arama

Taste of the Wild Yaban Ördekli Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 

Taste of the Wild Yaban Ördekli Köpek Maması

Köpekler için mama seçimi yapılırken önemli olan köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliye sahip mama seçimi yapılmasıdır. Günümüzde köpeklerin ihtiyaçlarına göre birçok mama çeşidi bulunmaktadır. Mama seçerken özellikle mamaların kalsiyum, demir, iyot ve fosfor gibi maddeler açısından zengin olmasına ve A vitamini, D vitamini ve B1 vitamini gibi vitaminlerini bulundurduğundan emin olunmalıdır. Mama seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise mamanın içeriğini iyi incelemeniz gerektiğidir özellikle mısır şurubu, kamış pekmezi ve mısır glüteni gibi ürünlerin kesinlikle köpek maması içeriğinde bulunmaması gerekmektedir. Bu tür ürünler birçok sağlık sorununa neden olacaktır. Şeker hastalığı, obezite veya diş sağlığı bu sağlık sorunlarından sadece bazılarıdır. Mama seçiminde son kullanım tarihinin geçmiş olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Köpeğinizin gelişimini desteklemeyen ucuz ve kalitesiz köpek mamaları tercih edilmemelidir.

 

Mama seçiminde köpeğinizin alerjik sorunlarına, obeziteye yatkınlığına, ırk ve cinsiyetine, kilosuna ve çevre şartlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle alerjik sorunlar yaşayan köpeklerde mama seçimi çok önemlidir. Bazı mamalarda bulunan katkı maddeleri bu konuda sorunlara neden olabilir. Köpeklerin yaş aralıkları günlük beslenme sıklığı konusunda belirleyici olacaktır. Yavru köpeklerin günde üç kez beslenmesi gerekmektedir, sonraki dönemde öğün ikiye düşürülmelidir. Yaşlı köpekler için ise günde bir büyük ve bir küçük öğüt yeterli olacaktır.

 

Taste of the Wild Yaban Ördekli Köpek Maması İçeriği:

 

Mama tahıl ve glüten içermemekle birlikte sindirilebilir enerji sağlayan tatlı patates ve B vitamini açısından zengin olan bezelye içermektedir. Yaban ördeği eti, hindi eti, bıldırcın eti ve okyanus balığı içeriğinde bulundurmaktadır. Domates, yaban mersini, bağışıklık sistemini korumaya yardımcı ahududu gibi sebze ve meyveler ile desteklenmektedir. Taste of the Wild Yaban Ördekli Köpek Maması omega 3 omega 6 yağ asitleri ile köpeğinizin deri ve tüy sağlığını korumayı amaçlamaktadır. Aynı zaman da mama soya ve mısır gibi tahılları içermemektedir. %32 Protein, %18 yağ, %2.1 Kalsiyum ve %1.4 Fosfor bulunmaktadır.

 

            Teste of the Wild Yaban Ördekli Köpek Maması içeriğinde herhangi bir alerji yapacak içerik barındırmamaktadır. Mamada bulunan diğer ürünler ise yumurta, patates proteini, tavuk yağı, domates püresi, kurutulmuş hindiba kökü, E vitamini, büyüme ve üremeyi destekleyen çinko proteinat, köpeklerin tüylerinin daha parlak gözükmesini sağlayan bakır proteinat ve amino asitlerin sindirim sisteminde emilimini destekleyen demir proteinat içermektedir. Aynı zaman da demir sülfat, bakır sülfat, çinko sülfat, B1 vitamini, A vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, B2 vitamini ve D vitamini bulunmaktadır.

 

 

 

Teste of the Wild Yaban Ördekli Köpek Maması Firması Hakkında:

 

Teste of the Wild, Diamond Pet Food tarafından üretilmekte olan bir aile firmasıdır. Üretimini Amerika’ da yapan firma Missouri, Meta, Lathrop, California, South ve Carolina’ da üretimlerine devam etmektedirler. Yüksek kalitede ve köpeklerin doğasına uygun lezzet de ürünler sunmaktadır. Köpeklerin doğal sindirimlerini sağlamayı, sağlıklı ve güçlü görünmelerini amaçlamaktadırlar.

Taste of the Wild Yaban Ördekli Köpek Maması

Her kuru mama da olduğu gibi Teste of the Wild Yaban Ördekli Köpek maması da temiz içme suyu ile tüketilmelidir. Mama kuru ve serin bir yerde güneş görmeden saklanmalıdır. Köpeklerin mamaya alışma süresine dikkat edilmesi gerekmektedir. Mamayı ilk defa kullanacaksanız direk yeni mamaya geçmek köpeğiniz için zor olacak ve bazı sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu sebeple bir süre eski mama ile yeni mamayı birlikte kullanmanız gerekmektedir. Eski mamayı her geçen gün azaltabilir, yeni mamayı ise arttırabilirsiniz. Köpeklerin bu şekilde uyum sağlaması daha kolay olacaktır.