arama

Tredline Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Tredline Köpek Maması

Köpeklerin sahiplerinden beklediği yoğun ilgi ve sevgi, köpeğin sahibine daha çok bağlanmasının en önemli etkenlerinden biridir. Bir köpek sahibi, bakımını üstlendiği köpeği ile ne kadar çok ilgilenirse, köpeği de, sahibini o kadar benimseyecek, o kadar sevgi duyacaktır. Bu durumda, aynı evi paylaşan ve birlikte yaşayan köpek sahibi ve köpek, huzurlu bir hayat süreceklerdir. Bu nedenle de, köpek sahiplerinin, köpeklerine zaman ayırmaları ve onlarla zaman geçirmeleri oldukça önemlidir ve bir köpek sahibi bu konuda üstüne düşeni yapmak durumundadır.

 

Köpeklerinin bakımı ile doğrudan ilgilenen ve köpeklerinin ihtiyaçlarını aksatmadan karşılayan köpek sahipleri, köpeklerine karşı olan sorumluluklarını da yerine getirmiş olurlar. Köpek bakmak zaten büyük bir sorumluluk işidir. Köpek sahipleri, köpekle ilgilenmek, köpeğin ihtiyaçlarını karşılamak, sağlığı ile ilgili gerekli tedbirleri almak, sağlık kontrollerini ve aşı randevularını aksatmadan takip etmek, doğru beslenmesini sağlamak, eğitimini ve sosyalleşmesini gerçekleştirmek gibi birçok yükümlüğün altına, kendi istekleri ile girmektedirler. Ancak birçok köpek sahibi bu sorumluğun altından kalkamayarak, köpeğinin birçok ihtiyacına cevap verememektedir.

 

Bu sorumluluğu alamayacak kişilerin, köpek sahibi olmaları kesinlikle doğru değildir. Bir köpekle yaşamak oldukça zordur ve büyük bir özveri ister. Bu nedenle, özelliklede ilk defa köpek sahibi olacak kişilerin, bu konuyu ciddiye almaları, ilerde hayal kırıklığı yaşamamaları ve en önemlisi de, kendisine bağlanan köpeği sokağa atıp hayatını her anlamda zorlaştırmaması için önemlidir. Köpek sahiplerinin köpekleri ile ilgili sorumluluklarının arasında, beslenme en ön sıralarda yer almaktadır. Köpeklerin beslenmesi, köpek sağlığını etkileyen en önemli etkenlerden bir tanesidir.

 

Bir köpeğin sağlıklı olması isteniyorsa, mutlaka beslenmesi ile ilgili önlemler alınmalı ve bilinçli beslenmesi sağlanmalıdır. Köpeklerin doğru beslenmesi, köpeklerin uzun yaşamasına katkı sağlayan, onları hastalıklara karşı koruyan ve yaşamsal fonksiyonlarının devamını sağlayan bir etki yaratacaktır. Daha yavruyken doğru beslenemeyen, yetersiz besin alan köpekler, hayatları boyunca bunun sıkıntısını yaşayacaklar, gelişemeyen iskelet yapıları ile ilgili sürekli sağlık sorunları yaşayacaklardır. Beslenmenin köpekler üzerindeki etkisi düşünüldüğünde, köpeğinin yeterli ve dengeli beslenmesi için bilinçli davranan bir köpek sahibi, köpeği ile ilgili en büyük sorumluluğunu da yerine getirmiş olacaktır.

 

Köpeklerin yeterli ve dengeli beslenebilmesini sağlamanın en geçerli yöntemi, hazır köpek mamalarıdır. Hazır köpek mamaları, köpeklerin özelliklerine göre, tüm gereksinimlerini karşılayacak şekilde, profesyonelce hazırlanırlar. Ancak köpek maması ile beslenen köpeklerde dikkat edilmesi gereken şey, kullanılan köpek mamasının doğru seçilmiş olmasıdır. Kullanılacak olan mamada, köpeğin sağlığına zararlı olabilecek maddelerin bulunmamasına, köpeğin ihtiyaç duyduğu besin gruplarını kaliteli bir içerikle bulundurmasına dikkat etmek, köpeğin sağlıklı beslenmesi için özen gösterilmesi gereken bir durumdur.

 

Köpeklerin sağlığı ile oynayan, içeriğinde maliyeti düşürmek için birçok zararlı maddeye yer verilen köpek mamaları göz önünde bulundurulduğunda, mama seçimidir. Yapmanın ne kadar önemli olduğu da ortaya çıkacaktır. Piyasada satışta bulunan köpek mamalarından bir tanesi de Tredline köpek mamasıdır. Tredline köpek maması, içeriği incelendiğinde, uzmanlar tarafından köpeklerin beslenmesinde kullanılmaması gereken mamalar arasında yer almaktadır.

 

Tredline köpek mamaları, içeriğindedir. Köpeklerin sağlığını bozacak hayvansal yağ, kurutulmuş pancar posası, katkı maddeleri ve tuz gibi birçok ürün bulundurmaktadır. Bu olumsuzluğun dışında, Tredline köpek mamalarında, et oranının oldukça düşük olduğu görülmektedir. Kaliteli bir mamada olması gereken et oranı, en az %40’larda olması gerekirken, bu mamada asla köpekler için yeterli olan miktarın kullanılmadığı gözlemlenmektedir.

Tredline Köpek Maması

Mamada bulunan protein miktarı, et yerine daha çok et ürünlerinden karşılandığından, oldukça sağlıksız bir yapı oluşturulmuş, proteinin kalitesi bu nedenle tamamen düşmüştür. Ayrıca mamada bulunan mısır, buğday gibi tahıllar, glisemik endeksi endir. Yüksek tahıllar arasındadır ve köpeklerde sindirim sorunlarına neden olabilmektedirler. Tahılların köpek beslenmesinde yeri yoktur ve kaliteli bir köpek mamasında tahılların bulunmaması tercih edilir.