arama

Spectrum Sensitive 27 Küçük Hassas Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Spectrum Sensitive 27 Küçük Hassas Köpek Maması

Köpeklerin bedensel gelişimi zamanla ve aşamalı olarak değişim gösterir. Bu gelişim sıralaması köpeklerin içinde bulundukları ortam ve beslenme şekillerine göre değişmektedir. Örneğin; bazı köpekler doğla ortamında kendi halinde bulabildiği besinleri tüketerek gelişimini tamamlarken, bazıları ev ortamına alınarak doğal çevresi dışında yaşamını sürdürmeye alıştırılmaktadır. Özellikle yavru köpekler bu durumla karşılaşmaktadır. Yavru köpekler sahiplenilir ve ev ortamına alınır. Küçükten bakımı başlar ve yaşlılık evresine kadar besin tüketimi ve fizyolojik bakımı üstlenilir.

 

Küçük köpekler diğer köpeklere göre daha hassastır. Metabolizma olarak, dış etkenlere karşı direnç gösterimi olarak, kas yapısı, kemik direnci ve bedensel güç olarak çevresine yetersiz kalmaktadır. Bu köpekler küçükten nasıl bir besin tüketimine alıştırılırsa gelişim evresi boyunca besin zinciri de o şekilde bir hal alır. Küçükten köpeklere her türlü besin ve besin bileşenlerinin tüketimi alıştırılmalıdır. Aksi halde her besini tüketemeyen, alerjik reaksiyonları ortaya çıkan, mide hassasiyeti vb. faktörlere sebep olunabilir. Spectrum bu unsurları göz önünde bulundurarak bu mama içeriğini hazırlamıştır. Küçük köpek gelişim evrelerinde her türlü besine alışamayabilir, bu yüzden içeriği karışık olmayan her türkü ırkın ve her yaştan köpeğin tüketebileceği bu mamayı üretime sunmuştur.

 

Mama İçeriği Hakkında ;

 

Küçük köpek ırklarının çene yapısına uygun olarak mama şekli hazırlanmıştır. Bazı köpeklerin hassasiyeti düşünülerek besin bileşenleri hidrolize edilerek ilave edilmiştir. Karışık olmayan besin ve besin bileşenleri ile organikliğini koruyarak doğal besinlerin kullanılması amaçlanmıştır. Zengin besin içerikleriyle küçük köpeklerin sağlıkları açısından bazı fizyolojizilerine yardımcı olduğu görülür.

 

Hücre korumasını sağlamaya yönelik olarak omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile hücre hasarlarının önüne geçerken hücre yeniliğini sağlayacaktır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirip dış etkenlere karşı direnç gösterimini arttıracaktır.

 

Deri esnekliğinin korunması ve deri savunmasının kontrole alınması için taurin besin bileşenin kullanılması ile canlılık korunur. Deri gözeneklerinin sıklaşması ile tüy köklerinin sağlamlığını sağlar. Böylelikle tüy dökümlerinin önüne geçilmiş olur.

Çünkü küçük köpekler gelişim evrelerinin en başında oldukları için tüy dökümü, deri atma, ve tüy topaklarının oluşumu sıklıklı görülecektir. Bunun için taurin dışında deniz ürünleri ve deniz yosunları kullanılmıştır.

 

Sindirim sisteminin korunması, besinlerin rahatlıkla sindiriminin sağlanması ve sindirim sağlığının korunması için oligosakkaritler kullanılmıştır. Bu analitik bileşen bağırsaktaki verimli bakterileri besleyerek vücudun direncini arttırır. Böylelikle bağırsak içerisindeki emilim ve bağırsaklar arası besin geçişini en kolaya indirgemiş olur.

 

Mama içeriğindeki zengin besinler lezzetli protein ve vitamin deposu olmuştur. Kalorisi yüksek besinlerin kullanımı küçük köpeklerin besin zinciri oluşumunu tam ve dengeli beslenme şekli ile karşılayacaktır. Küçük köpeklerdeki besin seçiciliğini azaltarak hassas olanlar için karışık besin gıdalarından kaçınılmıştır. Tamamen organik içeriklerle hazırlanan mama içeriği renklendiriciler, gıda boyaları, GDO lu vb. ürünlerinden uzak durulmuştur.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri ;

 

Kurutulmuş taze kuzu eti, hidrolize edilmiş kuzu eti proteini, tavuk eti, tavuk yağı, tavuk eti proteini, pirinç, mısır, buğday, tavuk ciğeri, şekerpancarı küspesi, peynir suyu, bira mayası, biberiye otu özü, keçiboynuzu ve unu, oligosakkaritler, zerdeçal otu, turunçgiller ( portakal, mandakina, greyfurt vb. ) kırmızı kiraz,vitamin A,iyot,vitamin E, vitamin D3,manganez, magnezyum, mangan, vitamin C, çinko, bakır, bakır sülfat, selenyum, selenit, antioksidanlar, aminoasitler,ham yağ,ham kül,ham selüloz,ham protein,nem.

Spectrum Sensitive 27 Küçük Hassas Köpek Maması

Yukarıdaki besin ve besin bileşenleri Spectrum Sensitive 27 Küçük Hassas Köpek Maması nın daha uzun ömürlü, taze ve lezzetli olması için doğal yollarla ek ilave edilerek üretilmiştir.