arama

Spectrum Light 27 Diyet Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Spectrum Light 27 Diyet Köpek Maması

İnsanlarda olduğu gibi köpeklerde de aşırı kilo almak, sağlığı bozucu ekti yaptığından dolayı kontrol altına alınması gereken ve hassas bir durumdur. Köpeklerde rastlanan aşırı kilo problemi günden güne artış göstermektedir. Amerika’da yapılan bir araştırmanın ortaya koyduğu raporlara göre köpeklerin %45’i maalesef obezite sıkıntısı ile mücadele ediyor. Bu oran sayısal olarak yaklaşık 35 milyon köpeğin bu problemle karşı karşıya olduğu anlamına gelmektedir. İnsan olarak kendimiz böyle bir problemle karşılaştığımızda rahatsız olup mücadele etme ihtiyacı duyduğumuz gibi evde beslediğimiz ve ailemizin bir ferdi olan köpeklerimizin de bu sıkıntının başarılı bir şekilde üstesinden gelmesine yardımcı olmamız gerekmektedir. Bu konu köpek dostumuzla birlikteliğimizi daha uzun yıllar sürdürülebilir hale getirmemiz açısından son derece önem arz etmektedir.

 

 

Köpeklerde aşırı kilo ile beraber, sebep olduğu ciddi hastalıklar son derece önemlidir. Köpeğimizin karşılaşabileceği bu ciddi hastalıklar; solunum problemleri, kansere neden olan tümörler, bağışıklık sistemine etki eden sorunlar, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, eklem yangısı ve diyabet olarak sayılabilir. Yapılan bir diğer araştırma da köpeklerin ideal kilosunda sürdürdüğü bir yaşantının, onların aramızdan en az 2 yıl daha geç ayrıldığını gösteriyor. Bu hiç de azımsanacak bir süre değildir.

 

 

Aslında köpeklerde obezite problemini ciddi boyutlara taşıyan bir nokta da evcil hayvan sahiplerinin birçoğunun, köpeğin aşırı kilolu olduğunu fark edemiyor olmasıdır. Veterinerlerin verdiği bilgiler, köpek sahiplerinin sadece yüzde 17’lik bir kısmının, köpeklerinin obezite problemi olduğunu ve bu sorun ile mücadele etmeyi kabul ettiğini ortaya koymaktadır. Hatta işin daha ilginç boyutu, bazı evcil hayvan sahiplerinin köpeğini şişmanken daha sevimli bulduğu için mücadeleden kaçınmalarıdır.

 

 

Köpeklerimizin yaşadığı bu problem elbette can sıkıcı ancak çözümü için yapılması gerekenler hiç de zor değildir. Aynen insanlarda olduğu gibi köpeğinde kilo verebilmesi için biraz daha fazla ve düzenli bir şekilde egzersiz yapması ve yediği yiyeceklere dikkat etmesi gerekmektedir. Tek fark köpeklerin bu önlemleri kendileri alamayacak olmalarıdır. Köpek sahiplerinin bu noktada bilinçli hareket etmesi, sorunu kolay bir şekilde ortadan kaldıracaktır.

 

 

İlk yapılması gerekenler bir veteriner ile görüşüp köpeğin ideal kilosunu bulmak, günlük alması gereken kalori miktarını hesaplamak ve beslenme aralıklarını belirlemektir. Bu noktada köpeğin her gün aynı saatlerde beslenmesi önemlidir. Tavsiye edilen bir durum köpeğin günde 2 ile 4 öğün arasında ancak küçük porsiyonlar ile beslenmesidir. Verilen öğünlerdeki kalori miktarlarının da eşit olmasına dikkat edilmelidir.

 

Obezite ile mücadelede en önemli konulardan birisi de mama seçimidir. Aşırı kilo problemi olan bir köpek için diyet mama tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır. Bu seçimi yaparken örneğin Spectrum Light 27 Diyet Köpek Maması tercih edilebilecektir. Mamalar içerisinde yer almaktadır. Spectrum Light 27 Diyet Köpek Maması kilo almaya meyilli köpeklerin ( 10 ay – 8 yaş arası ) besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak üretilmiş, dengeli ve tam ultra premium köpektir. Mamasıdır. Mama içeriğinde bulunmakta olan SQX, köpeğin düzensiz kilo alımını engelleyici bir şeker kamışı lifi ile takviye edilmiştir. Synox 3D sayesinde oksidatif stres ile başarılı bir şekilde mücadele edebilir. Antarktik EPA / DHA içeren deniz fosfolipidleri iştah kontrolü sağlarken Ksilo-oligosakkarit içeriği bağırsakta mikrobik popülasyonu değiştirir.

Spectrum Light 27 Diyet Köpek Maması

Spectrum Light 27 Diyet Köpek Maması içeriğinde kurutulmuş tavuk proteini, şeker pancarı lifi, esmer pirinç, buğday, mısır, tavuk ciğeri tozu, L-Karnitin, biberiye, zerdeçal, peynir altı suyu tozu, turunçgil, üzüm, hint kirazı ve antarktik krill bulunmaktadır.