köpekler veya kurtlar kadar hızlı koşamadığı için yakalayabileceği pek çok hayvanı yakalayamaz. İşte bu iki unsur doğada birleştiklerinde yenilmez bir avcı olmuşlar, neticede binlerce yıldır süren bir birliktelik ve dostluğa sahip olmuşlardır.

 

Bu sebeple bugün sahibi öldüğü için günlerce geleceği metro istasyonunda bekleyen veya rahatsızlanıp bir süre sonra ölen köpek haberlerine hepimz tanık olmuşuzdur. İşte bizim için böylesine dostluk ve sevgi besleyen bu hayvanlara değer vermekte bizim en önemli borcumuzdur. Bu sebeple köpeğimizin bakımına oldukça önem göstermeliyiz. Köpekler psikolojik olarak her ne kadar güçlü görünseler de oldukça hassas hayvanlardır. Çok çabuk psikolojik sorunlar yaşayıp diğer hastalıklara da davetiye çıkarabilirler. Bundaki en önemli hususta onların sosyal hayvanlar olmasından kaynaklanır köpeklerimizin psikolojilerini sağlamdır. Tutabilmek için onların günün belli saatlerinden özellikle sabah saatlerinde gezdirmeli özellikle hemcinsi olan hayvanlarla bir arada tutmak oyun oynamalarını sağlamak gerekir. Bu şekilde hareket de etmiş olacağından oluşabilecek ve ölümle sonuçlanacak kemik erimesin ihtimalinden de kurtulmuş oluruz.

 

Köpeklerin bakımında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta tüy dökme dönemleridir ki bu dönemlerinde pek çok köpek bol miktarda kaşınıp ciltlerine hasar verirler neticede de bazen çok ciddi boyutlara gelecek deri hastalıklarına yol açabilirler. Bu sebeple özellikledir. Cinsel dönemlerinde dışarıda temasa geçtiği hayvanlara dikkat etmeli pis ve parazitli hayvanlardan uzak tutmaya çalışmalıyız. Dışarıdan eve getirdiğimizde mutlaka kaliteli şampuanlarla yıkamalı eğer kendilerine zarar vermişlerse kaliteli kremlerle kremleyip ciddi dermatolojik rahatsızlıklara yakalanmamaları için önlem almalıyız.

 

Köpeklerimizi özellikle pikniklere gittiğimizde mutlaka yanımızda götürmeliyiz nasıl ki bizler ormanlık alanlarda piknik yaptığımızda doğamıza dönüp mutlu oluyorsak doğalarına çok daha bağlı olan köpeklerimiz bizden çok daha mutlu olacaktır. Ayrıca bizimle olan samimiyet ve sevgi bağları da oldukça güçlenecektir.

 

 

Bu problemleri açıkladıktan sonra şimdi de köpek maması ile ilgili bazı hususlara geçelim. Köpek mamalarında dikkat etmeniz gereken en temel mesele kaliteli olmasından ziyade tarihinin geçmemiş olması ve farklı mamalarla karıştırılmamış olmasıdır. Çünkü farklıdır. mamalarla karıştırılmış ucuz mamalar köpeklerinize bazı zararlar verebilir. Çünkü her köpek maması farklı amaçlarla üretilmiş belli yaş gruplarına ağırlıklarına veya eğitme amacına uygun olarak üretilen bu mamalar birbirlerine karıştırılırsa köpeğinizi için doğal olarak istenmeyen hastalıklara yol açabilir. Ayrıca hastalığa yol açmasa dahidir. Köpeğiniz bu mamalar alışabilir ve bu karışımları her zaman bulamayacağınız için aldığınız pek çok mamaya boşa vermiş olursunuz.

 

Köpeklerinize özelikle yaşlılık dönemlerinde oldukça dikkat etmelisiniz. Göz, diş ve kemik yapılarına dikkat etmeli belli aralıklarla veterinere götürmelisiniz.

 

Köpek bakımı ve beslenmesi ile ilgili temel meselelere değinmiş olduk şimdi Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması ile ilgili yaptığımız araştırmalara binaen fiyat ve gramaj değerleri ile içerikleri hakkında bazı bilgiler vermeye çalışalım.

Wildfield Köy Tavuklu Somonlu Yumurtalı Yavru Köpek Maması

2 kg 75 liraya ye bulabileceğiniz bu mamayı beslenme talimatlarına son derece uyarak vermeli ve kuru şekilde sunmalısınız yanında da mutlaka su bulundurmanızı öneririz. İçerisinde bol miktarda A E ve D3 vitamini bulunmaktadır.% 18 protein % 18 ham yağ ve az miktarda kül ve diğerleri bulunmaktadır.