arama

Toptan Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Toptan Köpek Maması

Toptan Köpek Maması

Ülkemizde çok sayıda kişi evcil hayvan beslemeyi tercih ediyor. Genellikle de ilk tercihler kediler ve köpekler oluyor. Bu doğrultuda köpek sahibi olmak isteyen kişiler, barınaklardan ya da evcil hayvan satışı yapan yerlerden köpekleri alabiliyorlar. Bu aşamadan itibaren de sürekli olarak yanlarında bakıma muhtaç bir canlı daha olmaya başlıyor. Hayatlarının belirli dönemlerinde köpek sahibi olmuş olan kişiler bu bakım aşamalarının zorluğunu ve karşılığında aldıkları yoğun sevgiyi çok iyi bilirler. Bu doğrultuda köpeklerin beslenmesinden temizlenmesine ve rahatlıkla konaklamasına kadar tüm işlemler köpek sahipleri tarafından yapılmaktadır. Bu durumda her aşamanın büyük önemi olsa da beslenme alışkanlığı kazandırmak ve doğru besinlerle beslenmesini sağlamak en önemli etmen olarak gösterilebilir.

Köpeklerin ilk doğdukları andan itibaren beslenme alışkanlıkları kısa süreler içerisinde değişim göstermektedir. Yeni doğan köpeklerin kesinlikle anne sütüyle beslenmesi gerekir. Bu sebeple de yavru köpek alacak kişiler, yavrular sütten kesilmeden önce onları annelerinin yanından ayırmazlar. Süt ile beslenme alışkanlığı geçtikten sonra da katı yiyeceklerin tüketilmesine geçilmektedir. Bu aşamada toptan köpek maması almayı düşünen kişilerin doğru araştırmalar yaparak en uygun mamaya karar vermesi gerekmektedir. İlk olarak sıklıkla köpeğin ihtiyaç duyduğu mama miktarı ve besin değeri değiştiğinden dolayı çok yüksek miktarlarda mama alınmaması önerilir. Köpek belirli bir yaşa geldikten sonra daha yüksek miktarlarda besinler alınabilir. Bu aşamadan sonra köpeklerin ihtiyaç duyduğu besin miktarı ve mamanın miktarı değişmeyeceğinden rahatlıkla toptan köpek maması alınabilir.

Sürekli olarak köpeklere yemek hazırlanması son derece zahmetli bir durum olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra gerekli besinlerin düzenli bir şekilde köpeğe verilmesinde de sorunlar olacağından köpeklerin gelişimleri de olumsuz bir şekilde etkilenebilmektedir. Bu doğrultuda kişiler hazır mamaları rahatlıkla kullanabilirler. Köpekleri için en uygun mamaları bulmak isteyen kişiler ciddi bir araştırma içine girebilirler. Mama seçimlerinde köpeğin cinsi, ebatları ve günlük tüketim miktarı değişiklik göstermektedir. Bunun için toptan köpek maması satışı yapan kişiler ile görüşülmesi gerekmektedir. Bu firmalardaki uzman çalışanlar rahatlıkla mama seçiminde sizlere yardımcı olabilirler.

Genel olarak mamalar birbirinden kuru ve ıslak mama olarak ayrılmaktadır. Bu aşamada kuru mamalar daha küçük ebatlarda olurlar ve daha az yer kaplarlar. Bu sebeple de küçük ebatlarda olan köpekler için daha uygundur. Onlar için yeterince doyurucu bir beslenme çeşidi olacaktır. Bu mamaların bir kısmı belirli ürünlerle birlikte tercih edilmektedir. Bazıları süt ya da su ile servis edilebilir. Bazıları ise direkt olarak kuru halde köpeklere verilmektedir. Toptan köpek maması alırken kişiler bu tarz kuru mamaları tercih ettiklerine rahatlıkla bu mamaları muhafaza edebilirler. Gerektiğinde köpeklerine kolaylıkla verirler ve etrafta herhangi bir dağınıklık ya da kir oluşmaz. Rahatlıkla köpeğimizin kabı ve etrafındaki alan temizlenebilir.

Toptan Köpek Maması

Yapısında belirli oranlarda saf su, süt ya da et suyu gibi ürünleri barındıran bu mamalar büyük ebatlardaki köpekler tarafından son derece beğenilmektedir. Tabağı bolca doldurabilen bu mamalar oldukça doyurucudur. İçerisine de gerekli besinler rahatlıkla katılabilmektedir. Ancak bu mamaların açıldıktan sonra ki ömürleri daha kısadır. Bazı mamaların buzdolabı ortamında saklanması gerekebilir. Bu aşamada kişilerin doğru seçimler yapması kolay bir sunum için önemli olacaktır. Toptan köpek maması alırken kişiler paketlerin son derece büyük olabileceğini görürler. Bu sebeple de kullanımında herhangi bir sorun yaratmayacak şekilde olan ebatlar tercih edilmelidir. Yüksek miktardaki mamaların servisinde de sorun yaşanabilir.