arama

Wildfield Domuz Etli, Tavşanlı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Beslenme şekilleri ;

Wildfield Domuz Etli, Tavşanlı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Protein ağırlık beslenme ve kalori değeri yüksek vitamin içerikli besin bileşenleriyle günlük besin ihtiyacını karşılayan canlılarda büyüme ve gelişme diğer akranlarına oranla daha hızlı ve daha sağlıklıdır. Fizyolojik ve biyolojik olarak bu içeriklerden aldıkları kalori değerleri ile vücut kondisyonlarının korunup şekil almasında etkili olacaktır. Protein ağırlıklı beslenmek, yağ oranı ve karbonhidrat oranı yüksek mama ve besin içeriklerine göre daha sağlıklı ve tavsiye edilendir. Çünkü protein bu canlıların doğaları gereği sürekli ihtiyaç duydukları besin değerleridir. Protein ağırlıklı beslenmede süt ve süt ürünleri, beyaz ürünler, et ve yan ürünleri gibi gıdalar içermektedir. Fazla protein tüketimi canlılarda kolesterol düzensizliğine neden olur. Bu nedenle mama içeriğindeki protein değerleri tam ve dengeli olarak işlenmiştir.

 

Küçük ırk köpeklerin kemik yapısı olarak diğer ırklara göre küçük ve basık kalmaktadırlar. Buna bağlı olarak tükettiği besin ve besin türleri de farklı olacaktır. Örneğin; küçük çene yapıları katı besinlerin tüketimi için uygun olmadığından bu köpekler için taneli kuru mamalar ya da konserve çeşitleri tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Böylelikle sindirim ve çiğneme fonksiyonu daha iyi hale gelir.

 

Mama İçeriği Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar ;

 

1) Et ve et ürünleri kullanıldığı için hidrolize edilmiş protein değerleriyle yüksek kalori oranı yakalanmıştır. Buda günlük %60 gibi bir değerde besin ihtiyacının karşılandığını gösterir.

2) Tam ve dengeli besin bileşenleri ile mama dışında herhangi bir ek gıda ve sıvı karışım gıdalarına ihtiyaç duyulmadan kullanım talimatlarına göre günlük kullanımı sağlandığında 1 hafta içerisinde faydası görülecektir.

3) Hayvansal yağlar ve hayvansal proteinler ile birlikte vücuda alınan besinlerin yağ olarak depolanmadan biriken enerji yoğunluğuyla dışarıya kolaylıkla atılmasını sağlar. Bağırsak geçişlerindeki rahatlık havansal yağlar sayesinde olacaktır. Aynı zamanda rahat dışkı çıkışı bu ve bitkisel yağların tüketimi ile gerçekleşecektir.

4) Narenciye bitkileri ve şifalı bitki özleri, yağları ile tüketilen besinlerin sindirim ve emilimini sağladığı görülecektir.

 

 

5) Sebze ve organik meyve lifleri ile protein ihtiyacını karşılarken aynı zamanda günlük vitaminin %30 u da karşılanmış olacaktır. Protein ve vitamin ağırlıklı taneli kuru mama halini almıştır.

6) Zengin vitamin çeşitleri ile göz, ağız, kemik ve kas sağlıkları korunurken, gelişimleri ve büyümeleri güçlü, dirençli kalmaları sağlanmıştır.

7) Antioksidanlar sayesinde dökülen tüylerin en aza indirilmesi, parlak tüylerin yeniden çıkması, deri köklerindeki esneklik ve eski tüy yumaklarının vücuttan atılması gerçekleşecektir.

 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

Wildfield Domuz Etli, Tavşanlı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Kurutulmuş taze domuz eti, kurutulmuş yeşil bezelye lifleri, muz kurutulmuş, tavuk proteinleri, tavuk yağları, tavuk ciğeri, yonca yaprakları, taze tavşan eti, tavşan eti protein yağları, stabilize edilmiş tavuk etleri, somon balığı, somon balığı yağı, deniz ürünleri, deniz yosunu, ringa balığı, kurutulmuş yumurta çeşitleri, bira mayası, yaş maya, kuru maya, hindiba otu, hindiba özü, kurutulmuş hindiba posası, sodyum, sodyum klorür, fosfat, fosfor, keten tohumu, oligosakkaritler, yeşil ve kırmızı elma, kurutulmuş nar, kurutulmuş kabak, kurutulmuş yeşil çay, kurutulmuş ıspanak, rezene yaprakları, sarı papatya, meyan kökü özü, kırmızı tatlı domates, kurutulmuş kuşburnu, dağ adaçayı, kurutulmuş nane yaprakları, glukoz, kurutulmuş ahududu, böğürtlen lifleri, yuka otu, sülfat, ham protein, ham yağlar, ham kül, ham lif, nem, kalsiyum, A vitamini, D3 vitamini, E vitamini, C vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, H vitamini, folik asitler, klorür bileşenleri, amino asitler, antioksidanlar, çinko, mangan, magnezyum.