arama

Spectrum Peptigest26 Hassas Sindirim Sistemine Sahip Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Spectrum Peptigest26 Hassas Sindirim Sistemine Sahip Köpek Maması

Köpekler için mama seçimi yaparken özellikle beslenme ihtiyaçlarının tam olarak karşılandığına dikkat edilmesi gerekmekte, sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenebileceği mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Köpeklerin ihtiyaçlarına uygun birçok mama çeşidi bulunmaktadır. Mama içeriğinde özellikle dikkat edilmesi gereken demir, kalsiyum, iyot gibi maddelerin yeteri kadar bulunup bulunmadığıdır. Mama seçiminde köpeklerin alerjik durumları, kilo veya obeziteye yatkınlıkları, ırkı, cinsiyeti ve çevre şartları gibi şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zaman da köpeklerin yavru veya yetişkin olmaları ihtiyaçlarında ve beslenme miktarlarında önem teşkil etmektedir.

 

Mama seçimi yaparken özellikle mamanın içeriğini iyi incelemeniz gerekmektedir. Mamanın içinde yer alan bazı maddeler sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu maddelerin başında mısır şurubu gelmektedir. Kamış pekmezi ve mısır glüteni gibi ürünlerinin de bulunmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu maddeler şeker hastalığı, obezite veya diş sağlığı gibi sorunlara neden olabilmektedir. Özellikle birçok mamanın içinde yer alan katkı maddeleri köpeğinizde alerjik sorunlara neden olabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınız takdirde gerekli alerji testleri ile köpeğinizin hangi ürünlere karşı alerjisi olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir.

 

Köpeğinizin doğru mama ile beslendiğini anlamanın en iyi yolu dışkısını kontrol etmektir. Dışkısının yeteri kadar katı ve tek parça halinde olmasına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle ishal ve kabızlık gibi problemler yaşanıyorsa mama seçimine dikkat edilmelidir. İshal ve kabızlık mamayı ilk kullanmaya başladığınız dönemde oluşabilir ancak bu durum bir iki haftalık dönem için geçerlidir ve geçici olmalıdır. Köpeğiniz uzun süre bu tür sorunlar yaşıyor ise yanlış mama kullanımından kaynaklanıyor olabilir.

 

            Spectrum Peptigest26 Hassas Sindirim Sistemine Sahip Köpek Maması hassas sindirim sistemine sahip köpekler için üretilmiş, tam ve dengeli köpek mamasıdır. 10 ay ve 8 yaş aralığında köpeklerde rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Özel olarak formüle edilmiş ultra premium kuru köpek maması %26 oranın da protein, %16 yağ, %4,5 oranında ham Selüloz içermektedir.

 

Köpekler için üretilmiş olan Synox 3D karışımı ile laboratuarlar da yapılan klinik çalışmalar sonucu 134 bitkisel ürünün kombine edilmesi ile elde edilen karışımı mamalarında kullanmaktadırlar.

Bu karışım bağışıklık sisteminin korunmasına, strese karşı dirençlik sağlanmasında ve yaşam süresinin uzamasına yardımcı olmaktadır.

 

İçeriğinde bulunan diğer bir karışım olan XOS ise mısır koçanının hidrolize edilmesinden oluşmaktadır. Sıfır kalori içeriği ile yağ birikimini engelleyen özelliğe sahiptir. Bağışıklık sistemini destekleyici etkileri bulunan mama aynı zaman da sindirim rahatsızlıklarını ortadan kaldıran olumlu etkileri bulunmaktadır.

 

            Spectrum Peptigest26 Hassas Sindirim Sistemine Sahip Köpek Maması özellikle hassas sindirim sistemine sahip, hassas ciltli ve tüylü köpekler için üretilmekte olan en kaliteli mamalardan biridir. Mama içeriğinde köpeğinizin parlak ve sağlıklı, deri ve tüy görünümünü sağlayan Aloe vera ve omega 3, omega 6 içermektedir. Sindirim sistemi sağlığını desteklemekte olan mama, hidrolize tavuk karaciğer unu ve tahıl içermeyen özel bir formüle sahiptir.

 

            Spectrum Peptigest26 Hassas Sindirim Sistemine Sahip Köpek Maması firması 10 yılı aşkın deneğimi ile üniversiteler, beslenme uzmanları ve veterinerlerle birlikte gerçekleştirdiği araştırmalar sonucu çıkarttığı ürünler ile başarısını kanıtlamış bir markadır. Özellikle bağışıklık, sindirim, tüy ve deri gibi sistemleri desteklemek amacıyla ürünlerini formüle eden firma yaptıkları çalışmalar ile evcil hayvanların doğasına uygun mamalar ortaya koymaktadır.

Spectrum Peptigest26 Hassas Sindirim Sistemine Sahip Köpek Maması

            Spectrum Peptigest26 Hassas Sindirim Sistemine Sahip Köpek Maması içeriğinde esmer pirinç, patates nişastası, tavuk yağı, kurutulmuş tavuk proteini, keçiboynuzu unu, bira mayası, biberiye zerdeçal, üzüm, Hint kirazı ve Turunçgil içermediği diğer ürünlerdir.