arama

Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi

Bilindiği üzere evcil hayvanımıza hep en iyisini, hep en güzelini sunmaya çalışırız. Sevgimizle, onu besleme şeklimizle, ona ayırdığımız vakitle ona muhteşem bir hayat sunmaya çalışırız. Bunun yanı sıra sağlığı da bizim için çok önemlidir. Onları hep sağlıklı görmek isteriz. Bunun için çabalarız. Bugünkü konumuz köpekler. Bilindiği üzere köpekler, yavruluk dönemlerini uyuyarak ve beslenerek geçirir. Bu beslenme onun ilerde ki her şeyini etkiler. Yaşam kalitesini, sağlığını, hareketliliğini gibi her olaylarının öncüsüdür ve bu yüzden yavruyken beslenme şekli çok önemlidir. İlk doğduğunda anne sütüyle beslenirler. Onları anneden erken ayırmak, çok tehlikeli olabilir. Hastalanmaları kolaylaşır ve ölümcül sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Yavru köpek biraz daha büyünce mutlaka beslenme ihtiyacı artacaktır. Anneden ayrıldıktan sonra, ek gıdalara başlamak ve yavrular için özel kuru mamalara başlamak köpeğin gelişimi ve iler ki sağlık durumu için büyük önem teşkil eder. Yavru köpeğin besin yönünden ihtiyacı, yetişkin köpeklere göre daha farklıdır. 4 aylık bir yavru ile 9 aylık bir yavru arasında bile büyük bir besin ihtiyacı farkı vardır. Bu nedenle yavru köpeklerin gereksinimine göre, kolay sindirilebilen, protein yönünden zengin, yeteri kadar kalsiyum içeren, fosfor bakımından etkili zengin vitaminler ile beslenmesi gerekir. Protein özellikle çok yararlıdır. Kas ve iskelet sistemi gelişimi için bir köpek için vazgeçilmezdir.

 

Köpekler bu mamaları koklar, yalar, ısırır, tadına bakmaya başlar. Islatma işlemi mamayı hem lezzetlendirir, hem de anne sütünden yeni kesilmiş yavru köpek için yumuşak şekilde yemesini sağlar. Bu işlem yavruda şişkinliği ve gaz oluşumunu engellemede büyük rol oynar. Yavru köpeklerde mama seçimi yaparken dikkatli ve özenli olmanız gerekmektedir. Çok büyük bir şekilde olan mamaları tercih etmemeliyiz çünkü bu mamaları çiğnemek yavru için zor olacaktır.

 

Balığın faydalarını herkes çok iyi bilir. Büyük oranda omega-3 içerdiğinden dolayı hem zihin gelişiminde ve iskelet sisteminde büyük bir katkısı vardır. Köpek içinde balık çok önemlidir. Onun gelişmesinde çok büyük bir katkı sağlar. Ancak köpeğe balık verirken dikkat edilmesi gereken konular vardır. Mesela, çiğ balık verilmesi kesinlikle tehlikelidir ve zehirlenmeye yol açabilir. Kızarmış balık da zararlıdır. İçindeki trans yağlar köpeğin midesini olumsuz etkileyebilir. Eğer köpeğinize balık vermek isterseniz o balığı ayrı pişirmeniz gerekir. Köpekler için en ideal balık haşlanmış balıktır. Ama bunu yapmak zamanınızı alabilir. Ayrıca normal balık verirken kılçık sorunu vardır. Köpeğinizin boğazına kılçık kaçarsa, bu durum ölüm ile sonuçlanabilir. Bu yüzden, Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi, köpeğiniz için ideal bir mamadır. Hem köpeğinizin balığın faydalarından yararlanmasını sağlarsınız hem de köpeğinizin severek ve keyifle yemek isteyeceği bir mama haline gelir. Kılçık sorunu yaşamadan, kolayca muhafaza edebileceğiniz bir mamadır. Ayrıca balığı haşlamak, ayıklamaya çalışmak gibi sorunları ortadan kaldırır.

Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi, Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi nasıldır, Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi alınır mı, Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi fiyat bilgisi, Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi iyi midir Tabi ki yetişkin köpeklere göre miktarı daha az olması gerekir.

 

İçindekiler: Min %64 Et

 

 • Ton Balığı, Tavuk, Somon
 • Besin Değerleri:
 • Nem: 78%
 • Ham Protein: 11%
 • Ham Yağ: 6%
 • Ham Kül: 2,5%Ham Lif: 0.50%
 • Kullanım Talimatı: Günde 2-4 adet tavsiye edilir.

Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi

Son kullanma tarihi: Paketin üzerinde basılı olan tarih ve lot numarasına mutlaka. Serin ve kuru yerde saklanması önerilmektedir. Besleme talimatları: Besleme tablosuna uygun olarak servis ediniz. Her zaman köpeğinizin yanında taze su bulundurmaya dikkat edin.