arama

Sapphere Sığır Etli Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sapphere Sığır Etli Köpek Konservesi

Sizlere bu makalemizde Sapphere Sığır Etli Köpek Konservesi hakkında ve genel olarak köpek bakımı hakkında bilgi vereceğiz.

 

Köpekler bilindiği gibi insanlık hayatının başından beri insanın en büyük dostlarından ve yardımcılarından biridir. Şehir hayatının yoğun yaşamı sebebiyle çoğu insanlar tarafından bakımı zor olarak görülmesine rağmen genelde insanların en çok beslediği ve kendine dost ediğindi hayvanların başında köpekler gelir. Biraz bu sevimli dostlarımızın bakımından bahsetmeye başlayalım.

 

Yavru Köpek İlk Günleri

 

Yavru köpeğinizin ilk 16 haftalık bakımı hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle bu dönemde annesinin ve kardeşlerinin yanında olması onun bu hayatta nasıl hareket edeceği hakkında tecrübe edinmesi açısından önemlidir. Bu hayati durumu tecrübe etmeden hayata başlaması köpeğinizin büyük sorunları olması sebebiyet verebilir. Bu dönemde insanlarda olduğu gibi köpeklerinde anne sütü ile beslenmesi fiziki sağlığı açısından önemlidir. Anne sütü alamayacak durumda olan yavrulara yani annesi herhangi bir sebeple olmayan yavrulara annesi sütüne eş değer olabilecek ürünlerin verilmesi ve bu sürecin sağlıklı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

 

Yavru Köpeğin Eğitimi

 

Bilindiği gibi eğitim küçük yaşlarda verildiğinde iyice benimsenen ve bir ömür bu eğitimin etkisiyle yaşanabilecek bir meseledir. Eğitim tıpkı biz insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da şart olduğu söylememize sanırım gerek yoktur. Çünkü yavru bilinçsiz bir şekilde dünyaya geldiğinden onun nasıl eğitileceği nerede ne yapacağına çoğunlukla başında olan çevresi karar verecektir. Bu nedenle köpeğinizin sözünüzden çıkmaması için ve size iyi bir dost olabilmesi için ona gereken temel eğitimi vermeniz gerekmektedir. Köpeğiniz kendi başına ayakta durabilmeye başladıktan sonra ona mutlaka boyun tasması takmanız gerekmektedir ya da bunun onu inceltebileceğini düşünürseniz kurdeleye benzer bir şey de takabilirsiniz. Bunu yapmanız çok önemlidir çünkü takmadığınızda biraz büyüdükten sonra tasma vb. şeyler takmanıza izin vermeyeceğinden dışarıda onu rahatça gezdirmeniz mümkün olmayacaktır. Köpeğinize eğer evde bakacaksanız vermeniz gereken temel eğitimlerden biri de tuvalet eğitimidir.

Tuvalet eğitimini özellikle belirli çağrışım yapacak sözcüklerle ve belirtilen yerlerde yapılmasını sağlamanız yavruyken vereceğiniz küçük bir eğitimle oldukça olacaktır. Örnek verecek olursak yavru tuvaletini yaparken onunla göz teması kurduktan sonra belirli uyarıcı kelimeleri tekrar etmelisiniz ve bu durumu bir kaç kez tekrarlamalısınız, göreceksiniz ki yavru köpeğiniz bir süre sonra o verdiğiniz uyarıcı komutları duyduktan sonra tuvaletini yapacaktır.

 

Köpeğinizin Beslenmesi

 

Her köpeğin genetik yapısı tam olarak tespit edilemeyeceğinden hangi köpeğe hangi mama tam olarak uygun olur bunu belirtmemiz zordur ancak köpeğinize hangi mamanın uygun olacağını mamayı yedikten sonra kaşıntı,kızarıklık gibi istenmeyecek sonuçlara sebep vermeyen mamayı bulduğunuzda doğru sonucu elde etmiş sayılabilirsiniz.

 

Bugün köpek mamaları arasında önde gelen markalardan olan Sapphere marka köpek maması tüm köpeklerin temel besinleri sağlayabilecek içeriklere sahip olmak için ürünlerini geliştirmeye ve köpekleri doğasını doğal yaşamını incelemeye devam etmektedir. Köpeğinizin yeterince besine ulaşabilmesi için Sapphere marka köpek mamasını tercih edebilirsiniz. İçeriğindeki özellikle sığır etinin yüksek proteini sayesinde köpeğinizin bir günde duyacağı tüm besin ihtiyacını karşılayabilirisiniz. Sapphere marka köpek mamasının içeriğinde bulunan besinlerin besin değerlerini sıralayacak olursak ; nem %78 ham protein %11 ham yağ %6 ham kül %2.5 ve ham lif %0.50 civarındadır.

Sapphere Sığır Etli Köpek Konservesi

Özetle köpeğinizi mutlu etmek ve ondan iyi bir dost olmasını istiyorsanız onun temel ihtiyaçlarını karşılamalısınız. Tıpkı biz insanlarda olduğu gibi hayat standartları iyileştikçe onun da mutluluk düzeyi iyice artacak onu mutlu gördükçe siz de mutlu olacaksınız. Köpeğinizle sağlıklı ve mutlu günler.