arama

Tropidog Super Premium Junior & Small Breeds Kuzulu, Somonlu Ve Yumurtalı Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Tropidog Super Premium Junior & Small Breeds Kuzulu, Somonlu Ve Yumurtalı Yavru Köpek Maması

 

Tropidog Super Premium Junior & Small Breeds Kuzulu, Somonlu Ve Yumurtalı Yavru Köpek Maması

En sevdiğiniz dostunuzun en iyi mamayla beslenmesini istiyorsanız, mama almadan önce mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Evinizde beslediğiniz yavru bir köpeğe sahipseniz, köpeklerle ilgili çok şey biliyorsunuz ya da bilmelisiniz demektir. Yavru köpek beslemek yetişkin haldeki bir köpeği alıp beslemekle aynı şey değildir Yavru köpeklerin yetişkin köpeklere oranla çok daha aktif ve hareketli olmaları sonucunda, yetişkin köpeklerin tükettiğinden çok daha fazla miktarda mamaya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, yavru köpek beslenmesi için mama araştırmasında çok daha fazla seçici olmanız gerekmektedir. 6 haftadan itibaren kuru mamayla beslenmeye başlayan köpekler 15 aylık oluncaya kadar yavru sayılmaktadır.

 

Yavru köpeklerin kuru mamayı daha kolay yiyebilmeleri ve midelerinde şişkinlik hissetmemeleri için mamayı ıslatarak vermelisiniz. Böylece hem sindirim sırasında zorluk olmayacak hem de mamanın lezzeti artacaktır. Köpeğiniz 2 ya da 3 aylık oluncaya kadar kuru mamasını ıslatarak vermeniz sağlığı açısından daha faydalı olacaktır. Islatma işlemini suya değil sütle de yapabilirsiniz. Sütün pek çok köpeğe zararlı olmadığı görülmüştür. Herkesin doğru olarak kabul ettiği yanlışlardan bir tanesi olan kediler sütü çok sever ve içmelidirler algısı ise oldukça yanlıştır. İleride bir kedi beslemeyi düşünürseniz bunu aklınızda tutmanız gerekecektir. Yavru köpeği 3 aylıktan sonra da kuru mamayla beslemeye devam edebilirsiniz. Bu aşamadan sonra kuru mamasını ıslatmaksızın verebilirsiniz. Ancak, ıslatarak vermek istiyorsanız, süt yerine normal içme suyu veya et suyu kullanmanız daha isabetli olacaktır. Köpeğinizin beslenme şekline özen göstermelisiniz. Köpeğinize evinizde kendiniz için yaptığınız yemeklerden artanları vermemelisiniz.

 

Hiçbir uzman artık yemeklerin köpek ya da kedilere verilmesini desteklemektedir. Bu artıkların köpek veya kedilerin sindirim sistemlerini bozacağı uzmanlar tarafından söylenmektedir. Yavru köpek sahibiyseniz, köpeğinizin küçükken çok büyük şekillere sahip kuru mamaları yiyemeyeceğini bilmelisiniz. Bu nedenle, yavru köpeklerin daha kolay yiyebilmesi için özel olarak üretilen mamaları tercih etmelisiniz. Kuru mamanın yanı sıra yavru köpeğinize arada bir yaş mama da verebilirsiniz. Trop”iDog Super Premium Junior & Small Breeds Kuzulu, Somonlu ve Yumurtalı Yavru Köpek Maması her köpeğin sevebileceği türden bir mamadır. İçindeki balıketi ve kırmızı et köpeklerin en çok sevdiği besinlerdir. Tropidog köpek mamaları kalsiyum ve fosfor açısından zengin olması sebebiyle köpek sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Köpeğinizin yediği mama, kürk ve derisinin sağlıklı ve parlak görüntüsünü, diş ve diş etlerinin yapısının sağlıklı olup olmamasını, sindirim sistemini, bağışıklık sistemini, kötü koku oluşup oluşmamasını, kemik ve kıkırdak yapıdaki güçlenmenin fazla olup olmamasını, gözlerin ve kalbin sağlıklı olup olmamasını etkileyen en önemli faktördür. Kaliteli ve sağlıklı şekilde beslenen yavrularda bu sağlık sorunlarından herhangi biri görülmemektedir. Her köpek tarafından sevilen bir mama bulmanız biraz zamanınızı alabilir. Bunun için öncelikle veteriner hekiminize danışmalı ve size sunduğu seçeneklerden bir tanesini köpeğiniz denemesi için almalısınız.

Tropidog Super Premium Junior & Small Breeds Kuzulu, Somonlu Ve Yumurtalı Yavru Köpek Maması

Köpeğinizin bu mamayı çok iştahlı bir şekilde yememesi halinde diğer seçeneğe geçmelisiniz. Bu şekilde birkaç mama değiştirdikten sonra köpeğinizin en çok sevdiği mamayı bulabilirsiniz. Önemli olan köpeğinizin aşırı az ya da aşırı çok mama yememesini sağlamanız olacaktır. Çok yemek yeme durumunda ishal çok az yemek yeme durumunda ise, bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu çeşitli hastalıklar görülebilir. Bunlara engel olmak için, köpeğinizin dengeli şekilde beslendiğine emin olmalısınız. Aynı zamanda, kaliteli ve güvenilir bir marka tarafından üretilmiş olan mamalardan almalısınız. Böylece, köpeğiniz daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olacaktır.