arama

Süper Premium Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Süper Premium Köpek Maması

Süper Premium Köpek Maması

Köpekleri için mama arayanlar Süper Premium köpek maması ismini duymuşlardır. Peki, süper Premium köpek mamasının ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Hangi özellikleri olduğunu veya neden önerildikleri hakkında merak ettikleriniz var mı? Peki, süper Premium köpek maması nedir?

Amerika’da yoğun kontroller sonucu uzmanlar tarafından onaylanan ve kaliteli oldular belirtilen mamalara süper Premium köpek mamaları denilmektedir. Bir köpek mamasının süper Premium köpek maması olabilmesi için gereken besin değerlerine sahip malzemelerle yapılmasına, içinde köpek için lazım olan protein, mineral ve vitaminlere sahip olması ve köpek için kolay sindirilen, sağlıklı bir mama olması gerekmektedir. Bu yüzden süper Premium köpek maması olan bir markayı gönül rahatlığıyla köpeğinize verebilirsiniz. Türkiye’de bulunan ve en çok biline süper Premium köpek mamalarına değinecek olursak köpek sahipleri bunların en az bir tanesini duymuşlardır. Bunlar:

Proplan köpek mamaları
Royal Cenine köpek mamaları
Hills köpek mamaları

Bu mamalar en çok bilinen ve kullanılan süper Premium köpek mamalarıdır. Eğer aldığınız mamanın bir süper Premium köpek maması olup olmadığını anlamak istiyorsanız üstüne bakabilir ve süper Premium yazısını görebilirsiniz.

Köpek sahipleri köpekleri için en uygun olan mamayı arar dururlar. Her mamayı da deneyemeyeceğinden hangi mamayı kullanacakları hakkında şüpheye düşerler. Çünkü aradıkları köpek mamalarının hem gerekli besin değerlerine sahip olması, hem köpeklerinin yedikten sonra sağlıklı kalması, hem köpeklerinin mamayı sevmesi hem de uygun olmasını isterler. Ucuz diye kalitesiz mama alanlar ise pişman olmuşlardır. Bir mamanın aslında kaliteli olup olmadığı anlamak zor değildir. Ve bunu kullanmadan da anlayabilirsiniz. Bunu yolu da mamanın içerdiği malzemelere bakmaktır. Peki nasıl?

Kalitesiz olan bir köpek mamasında bol miktarda tüy, kan, kemik ve benzeri hayvansal yan ürünler bulunur. Bunu yanında hayvansal yağlara da sıkça rastlanır. Bu yüzden aldığınız mamanın hayvansal yan ürünlerinden değil gerçek etten olmasına dikkat edin ayrıca eğer mama alacaksanız et oranı çok önemlidir. Köpekler bilindiği gibi etçil olan canlılardır. Bu yüzden sık sık et yemeleri gerekir. Ayrıca alacağınız mamadaki tahıl oranına da dikkat etmelisiniz. Çünkü tahıl oranı çok olan ya da hepsi tahıl olan mamaları sakın köpeğinize vermeyin. Tahıl oranı fazla olan mamaları yiyen köpeklerde Obezite, alerji, hızlı ve çok tüy dökülmesi, mat ve sağlıksız tüyler, hep uyuşukluk hali ve aşırı şekilde dışkılama görülür. Bu yüzden alacağınız mamanın içindekiler kısmını okumanız da yarar var.

Bu sayede köpeğiniz:

• Daha enerjik olacak
• Daha parlak ve sağlıklı tüylere sahip olacak
• Daha az yiyecek (Obezite riski olmayacak yani)
• Daha az tüy dökecek
• Alerji riski kalmayacak
• Metabolizması güçlenecek
Bu gibi sebeplerle kaliteli mamalar almanız önerilir.

Süper Premium Köpek Maması

Amerika’da uzmanlar tarafında kontrol edilip onaylana süper Premium köpek mamaları aklında köpeği için bir köpek maması olmayan köpek sahipleri için hemen alınması gereken köpek mamalarıdır. Bir köpeğe evinizi açtığınız da unutmayın ki köpeğin tüm sorumluluklarını da evinize almış olursunuz. Bu köpeğinizin beslenmesi ve sağlığı anlamına gelir. Köpeğiniz için en uygun mamaları almalı ve ona iyi bakmalısınız. Sonuçta sadakatiyle anılan bir hayvana birazcık olsun iyi bakılması gerekir. Bu yüzden ister size pahalı gelsin isterse uygun gelsin köpeğinize kaliteli bir köpek maması almanız gerekmektedir. Onu düşündüğünü bu yolla belli etmelisiniz. Bu yüzden eğer aklınız da bir mama da yoksa kontrol edilip onaylanan bir süper Premium köpek maması alabilirsiniz.