arama

Wildfield Domuz Etli, Tavşanlı Orta – Büyük Irk Köpek Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Wildfield Domuz Etli, Tavşanlı Orta – Büyük Irk Köpek Maması

Günlük besin ihtiyaçları köpeklerin gelişim evrelerine ve fizyolojik farklılıklarına göre değişmektedir. Bunların yanında kilo, hareketlilik, aktivite durumları, yaşları, kısırlık durumlarına göre de değişim gösterecektir. Verilecek günlük mama porsiyonu bu durumlar göz önünde bulundurularak verilmelidir. Küçük yapılı köpekler de hareketlilik oranı büyük köpeklere göre daha fazla olacağından kalori ihtiyaçları daha fazla olacaktır. Bu kaloriyi de et ve et ürün destekli, zengin protein içerikli hazırlanmış kuru, yaş, konserve, sıvı destekli gıda takviyelerinden alınmasına yardımcı olunabilir.

 

 Mama İçeriği Hakkında;

 

Protein besin ve besin bileşenleri ile et ve et tüketimini maksimum seviyeye çıkarmıştır. Özellikle domuz eti ve tavşan etinden alınacak olan protein içerikleri köpeklerin kemik gelişimi ve iskelet kondisyonunun daha sağlam ve güçlü olmasını sağlayacaktır.

 

%0 tahıl oranı ile unlu mamul ürünleri değerini taşıyan besin içerikleri mama bileşenlerinde mevcut değildir. Tahılların protein değeri yüksek olabilir ama kalori değeri olarak düşüktür ve sadece canlıları tok tutar gelişimine etki etmez.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

 

Kurutulmuş domuz eti, kurutulmuş tavşan eti, kurutulmuş bezelye, kurutulmuş muz, tavuk eti, tavuk yağı, kurutulmuş tavşan eti, hidrolize ve sterilize edilmiş tavuk proteinleri, kurutulmuş yonca, somon balığı, somon balığı yağı, kurutulmuş ringa balığı, kurutulmuş bütün yumurtalar, maya, yaş maya, kurutulmuş hindiba otu, sodyum klorür, monosodyum, fosfat, keten tohumu, keten tohumu yağı, oligosakkaritler, kurutulmuş nar, bal kabağı, yeşil çay, kurutulmuş ıspanak, rezene otu, hodan, kurutulmuş papatya, meyan kökü kurutulmuş, kurutulmuş domates, kuşburnu, adaçayı otu, kurutulmuş nane, glukozamin, ahududu, kurutulmuş böğürtlen, kurutulmuş yuka otu, kondroitin sülfat, ham protein, ham yağlar, ham kül, ham lif, nem, kalsiyum, fosfor, A vitamini, D3 vitamini, E vitamini, C vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, H vitamini, folik asit, kolin klorür, kuprik sülfat, pentahidrat, amino asitler, kuprik şelat hidrat, çinko oksit, çinko şelat hidrat, mangan oksit, manganez, magnezyum, demir, bakır, bakır sülfat, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, sodyum, sodyum selenit, potasyum, potasyum selenit, potasyum iyodür,demir karbonat, karbonat, tokoferoller

Yukarıdaki besin ve besin bileşenleri maksimum seviyedeki protein değerinin yakalanması için hazırlanmıştır. Düzenli tüketilen mamanın ardından besin içeriğindeki güçlü besinlerin etkileri ile evcil havanlarınızda hızlı gelişim ve değişimi görmenizde etkili olacaktır. Mama kullanımına geçmeden öne köpekleriniz üzerinde alerji testi yapmanız tavsiye edilmektedir.İçeriğindeki domuz eti ve tavşan etine alışkın olmayan evcil köpeklerinizin sürekli tüketmediği ve alışık olmadığı bir et ürünü ise bazı testleri yapmanız tavsiye edilmektedir.

 

Neden Wildfield Domuz Etli, Tavşanlı Orta – Büyük Irk Köpek Mamasını Kullanmalıyım?

Wildfield Domuz Etli, Tavşanlı Orta – Büyük Irk Köpek Maması

 1. Dengeli ve sağlıklı besin zinciri gelişimine yardımcı olmak.
 2. Kemiklerin güçlü gelişimi ve uzamasının sağlanması.
 3. Ağız kokusunun önüne geçilmesi.
 4. Diş sağlığının korunarak diş minelerinin sertliğinin korunması.
 5. Plak ve tartar oluşumunun önüne geçilmesi.
 6. Besinleri çiğnemek için çene yapısının gelişimini sağlamak için ilave edilmiş kaliteli kalsiyum ve mineral içerikleri.
 7. Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile parlak ve ipeksi tüyler.
 8. Fosfor ilaveleri ile tırnak uzamalarının gelişimi ve sağlığı.
 9. İshal ve mide rahatsızlıklarının önüne geçmek için protein değeri yüksek besinlerle tokluk hissinin oluşturulması.
 10. Kalp ve damar yollarının yağ depolamasının önüne geçilmesi için %0 tahıl oranı.
 11. İdeal kilonun korunarak su tüketiminin arttırılması ve bağırsak sisteminin aktif çalışmasını sağlamak.
 12. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak dış etkenlere karşı direnç gösterme artışı