arama

Sapphere Yavru Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sapphere Yavru Köpek Konservesi

Yavru köpeklerin beslenmesi ciddiye alınacak bir konudur. Çünkü gelişim döneminde olan yavru köpeklerin sütten sonra yüksek besin değerlerine sahip mamalarla beslenmesi gerekir. İhtiyaçları olan besin değerlerinin karşılanması önemlidir. Vücut, kemik, kas, beyin, göz, sindirim sistemi… Bunların hepsinin gelişimine uygun olan bir yavru köpek maması almak zorundasınız. Yavru köpekler için özel olarak üretilmiş olan Sapphere yavru köpek konservesine değinmeden önce yavru köpek beslenmesi hakkında bilgi vererek Sapphere yavru köpek konservesi hakkında neden yavru köpekler için uygun olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

 

Öncelikle başta da söylediğimiz gibi yavru köpeklerin gelişim dönemlerinde olması dolayısıyla bazı besin değerlerine ihtiyaçları vardır. Gelişimleri için gerekli olan bu içerikler karşılanmadığı takdirde gelişimleri sekteye uğrar. Gelişimlerinin sekteye uğramasının yanında aynı zamanda beden iyi gelişmediği için hastalıklara da açık hale gelir. Peki, nedir bu içerikler? Bu içerikler elbette vitaminler, proteinler ve minerallerdir. Bu içeriklerin yanında yağ, selüloz gibi içeriklerde olabilir. Bu içeriklerin görevleri birbirinden farklıdır. Vücudu koruma ve onarma görevini protein alırken, vücuda dirençlik verme işini mineraller alır. Vitaminler ise vücut fonksiyonlarının ( göz, kalp, beyin… ) görevlerini yerine getirmesini sağlar. Bu üçünün eksikliğinde vücut çökmeye başlar, gelişemez. Bu yüzden aldığınız mamanın bu içeriklere sahip olmasına özen gösterilmelidir.

 

Diğer önemli bir konu içeriklerdir. Yavru köpeklerin alması, almaması, az alması gereken içerikler vardır. Örneğin yavru köpekler için tercih edilen ve önerilen köpek mamalarına bakıldığında tahılsız mamalar daha çoktur. Özellikle et bakımında mamalar tercih edilmelidir. Mamalarda sık sık tahıl görebilirsiniz. Bu o mamanın kötü olduğu anlamına gelmez. Çünkü belli bir miktar tahıl köpek beslenmesi için faydalı bile olmaktadır. Örneğin protein bakımından zengin olan pirinç az da olsa kullanılabilir. Ama sadece tahılla yapılmış ya da büyük çoğunluğu tahıl olan mamalar alınmamalıdır.

 

Sapphere yavru köpek konservesi içeriğinde bolca et kullanılmıştır. Tahıl ise kullanılmamış olduğu görülür. Et olarak tavuk, somon balığı ve ton balığı kullanılmış. Balık ürünleri sağlık açısından çok önemli bir yere sahiptir. İçinde bulunan Omega 3 ve Omega 6 bedenin çoğu ihtiyacını karşılamakta ve bedeni korumaktadır. Örneğin kalp organına yararı vardır. Aynı zamanda beynin ve bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlar. Sinir sisteminin daha iyi olmasını sağlar. Bedenin daha geç hasta olması ve daha erken iyileşmesi için çalışır. Bu yüzden önemli bir içerik olmaktadır ve Sapphere yavru köpek konservesi et içeriği olarak tavsiye edilebilir şekildedir.

 

Sapphere yavru köpek konservesinde protein miktarına bakacak olursak %11 oranında protein miktarını görürüz. Bu oran gayet iyi bir orandır ve yavru köpekler için uygundur. Protein antikor üreterek yaraların enfeksiyon kapmasını önleyen, vücudu mikroplara karşı koruyan bir koruyucu; hücreleri yenileyen, onaran, yaraların iyileşmesini sağlayan bir onarıcı görevi görür. Bu yüzden önemlidir. Sapphere yavru köpek konservesinde bulunma sebebi yavru köpeğinizin hastalıklara karşı korunması amacıyladır. Bu önemli bir konudur. Yavru köpeklerin enerjik olması için kullanılan yağ oranı %6 olarak belirtilmiş bu oran köpeğinizin enerjisini kazanması için yeterlidir. Aynı zamanda yağ vücut organlarını koruma görevi de alır ve bulunması gerekir.

Sapphere Yavru Köpek Konservesi

Sapphere yavru köpek konservesine bakıldığında yavru köpeklerin sağlıklı kalması için yapılmış bir mama olduğu göze çarpmaktadır. Kullanılan içerikler yavru köpeğinizin hastalanmasını engelleme ve erken iyileşmesini sağlama, enfeksiyon kapmasını engellemek için kullanılmış olduğu görülüyor. Sapphere yavru köpek konservesi sayesinde köpeğiniz daha az hastalanacak ve mikroplara karşı korunmuş bir vücut yapısına sahip olacaktır. Bu yüzden sağlıklı bir köpek yavrusu isteyenler için almaları önerilebilir.