arama

Royal Canin Pug 25 Pug Irkı Özel Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Royal Canin Pug 25 Pug Irkı Özel Maması

Pug çok eski ırklardan biridir. Kökeninin Asya olduğu düşünülmekte beraber, hala araştırılmaktadır. Kısa tüylü pekingeseden geldiği düşünülürse de bulldog dan geldiği de düşünülüyor. Efendisine karşı duygulu ve heyecanlıdır. Kesin ısırma eğilimi olsa da iyi huyludur. Apartman için çok uygundur. Aşırı sıcak ve soğuğu sevmez. Egzersizde aşırıya kaçılmamalıdır. Pug kısa bacaklı ve çok güçlü bir köpektir. Pug süs amaçlı kullanılan bir köpektir. Biraz inatçı da olsa, sert cezalara gereksinim duymaz. Çok iyi bir bekçi köpeği olmasına rağmen gereksiz havlamaz. Diğer köpeklerle arası çok iyi olmasına rağmen sahibini kıskanabilir. Sağlık problemleri oldukça fazladır. Basık burunlu olması sebebiyle solunum yolları rahatsızlıkları ve horlama meydana gelebilir. Pug yağlı bir deriye sahip olduğu için diğer köpeklerden daha çok kokabilir. Pug kırışık yüzlü bir köpek olduğundan alkolsüz bir mendil yardımıyla kırışıklıklar düzenli olarak temizlenmelidir.

 

Pug ırkı kilo almaya yatkın tırnak bir köpektir. Kısa ve yumuşak kürkü dökülmeye meyillidir. Pugların teni çok hassastır. Düzenli taramalı, gerekmedikçe banyo yaptırmamalısınız. Enerjik, oyun oynamaya meraklı, hareketli bir köpektir. Pug ırkı aynı zamanda mama seçen bir ırktır.

 

Peki, köpek beslenmesinde nelere dikkat etmek gerekir?

 

 1. Mama sıcak, soğuk ya da bayat olmamalıdır.
 2. Köpek asla yemek artığıyla beslenmemelidir.
 3. Mama açıldıktan sonra havayla temas etmemelidir.
 4. Köpeğe kesinlikle ince kemikler verilmemelidir.
 5. Asla çiğ yumurta, tatlı, soğan, sarımsak vb. gıdalar verilmemelidir.
 6. Mamanın yanında her zaman temiz su bulundurulmalıdır.

 

Kısacası köpek mutlaka profesyonel bir mamayla beslenmelidir. Köpekler yavruyken köpekler mamalarını severek yerler. Çünkü iştahları çok açıktır ve mamanın tadı çok ilgi çekici gelecektir. Önemli olan bu alışkanlığın yetişkinlerde de devam etmesidir. Köpeğiniz sizden yemek istediğinde asla vermemelisiniz çünkü bu köpeğin damak tadını değiştirip, mamayı yememesine yol açar. Zaten iyi bir mama köpeğin tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Yemek konusunda çok seçici olan pug ırkı sürekli aynı besini yemek istemeyecek, bu konuda diretilirse açlık grevinden kaçınmayacaktır. Royal Canin ırka özel mamalarla bu ihtimali en aza indirir. Yine de köpeğiniz mamayı yemek istemiyorsa diğer mama çeşitlerini de denemenizde fayda var. Köpek mamayı yiyor ama miktarını sürekli azaltıyorsa haftada bir et suyu ile ıslatabilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz mamayı yemeye devam edecektir.

 

İyi bir mamanın özellikleri nelerdir?

 

 1. Kolay sindirilebilir olmalıdır.
 2. Bağışıklık sistemini güçlendirmeli.
 3. Vitamin ve mineral dengesi iyi olmalı.
 4. Besin değeri dengeli olmalı.

 

İşte bu ihtiyaçları karşılamak üzere hassas bir ırk olan Pug için onlara özel Royal Canin Pug 25 Pug Irkı özel maması geliştirildi. Pug 25 Pug’ın narin cildini ve tüylerini besleyerek alerji ve tüy dökülme riskini azaltır. Enerjik fakat obeziteye yakalanma riski olan bu ırk için besin değerleri özenle dengelenmiştir. Küçük dişleri ve ağzı için uygun boyutlarda tasarlanıp, köpekte diş taşı oluşumunu azaltır. Yüksek sindirilebilir oluşu dışkı miktarını azaltarak, dışkı kokusuna da engel olur.

 

Pug 25 mamanın içinde, pirinç, kurutulmuş kümes hayvanları, mısır unu, hayvansal yağlar, balık yağı ve yeşil çay bulunuyor. İçeriğinde bulunan yağlar ve yeşil çay köpeğinize enerji vererek, cildinde bir bariyer de oluşturuyor.

 

Royal Canin her zaman sağlıklı beslenme için bilime güvenerek dostlarınız için en ideal mamaları üretir. Bu mamaları üretirken en temel amaçlarımız :

Royal Canin Pug 25 Pug Irkı Özel Maması

Vücut gelişimi ve bakımı, enerji temini, besleme ve önleme, besleme ve bakımdır. Köpeğinize verdiğiniz her besinin bu ilkelere uygun olup olmamasına dikkat ediniz. Asla güvenilen markalardan başka marka kullanmayınız.