arama

Somonlu Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Somonlu Köpek Maması

Somonlu Köpek Maması

Bildiğiniz gibi hayvan beslemesi oldukça zor, bakımı bir insan kadar uğraştırıcıdır. Bu sebeple bir köpeğe bakarken dikkat edeceğimiz ilk nokta beslenmesidir. Köpeklerde kuru mama ve konserve mama olmak üzere birçok mama çeşidi vardır. Sizde nasıl bir mama tercih edeceğinizi bilmiyorsanız bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Neden Somonlu köpek maması kullanmalıyız?

Bu mama daha çok yetişkin köpeklerde kullanılır. Hastalık bakımından bağışıklık sistemi zayıf köpeklerde iç sistemde ve dış sistemde koruma sağlar. Bağışıklık sistemini destekleyici özelliktedir.

Somon içerisinde bulunan protein sayesinde gıdaya bağlı hassasiyet oluşumunu azaltan bir köpek mamasıdır.

Köpek beslerken mama seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Köpek beslerken mama seçiminde ilk olarak hayvanın yaşı çok önemlidir. Yavru köpeklerin beslenmesi, yetişkin köpeklerin beslenmesi ve yaşlı köpeklerin beslenmesi olarak üç gruba ayırıyoruz.

Yavru köpeklerin beslenmesi mineral ve protein bakımından zengin olmalıdır. 12 aydan sonra vitamin ve mineral bakımından daha orta halli bir beslenme şekli uygulanabilir. Çünkü yavru köpeklerde uygulanacak miktarla yetişkinlerdeki miktar farklı olmaktadır. Yavru köpeklerde ilk 3 ay 4-5 öğün günlük besin gereklidir.3-6 ay arası 3 öğün beslenme tarzı uygulanır.6.ay sonrası günde 2 öğüne düşürülür. Sonra ise tek öğün beslenme tarzı uygulanır.

Yedi ve yedi yaş üstü köpeklerde de vitamin ve mineral bakımından yetişkin yaştaki gibi orta halli bir beslenme tarzı uygulanır.Büyük köpeklerde mide kendi ekseninde döner. Bu dönmenin sonucunda günlük öğün ikiye bölünerek köpeğe yedirilir arada kurabiyeler verilebilir.Mama seçiminde daha çok köpeğin sahibi ve veterineri karar verir. Çünkü bu seçimde köpek yakından takip edilir.Köpeğin kilosuna göre mama seçilir. Bu kiloya göre ticari mama ve evde uygulanan hazır yemekler yedirilebilir.

Somonlu köpek maması zengin et içeriği ile köpeğinize ideal ve sağlıklı bir vücut sağlayabilirsiniz. Hassas ve yetişkin köpeklerde sindirim mide ve deri kökenli hastalıklarda koruyucu sistemi ve gelişimini destekleyerek köpek ümmin sistemine destek sağlar ve günlük besin ihtiyacını karşılar. Koruyucu, tatlandırıcı ve katkı maddesi kullanılmamıştır.%35 oranında protein bakımından zenginleştirilmiş, çok lezzetli ve çok tercih edilen, yüksek oranda sindirim özelliğine sahip köpek mamasıdır.

Alerjik yapıya sahip herhangi bir reaksiyon oluşturacak etkilerden uzaklaştırılmış ve mısır ve pirinç ikamesiyle protein kaynağı olarak kullanılır.

Diş ve diş etinde plak ve tartar oluşumunu en aza indirgeyerek diş sağlığını destekleyen bir yapısı vardır. İçerdiği yüksek kalsiyum ve fosfor ve D vitamini sayesinde kemik gelişimini destekleyen ve katkı sağlayan bir yapısı vardır. Deri ve sindirim sisteminde hassasiyeti azaltır. İçerisinde Omega 3 ve Omega 6 sayesinde daha parlak ve güzel tüy oluşumunu destekleyen yapısı vardır.Yüksek miktarda protein karbonhidrat ve yağ sayesinde bağırsakta oluşan dışkı ve gazı en aza indirgeyerek vücuttan atılımını kolaylaştırır.

Somonda bulunan protein karbonhidrat ve E vitamini C vitamini ve beta karoten içeriği ile antioksidanlarla hücre yapısını koruyarak vücuda dışarıdan gelen yabancı maddelere karşı direnç sağlar.

Somonlu Köpek Maması

Eğer yemiyorsa mamasını tabağını kaldırın. Çünkü eğer bunu yapmazsanız köpeğiniz mamayı yemek konusunda onu ikna etmek için uğraştığınızı düşünebilir. Bir haftaya kadar bunu bu şekilde devam ettirin. Köpeğiniz bu süre içinde sizden mama isteyebilir. Ağlayabilir ama sakın bu süre zaafında bir haftadan önce önüne yemek konduğunda yemek yemeyip sonra istiyor ise mama vermeyin. Aksi takdirde sizin istediklerinizi yapmayacaktır.Sizde somonlu köpek maması kullanarak köpeğinizi sağlıklı bir şekilde yetiştirerek onun gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.