arama

Süper Premium Köpek Mamaları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Süper Premium Köpek Mamaları

Evcil hayvan olarak sahiplendiğiniz köpeğiniz size annesinden kardeşlerinden ayrılıp geldiği ilk günden itibaren hayata gözlerini yumana kadar sizin en sadık dostunuz olacaktır. Bu sebepten dolayı köpek sahip edinen insanlar çok iyi bilirler ki bu yaratıklar çok kısa bir sürede insanların sanki yeni doğan bir çocuğu gibi bir yer edinirler ve çok sadık hayvanlardır. Tabi bu durumda insanoğlu sahip edindiği bu köpeğe bir bebekmiş gibi bakar, değer verir, şefkat gösterir, tüm bakımlarımı yapmaya çalışır. Sanki evladıymış gibi onu en iyi şekilde yetiştirmeye beslemeye önem verir. Her zaman köpekler hakkında detaylı araştırmalar yapıp temizliklerinin nasıl yapıldığını, beslenmelerinin nasıl olması gerektiğini öğrenip gün içinde de kendi günlük hayatından fırsat bulup bu dost canlısı hayvanlara saatlerce ilgi gösterebiliyorlar. Tüm bunlara ek olarak köpeklerin beslenmesi deyince kendi yediklerinin onlar için de iyi olduğu kanısına kapılırlar. Genellikle yemek artıklarını onlara yedirmeye çalışırlar. Tabi köpekler de hem etçil hem otçul olduklarından dolayı yemek artıklarını yerler.

Bazı besinler hariç köpekler hem otçul hem de etçil oldukları için sizin evinizde tükettiğiniz yiyecekleri köpeğiniz büyük bir iştahla tüketebilmektedir. Fakat köpekleri tanıyan hiçbir uzman bunu tavsiye etmemektedir. Çünkü siz aslında onu beslediğinizi, ona iyilik yaptığınızı sanıp ona zarar vermektesiniz. Köpekler yemek konusunda bazı alışkanlıkları insanlara benzese de her zaman tükettiğimiz tüm yiyecekler onlar için kesinlikle uygun olmayabilmektedir. Bunların yerine sadece günlük hayatlarında belirli zaman aralıklarında köpeğinizin tüketebileceği bir maması kendine özgü ve alabilmesi gereken tüm vitaminlerin proteinlerin karbonhidratların olduğu bir mama tüketmeleri onların sağlıkları açısından daha uygun olacaktır.

Köpekler ebeveynlerinden ayrıldıktan sonraki ilk 180 gün süresi boyunca yavru köpek maması yemeleri onların sağlıkları açısından daha uygun olacaktır. Bunun nedeni ise yavru köpek, anne köpekten alması gereken çeşitli vitaminlerin mamasının içerisinde bulunmasıdır. Küçük bir araştırmayla siz de o vitaminleri alabildiğinin farkına varacaksınız. Diğer mamalara göre süper Premium köpek mamaları fiyatları bir miktar daha pahalıdır. Bunun da nedeni tabi ki vitamin değerlerinin diğer mamalara göre daha yüksek oranda kendinde barındırmasıdır. Köpek mamaları içerisinde kendini kanıtlamış ve birçok hastalığı tedavi etmiş köpek mamaları bulunmaktadır. Bu köpek maması ücretleri kalitesine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Köpek mama markaları hakkında kısa bir not;

Yapılan araştırmalar neticesinde köpek mama markalarını ve özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

Royal canin, Goody, Newsman’s own organic the honest kitchen organic, lavital, fromm family, kırklan, orijen, proplan, nutro, benaful, hills, blue buffalo, Champion, Canidae, natural balance gibi birçok çeşit ülkemiz sınırları içinde veya yurt dışında mama çeşitleri bulunmaktadır. Tabi ki yurt dışındaki çeşitler ülkemizden daha fazladır.

Peki, biz en iyi köpek mamasını nasıl seçebileceğiz;

Süper Premium Köpek Mamaları

Köpeğinize uygun en iyi köpek mamasını seçebilmek için öncelikle veteriner hekiminizden yardım almanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni ise veteriner hekim ona hem en uygun mamayı verecek hem de alması gereken tüm vitamin çeşitlerini, mineral, karbonhidratlar, proteinler hakkında size istediğiniz bilgiyi vererek sizin aydınlanmanızı bu konu hakkında bir fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında hayvanınızın gün boyunca ne kadar mama tükettiğini sizin takip etmeniz köpeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir. Bunun önemini belirleyen en büyük faktör köpeğinizin kaç yaşında olmasıdır. Bunun nedeni ise belirli bir yaş aralığından sonra köpeğinizin iştahında dalgalanmalar olabilmektedir. Bu faktörlere bağlı olarak iştahsızlık veya kilo alımı yaşaması söz konusu olabilir.

Böyle rahatsızlıkların önüne geçebilmek için sizde öncelikle köpeğinizin kilosunu ve yaşını hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Mamalarınızı da buna göre tüketmeniz önemlidir.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER