arama

Schesir Ton Balıklı Köpek Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Schesir Ton Balıklı Köpek Konservesi

Köpekler için önerilebilir bir mama olan Schesir ton balıklı köpek konservesi köpekler için özel olarak hazırlanmış ve sağlıklı bir köpek mamasıdır. İçerisinde köpeklerin yararı ve sağlığı için son derece önemli içerikler vardır. Bu içerikler sayesinde köpeğiniz hem sağlıklı bir bünyeye hem de dayanıklı bir yapıya kavuşacaktır. Peki, Schesir ton balıklı köpek konservesi neden önerilebilir bir mamadır ve bir köpek mamasında neler olması gerekir? Bu soruya köpekler için önemli olan içerikleri sıralayarak başlayalım

 

Köpek beslenmesi dikkate alınacak bir beslenmedir. Eğer köpeğiniz sağlıklı beslenmezse, sağlıklı bir yapıya da kavuşamaz. Bu yüzden alınan mamaların dikkatlice seçilmesi gözden geçirilmesi gerekilir. Peki, mama seçerken nelere dikkat edilmelidir? Aldığınız köpek mamasının köpeğiniz için zararlı olduğunu anlamak için içeriklere bakmanız yeterli olacaktır. İçeriklerin olması gereken şekilde olması kullanılan besinler ve besin değerlerine – zenginliklerine bağlıdır.

 

Bilinen bir gerçek Köpeklerin etçil olduklarıdır. Her ne kadar binlerce yıl evcilleşse de ve tahıl yemeye de alışsa da o hala kurt gibi bir etçildir. Köpeklerin ana besin kaynağı hala ettir. Besin olarak et köpekler için hem doyurucu hem de sağlık verici, kuvvet verici bir besindir ve bolca verilmelidir. Ayrıca alınan mamalarda tahıl oranına da dikkat etmeniz gerekir. Tahılsız mamalar daha çok tercih etmelisiniz. Çoğunluğun tahıl olan mamalar veya sadece tahıl içeren mamalarda kullanılan buğday, mısır, pirinç içerisinde bol miktarda glisenik endeksi bulunur. Bu içerik fazlaca alındığında köpeğiniz için zararlı olur. Bu yüzden mamalarda oran olarak olması gereken şey tahıl değil ettir. Sadece tahıllı ya da tahıl oranı çok olan bir köpek maması alırsanız köpeğinizde görebileceğiniz bazı durumlar olacaktır. Bu durumlar:

 

 • Sürekli uyuması
 • Tüy dökülmesi daha da hızlanır
 • Derisinin ve tüylerinin renginin matlaşması – hastalıklı görünmesi
 • Sık hastalanması
 • Daha fazla mama tüketir ve obeziteyle karşı karşıya gelir.
 • Yaralarının geç iyileşmesi

 

Bu gibi durumların olmasını istemiyorsanız öncelikle az tahıllı ya da tahılsız mamaları seçin. Tahıllar az kullanıldığında yararlı bile olabilecek içerikler olduğu da unutulmamalıdır.

 

Bir diğer önemli konu besinin içlerindeki besin değerleridir. Her besin maddesinde ayrı bir değer vardır. Bir köpek mamasında olması gereken besin değerleri ise farklıdır ve özenle alınmalıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu değerler karşılanması sağlık açısından son derce önemli bir durumdur. Bu değerler protein, minerali ve vitamindir. Protein görev olarak bir kalkan gibi işler. Vücudu korur ve onarır. Vitaminler vücut fonksiyonlarının olması gerektiği gibi düzgün çalışması için çalışır, organları kontrol eder (kalp, beyin, göz…). Mineraller ise vücuda dayanıklılık verir. Örneğin kalsiyum ve demir birer mineraldir ve hem kaslara hem de kemiklere dayanıklılık veririler.

 

Schesir ton balıklı köpek konservesi bu içeriklere sahip bir köpek mamasıdır. Özellikle kullandığı balıketi sayesinde içeriği daha da zenginleşmiş durumdadır. Çünkü balıketinde bulunan Omega 3 ve Omega 6 içerikleri son derce önemlidir. Bu içerikler yaraların erken kapanması, bağışıklığın kuvvetlenmesi ve iç organların ( göz, beyin…) için önerilen bir içeriktir. Balık oranı %50 oranında olması bu yüzden çok önemlidir.

Schesir Ton Balıklı Köpek Konservesi

Schesir ton balıklı köpek konservesi mamasının içindeki protein miktarı %13’tür ve çok iyi bir orandır. Ayrıca cilt, tüy ve göz için yararlı olan A vitamini ile kas, kemik, bağışıklık için önemli olan D vitamini kullanılmış bir mamadır. Mineral bakımından ve yağ bakımından da iyidir. Sonuç olarak Schesir ton balıklı köpek konservesi köpekler için uygun ve verilmesi gereken bir mamadır. Bu yüzden köpeğinize güven içinde verebilirsiniz