arama

Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli ve Yumurtalı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli ve Yumurtalı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Tebrikler! Hayvanları bu kadar sevip, onların beslenmelerine değer verip, bu araştırmayı yaptığınız için sizi alkışlıyor, önünüzde ceketimi ilikleyip saygı ile eğiliyorum. Şimdi ”ne abarttı bu adamda be!” diyorsunuz lakin yaptığınız şey saygı duyulması gereken bir şey. Günlük onlarca köpek doğru ve sağlıklı beslenemediğinden dolayı hayata gözlerini yumuyor. Halbuki onlar her şeyden habersizdir. Ne verirseniz yerler ve maalesef ki piyasada sağlıksız mama sayısı küçümsenemeyecek kadar fazla. Çünkü doğal olmayan ve sağlıksız ortamlarda üretilen mamaların içerisinde virüsten tutun metal parçalarına kadar zararlı maddeler bulunmaktadır. Ve bu maddeler zamanla köpeğinizin sancılar yaşamasına, acılar çekmesine ve daha da ilerisi ölümlerine yol açmaktadır. Mama seçiminde içeriğini ve güvenilirliğini tam anlamıyla araştırıp, incelemeden köpeklerinize servis etmeyiniz. Bu yazımda ise sizlere Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli ve Yumurtalı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması hakkında bilgiler vereceğim. İlk bakışta protein değeri olarak standardın bir tık üstünde yer alıyor gibi görünüyor. Bu köpeğiniz için tabi ki de çok iyi bir şey. Çünkü köpekler için proteinin ne kadar değerli, sağlıkları için ne kadar önemli olduğu gerçeğini tartışmaya açmak bile saçmalıktır! Şimdi dilerseniz Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli ve Yumurtalı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması hakkında derin incelemeler yapıp, içeriğinde neler olduğunu biraz masaya yatıralım. . .

 

İÇERİĞİ;

Yukarıda da belirttiğim gibi protein değeri standartların üzerinde bulunmaktadır. Protein değeri % 37 ile ön plana çıkıyor. Bunu takiben ise % 1. 4 ile kalsiyum izliyor. Kalsiyum ise sadece köpekler için değil tüm canlılar için çok önemli bir elementtir. Çünkü kemik ve diş yapısını güçlendiren en değerli kaynaklardan birisidir. Ve yine kalsiyumu %1. 15′ lik oranı ile fosfor izlemektedir. Ham yağ oranı % 17 olan mamanın peşi sıra % 8 değerinde bulunan Ham Kül izlemektedir. Hepsini % 3. 5 oranında Ham lif izler ve son olarak ise % 8 nem değeri ile sonlanır.

 

İçerik olarak şöyle genel olarak toparladık mamamızı. İçerik olarak dediğim gibi protein oranı en başta göze çarpmaktadır. Peki bir mamada diğer bir önemli şey nedir? Mamada başka nelere dikkat etmeliyiz? Aklınızdan birkaç soru daha geçiyor gibi hissediyorum. Tabi ki köpeğinizin damak tadı. Köpeğe bir mama veriyorsanız bunun damak tadına uygun olması gerekmektedir. Sizde içeriği en güzel ve zengin olan mamaları tercih ediniz ki köpeğiniz lezzetli mamalar yiyip yemeğinden zevk alsın. Peki Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli ve Yumurtalı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması içeriğinde neler var? Gelin birlikte Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli ve Yumurtalı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması besin olarak içeriğinde neler var birlikte göz atalım. . .

 

BİLEŞİMİ;

 

Mamanın içeriğindeki bileşimler köpeğinizin damak tadıyla ve mamanın lezzeti ile doğrudan orantılıdır. Mesela size sadece ekmek verildiğini düşünün. Eğer ekmeğin içerisinde çeşitli şeyler olursa (domates, kaşar, salam vs vs) lezzeti o kadar artar ve ona göre daha da severek yersiniz. Köpek mamasını da bu şekilde düşünelim. Bu mamanın bileşimleri ise şu şekildedir ;

 

* Kurutulmuş Tavuk Eti (%42)

* Kurutulmuş Bezelye

* Kurutulmuş Muz

* Kurutulmuş Ördek (%6)

* Tavuk Yağı

* Hidrolize Tavuk Proteini

* Kurutulmuş Yonca

* Somon Balığı Yağı

* Kurutulmuş Ringa Balığı

* Kurutulmuş tüm Yumurtalar (%1)

* Maya

*Kurutulmuş Hindiba Posası

*Sodyum Klorür

*Monosodyum Fosfat

*Keten Tohumu Yağı (%0. 4)

*Fructooligosaccharides (%0. 2)

*Mannan oligosakkaritler (%0. 2)

*Elma

*Nar

*Bal Kabağı

*Yeşil Çay

*Ispanak

*Rezene

*Hodan

*Papatya

*Meyan Kökü

*Domates

*Kuşburnu

*Adaçayı

*Nane

*Glukozamin (%0. 04)

*Ahududu

*Mojave Yuka

*Böğürtlen

*Kondroitin Sülfat (%0. 01)

Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli ve Yumurtalı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli ve Yumurtalı Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması bileşimleri bu şekildedir. Gayet zengin bir içeriğe sahip olduğu göz önüne alındığında, köpeğinizin damak tadına lezzetli geleceği görüşündeyim. Köpeğinizle mutlu ve sağlıklı nice yıllar dilerim, İyi günler. . .