arama

Taste Of The Wild Somon Fümeli Tahılsız Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Taste Of The Wild Somon Fümeli Tahılsız Köpek Maması

Hassas köpekler için geliştirilmiş mama ürünleri her geçen gün artmaktadır. Artan markalar ile hangi ürünü tercih edeceğini şaşıran milyonlarca evcil hayvan sahipleri ortaya çıkmaktadır. Önemli olan köpeklerinizin hangi besini tercih ederek yediğidir. Sahipleri daha sağlıklı ve güçlü olsun düşüncesine kapılıp sevmedikleri içeriklerinde tükettirmesi bu köpeklerin besin seçiciliğine gitmesine neden olur. Bu durumun sonucu olarak gelişim ve büyümesi yavaşlayan köpek ırkları ortaya çıkmasına sebep olduğu görülür. Özellikle köpeklerin kendi doğal yaşamlarından uzaklaştırması onların asimile olmasına sebep olacaktır. Kendi doğaları içerisinde yaşayan köpek ırkları kendi ırklarına göre daha gelişmiş ve dış etkenlere karşı daha güçlü ve sağlam bağışıklık sistemi kazandığı görülecektir. Bunun sebebi olarak doğal beslenme şekilleridir. Acıktıklarında besin tüketimi ihtiyacı duyarlar, hareket etmek istedikleri zamanlarda hareket ederek aktiflik sağlarlar. Ev ortamına alınan evcil hayvanlarda bu durumlar kısıtlı olduğu için gelişimi, sahiplerinin verdikleri doğal besin ve ekstra takviyeli mamalar ile gerçekleşmektedir.

 

Doğaları gereği etçil olarak dünyaya gelen bu canlılar tahıl glutenlerine karşı hassas bir yapı gösterirler. Bu tatlı içerikleri karışık sebze ve narenciye bitkilerinden oluşmaktadır. Karışık halde tükettirildiğinde deride kızarıklıklar, gözde kızarmalar, salya artışı, kaşıntı, tüy dökme gibi olumsuz unsurlara neden olacaktır. Bunun için seçilen mama içerikleri evcil hayvanların tüketebildiği besin bileşenlerinden oluşmalıdır.

 

Mama İçeriği Hakkında Bilmeniz Gerekenler ;

 

%0 tahıl değeri ile düşük seviyedeki protein değerlerinden kurtulurken patates toksinlerinin verdiği kilo alma ekstrelerinden uzaklaşılmış olur. Patatesin içeriğindeki karbonhidrat değerleri lif haline dönüştüğünde kalori değerinin verimliliğinden çok bu besin ürünü tamamen depolanarak yağa dönüşmektedir. Bu durumun önüne geçilmesi için et ve balık ürünlerinden faydalanılmıştır. Lif oranının azaltılması ile sindirimin kolaylığını ve kaliteli dışkının oluşmasında destekleyici mama ürünü olmuştur.

 

Somon balığı toksinleri ve yağ içerikleri ile omega 3 ve omega 6 ilavelidir. Bu yağ asitleri algıda seçiciliği arttırırken deri esnekliği, tüylerdeki parlaklık ve canlılık yakalanmış olacaktır. Mama içeriği ambalaj üzerindeki besin tablosuna göre kullanıldığında bu etkiler kısa sürede görülebilmektedir.

 

Sebze ve meyve liflerinin hidrolize edilerek mama içeriğine alınması, balık yağları ve etleri ile bileşimleri sağlanarak yüksek protein değeri yakalanarak vücuttaki zararlı toksinler idrar ve dışkı yoluyla atılmasına sebep olacaktır. Liflerdeki antioksidanlar ile bağırsaklardaki körü bakterilerin vücuttan atımını kolaylaştırırken aynı zamanda emilimi rahatlatacaktır.

 

Fosfor dengesi ile kötü nefes kokularının önüne geçerken , iskelet sisteminin güçlenmesinde destekçi bileşen halini alır. Aynı zamanda ağız ve diş sağlığı korunmuş olurken tartar ve plak oluşumunu en aza indirgemek amaç halini almıştır.

 

            Taste Of The Wild Somon Fümeli Tahılsız Köpek Maması İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Somon balığı, somon balığı yağı, somon balığı protein tozları, çeşitli deniz balık ürünleri, kanola özü, protein değeri yüksek füme somon eti, doğal lezzetli besinler, iyot, tuz, hindiba özü, kurutulmuş hindiba otu, kırmızı domates, yaban mersini vitaminleri, kurutulmuş ahududu, yuka otu ve kökü, E vitamini, demir, demir sülfat, çinko, çinko sülfat, bakır, bakır sülfat, potasyum, potasyum iyodür, B1 vitamini, A vitamini, B12 vitamini, C vitamini, D3 vitamini, H vitamini, B6 vitamini, B2 vitamini, D vitamini,manganez,magnezyum,mangan,antioksidanlar, folik asitler, sodyum selenit, sodyum sülfat.

Taste Of The Wild Somon Fümeli Tahılsız Köpek Maması

Kullanım şekli olarak et suyu, ılık su, süt ürünleri vb. protein değeri yüksek olan sıvı besin takviyeleri ile mama içeriğine ilave edilerek verilebilir. Günlük 3 er porsiyon olarak köpeklerin ihtiyacına göre belirlenir.