arama

Royal Canin Yorkshire Terrier Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Yorkshire Terrier Köpek Maması

Köpeklerimiz bizim için çok önemlidir. Onlar için her zaman en iyisini isteriz. Royal Canin, kedi ve köpeklerin ihtiyaç duyduğu ve istediği tüm besinleri mamalarında sunmakla beraber, hayvanlarınızın sağlıklı bir yaşam ve uzun bir ömre sahip olması için de elinden geleni yapmakta. Bunun için mamalarının formülasyonunu yaparken hangi besin gruplarından ne kadar koyması gerektiğini; yaş, cinsiyet, ırk, rahatsızlıklar, günlük ihtiyacı olan kalori ve benzeri birçok etkene göre belirliyor.

 

Bu oluşturulan formülasyonlardan en çok dikkat çekeni ırklar için ayrılmış olan grup. Irklar için farklı mamalar hazırlama fikri oldukça yaratıcı ve ilk defa uygulanan bir çeşit mama.

 

Açık konuşmak gerekirse kedi ve köpeğiniz için doğru mamayı seçmek, sizin için de en az hayvanınız için olduğu kadar önemli.

 

Şöyle ki; hayvanların birçok ihtiyacı olabilir fakat biz bu ihtiyaçları anlamadığımız zaman, hayvanımızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmesi söz konusu bile olamaz. Bu yüzden veteriner hekimler tarafından formülize edilen bu ırklar için özel olarak ayrılmış mamalar, sizin de işinize gelecek, hayvanınızın da sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesini sağlayacak.

 

Royal Canin Yorkshire Terrier Köpek Maması, özellikle 10 ayın üzerindeki yetişkin Yorkshire Terrier’leri için özel olarak üretilmiş bir mamadır ve ırklar için özel olarak ayrılmış mamalardan bir tanesidir.

 

Bu özel formül Yorkshire Terrierlerinizin tüylerinin daha gür ve canlı olmasını sağlar,sindirim sisteminin sağlığını destekler ve bağırsakları düzenler, bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini sağlar, dişlerinin sağlıklı olmasını sağlar ve güçlendirir.

 

A vitamini, D3 vitamini, demir, iyot, bakır, çinko, kurutulmuş kümes hayvanı proteini, pirinç, mısır unu, hayvansal yağlar, pancar küspesi, hayvansal proteinler, mineraller, soya yağı, balık yağı, maya, hodan yağı, kadife çiçeği ekstratı, hidrolize maya gibi bileşenlerden oluşan bu mama, Yorkshire Terrierlerinizin sağlıklarını korumayı ve geliştirmeyi amaçlarken, köpeğinizin mutluluğunu da düşünür ve sizlere köpeğiniz için en uygun mamayı sunar.

 

Royal Canin’in türlere özel ürettiği mamaların faydaları saymakla bitmezken, yanlış seçtiğiniz ya da sırf ucuz olduğu için tercih ettiğiniz mamalar kedi ve köpeklerinizin sağlığıyla oynayabilir ve hayvanınızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmesine engel olabilir. Bu yüzden mama almadan öncedir. Mutlaka veterinerinize danışın. Size mutlaka hayvanınız için en uygun olan mamayı gösterecektir.

 

Hayvanınızın sağlığının yanı sıra mamayı beğenmesini de önemseyen Royal Canin, sizlerle beraber çalışarak hayvanınızın mutluluğunu öğrenir, memnun kalmadığı şeyleri inceler, mamaların sistemleri üzerindeki etkisini kontrol ederek daima kendini geliştirir.

 

Sizlerin de desteği bu mamaların geliştirilmesinde oldukça önemlidir çünkü sizler köpeğinize doğru mamayı verirseniz ancak bu çalışmalar sonuç verecektir ve hayvanlara iyi gelenin ne olduğu öğrenilecektir. Bu nedenle köpeğinizle sürekli iletişim ve doğru tercihler sizler ileridir. Köpeğiniz arasındaki bağı kuvvetlendirecek ve uzun süre daha sağlıkla koruyacaktır.

 

Doğru mamanın yararlarını artık bildiğimize göre, mama alırken dikkat edeceğimiz en önemli hususlardan birinin de köpeğimizin rahatsızlığı ya da öncelerden bir hastalığı olup olmadığını unutmamamız. Eğer köpeğinizin bu tarz bir şikayeti varsa önce mutlaka biridir. Veterinere gidilmeli ve danışılmalı. Veterineriniz size özeldir. Diyet programını verecek vermiştir. Köpeğinizin dahadır. Sağlıklı beslenip uzun bir ömür geçirmesini sağlayacaktır.

Royal Canin Yorkshire Terrier Köpek Maması

Irkların mama seçerken önemli yönü şudur; bazı türler vardır ki cidden bazı besinlere mideleri hassastır, bazıları çeşitli besinleri sindiremez, bazılarının alerjisi olabilir vesaire. Mama seçerken köpeğinizin ırk, yaş, kilo, günlük kalori miktarı ve benzeri önemli noktalarına dikkat edin.