arama

Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması

Köpek bakımı çok önemli bir konudur. Köpek bakımının içerisinde yer alan mama seçimi ise köpek bakımını önemli kılan en önemli konudur. Her köpek sahibi insan köpeğinin uzun yıllar sağlıklı yaşamasını ister. Bir köpeğin uzun yıllar sağlıklı ve dengeli beslenmesi açısından doğru mama seçimi önemli bir konudur. Doğru mama seçimi aslında sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Piyasada çok fazla mama bulunmasından dolayı köpek sahipleri mama seçiminde kafa karışıklıkları yaşayabilmektedir. Aslında doğru mama seçimi sanıldığı kadar zor değildir. Köpek sahibi olan insanlar köpekleri için doğru mamayı seçerken bazı hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. İlk önce köpeklerinin yaşını bilmeleri doğru mama seçimi konusunda çok önemlidir.

 

Köpeğiniz yavru mu yoksa yetişkin mi olduğu bu konu da çok önemlidir. Eğer yavru köpeğe sahipseniz köpeğinize yavru köpekler için üretilmiş özel mamaları tercih edebilirsiniz. Yavru köpeğe değil de yetişkin bir köpeğe sahipseniz ise bu sefer de yetişkin köpekler için özel olarak üretilmiş mamaları köpeğinize tercih edebilirsiniz. Yavru köpeklerle yetişkin köpeklerin beslenme gereksinimleri aynı olmadığından mama seçimi yaparken dikkat etmelisiniz. Köpeğinizin yaşını bilmeniz doğru mama seçmeniz açısından size bu yüzden kolaylık sağlayacaktır. Köpeğiniz için doğru mama seçmeniz konusunda size yardımcı olacak bir başka konu da; “Mamaların üzerinde bulunan etiketler.’’ Köpek sahibi bir insan, köpeği için doğru mamayı seçmeden önce mamanın üzerinde bulunan etiketlere dikkat etmesi ve mamanın içeriğinde ne olduğunu bilmesi gerekir. Mamanın içeriğinde bulunan maddeler köpeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir.

 

Köpeğinize vereceğiniz mamanın içerisinde et ununun değil et bulunmasına dikkat ediniz. Köpeğinize vereceğiniz mamanın içerisinde eğer ki yağ bulunuyorsa soya yağı ve türü belirtilmemiş balık yağı olmamasına dikkat ediniz. Bunların haricinde paketin içerisinde kurutulmuş besin maddelerinin bulunmadığına da dikkat ediniz. Köpeğinize vereceğiniz mamanın içerisinde gerçek besin maddeleri kullanılmasına dikkat ediniz. Kurutulmuş besin maddeleri köpeğinizin sağlığı açısında faydalı değildir. Köpeğinizin sağlıklı ve doğru beslendiğini anlamak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Köpeğinizin dışkısını kontrol etmeniz bunu anlamanızı sağlayacak bir formüldür. Eğer köpeğinizi vıcık bir dışkı değil de katı, tek parça halinde dışkı çıkarıyorsa köpeğinizin sağlıklı ve doğru beslendiğini anlayabilirsiniz. Bunun dışında da eğer köpeğinizin tüyleri canlıysa ve köpeğinizin gözleri parlaksa ve köpeğiniz hareketliyse köpeğinizin doğru ve sağlıklı beslendiğini anlayabilirsiniz.

 

Yetişkin köpeğinizin sağlıklı ve doğru beslenmesini istiyorsanız köpeğinize “Wildfield Çiftlik Tavuklu Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması’’ verebilirsiniz. Wildfield Çiftlik Tavuklu Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması, yetişkin orta ve iri ırk köpekler için üretilmiş tam mama özelliğine sahiptir.

Wildfield Çiftlik Tavuklu, Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması

Wildfield Çiftlik Tavuklu Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması, köpeğinizin lezzetle yiyeceği bir mamadır. İçerisindeki besin değerleri köpeğinizin ihtiyacı olan tüm değerleri içermektedir. Köpeğinizin sağlıklı ve aynı zamanda lezzetli bir mama ile beslenmesini istiyorsanız köpeğinize Wildfield Çiftlik Tavuklu Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Mamasını verebilirsiniz. Wildfield Çiftlik Tavuklu Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması, orta ya da büyük ırk yetişkin köpeğiniz için doğru bir mamadır. Yetişkin köpeklerin doğru beslenmesi en az yavru köpeklerin beslenmesi kadar önemlidir. Bu yüzden yetişkin köpeğinizin ihtiyacı olan tüm değerler Wildfield Çiftlik Tavuklu Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması içerisinde bulunmaktadır. Orta ya da büyük ırk yetişkin bir köpeğe sahipseniz ve köpeğinizin sağlıklı ve lezzetli bir mama ile beslenmesini istiyorsanız siz de köpeğinize Wildfield Çiftlik Tavuklu Ördekli Orta-Büyük Irk Köpek Maması verebilirsiniz.