arama

Tropidog Super Premium Adult & Small Breeds Kuzulu, Somonlu Ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Tropidog Super Premium Adult & Small Breeds Kuzulu, Somonlu Ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Bazı hassas köpekler her türlü besin içeriklerini tüketemezler. Seçicidirler ve çiğ yiyemezler. Bunlar genel olarak ev ortamına alışmış doğal çevresinden asimile olmuş canlılardır. Çünkü onların doğası çiğ tüketmektir. Fakat evcil hayvan sahipleri daha iyi olması için çiğ besin vermek yerine pişirilmiş olanı tercih ederler. Aslında bu köpeklerin gelişimi için yanlış bir yöntemdir. Doğaları gereği çiğ et tüketimi ve tahıl ürünleri tüketimine sahiptirler. Pişirerek et ve et ürünlerinin içeriğindeki kalori ve protein değeri azalacağı için köpeklerde büyüme evresi yavaşlayacaktır. Sağlıklı olsalar dahi gelişim olarak adım adım büyüme göstereceklerdir.

 

Özellikle yetişkin köpekler besin tüketiminin çok olduğu evre içindedirler. Bu dönemlerinde fazla besin tükettikleri görülürken aynı zamanda ideal kilonun dışında çıkarlar. Kısaca ergenlik dönemi denebilir. Bu nedenle tükettikleri besin içerikleri hazır gıda olmamak koşuluyla organik ve ilk haliyle olmalıdır. Öğütülmüş yulaflar tercih edilirken buğday, mısır vb. tahıl glutenlerinden kaçınılmalıdır. Yağlanmaların önüne geçilmesi ve vücut kondisyonunun korunması için gluten besinlerinden az oranda tüketmeleri sağlanmalıdır. Tüketeceklerse de çiğ olarak tüketilmeleri gereklidir.

 

Mama İçeriği Hakkın ;

 

Tropidog ürünleri arasında en doyucu mama birinciliğini alarak listelerin en başına yerleşmiştir. İçerik olarak yüksek değerli protein deposudur. Ve bu et ve et ürünleri mama içeriğine karıştırılırken doğal yapısı bozulmamıştır. Hidrolize ve stabilize edilerek steril hale getirilip kurutulmuştur. Bu et ürünleri; kuzu, somon balığıdır. Kuzu eti içeriğindeki toksinler ile balık yağ asitleri birleştiğinde sadece bedensel fizyolojinin sağlığı değil aynı zamanda zihinsel işlevleri de hızlandırdığı görülür. Yetişkin köpeklerin daha pratik ve hızlı düşünmesinde etkin tol oynayacaktır.

 

Sindirimi hassas olan yetişkin ırkların her türünde bu mama kullanılabilir. Tam ve dengeli kuru mama olduğu için alerjik reaksiyonlara neden olacak tahıl glutenleri kullanılmamıştır.

 

 

İçeriğindeki besin ve besin bileşenleri ile ideal olan kiloda kalmalarını sağlar, bağışıklık sistemini güçlendiren savunma mekanizmasını geliştirir, kalp ve damar yollarının işleyişini düzenlerken aynı zamanda görme duyularının netliğini keskinleştirir, bağırsak ve mide sindirim emilimlerini güçlendirmek, parlak ve ipeksi deri ve tüylerin yeniden oluşumu sağlanır, bağırsak kurtlarının dökümü sağlanır, ağız sağlığı korunurken aynı zamanda diş minesi ve diş tartar plaklarının oluşumu en az seviyeye indirgenmiş olur. Dışkı kokusunu azaltırken katı olarak atılmasını sağlar, ağız kokusunu azaltacak zengin protein ve vitamin içerikleri ile hazırlanmıştır.

 

Kullanım şekli olarak günde iki öğün yeterlidir. Çünkü kuzu eti, somon balığı ve pirinç karışımlı yüksek kalorili besin olduğu için fazlası kilo alımına ve yağlanmaya sebep olabilir. Doğal pirinç ile doğal karbonhidrat ihtiyacını karşılamış olur. İçeriğinde gıda maddesi, renklendirici ve tatlandırıcılar olmadığı için ev ortamındaki yetişkin köpekler için lezzetle yiyecekleri mama haline gelecektir.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin İçerikleri Nelerdir?

Tropidog Super Premium Adult & Small Breeds Kuzulu, Somonlu Ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Kurutulmuş kuzu eti, hidrolize etilmiş kuzu yağı,kuzu ciğeri,kuzu böbreği,stabilize edilmiş kümes hayvan etleri, kurutulmuş pirinç, balık ve balık çeşitleri, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, narenciye bitkileri, keten tokumu özü, şekerpancarı küspesi,sebze lifleri,kadife çiçeği yaprağı, yuka otu ve avize ağacı tohumu, hidrolize dilmiş katı yağlar ve sıvı yağlar, somon balığı yağı, çeşitli yumurta ve yumurta ürünlerinin kuruları, deniz canlıları, deniz yosunu ve kabuklu hayvanlar, kuru maya, yaş maya, oligosakkaritler, mineraller, sodyum, sodyum klorür, vitaminler, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, vitamin C, vitamin B12, vitamin K3, karnitin, demir, bakır, manganez, selenyum, antioksidanlar.