arama

Royal Canin Mini Light 30 Diyet Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Mini Light 30 Diyet Köpek Maması

Günümüzde birçok insan, kendisine diğer insanların dostluğundan ziyade bir evcil hayvanın dostluğunu ararlar. Bunu da çoğunlukla bir kuş, kedi ya da köpek ile sağlarlar. Hayvan sevgisi her insan için özel bir sevgidir ve genellikle hayvan sevgisi olmayan kişide insan sevgisi de olmaz çeklinde açıklama yapılır. Bir hayvanla kurulan dostluk bir insanla kurulan dostluğa nazaran daha sağlamdır. En ufak çıkar çatışması yaşanamayacağı için ve karşılık beklenmeksizin kurulduğu için yıkılması da imkansızdır. Günümüzde daha çok yalnız yaşayan insanlar bir evcil hayvanın dostluğuna, varlığına ihtiyaç duymaktadırlar.

 

Evcil hayvan sevgisini birçok insan bir köpek ile gidermektedir. Daha yeni doğmuş bir yavru iken sahiplenilen bir köpeğin yıllar sürecek dostluğu şüphesiz ki her geçen gün daha da mutluluk verici bir hal alacaktır. Bakıma muhtaç minik bir yavru iken sahibinin ilgi ve alakası sayesinde onun büyüyüp iri ve yetişkin bir köpek olduğunu görmek insanların evcil hayvanlarını çocukları gibi sevmesinin en büyük nedenidir. Unutmayın ki bir köpek sahibinden hiçbir zaman vazgeçmez ve onu terk etmez. Hatta Japonya’da, her gün işe tren ile gidip tren ile dönen sahibini tren istasyonunda karşılayan köpeğin hikayesini duymuşsunuzdur. Sahibi işe gidip hayatını kaybettiğinden akşam tren ile dönememiş ancak köpeği yıllarca onun geleceği umudu ile her akşam istasyona gelerek sahibini beklemiştir. Yıllar sonra köpek hayatını kaybettiğinde Japon yetkililer istasyona o köpeğin bir heykelini yaptırmışlardır. Bu hikaye Japonya başta olmak üzere tüm dünyada sadakatin en güzel örneği olsa gerek.

 

Sizin de minik dostunuz ile bu bağlılığı kazanmanız zor değil. Yapmanız gereken ona karşılıksız bir sevgi ve ilgi göstermeniz. Bunun sonucunda karşılığını zaten fazlasıyla alacaksınız. Köpek bakımı için yapmanız gerekenleri iyi öğrenir ve iyi uygularsanız uzun yıllar onunla sağlıklı bir dostluk kurmuş olursunuz. Bir köpek sahibi olmadan önce ona yaşam ortamını hazırlamanız gerekmektedir. Evinizin bir köşesinde ona yemek alanı, oyun alanı ayarlamanız hatta tuvaletini yapacağı yeri bile belirlemeniz gerekmektedir. İyi bir hazırlık çok önemlidir. Bunun için bir veterinerden yardım alabilirsiniz. Köpeğinizi eve getirdikten sonrada tüm ihtiyaçlarını düzenli bir program halinde uygulanmanız gerekmektedir. Onun aşılarını düzenli takip etmeniz ve hastalanmasa bile belirli aralıklarla veteriner kontrolüne götürmeniz gerekmektedir.

 

Köpek bakımında en önemli konulardan birisi de tabii ki beslenmedir. Onu bir insan gibi düşünün. Nasıl bir insan, düzensiz beslenir ve yeteri kadar vitamin ya da yararlı besinlerden yoksun yiyecek tükettiğinde bazı sağlık problemleri yaşayacaksa köpek için de durum aynıdır.

Onun beslenme saatlerini bir düzen içinde ayarlamanız ve yediği besinleri ve     içerdiği vitamin, mineral, kalori gibi değerleri iyi kontrol etmeniz gerekmektedir. Köpeklerde de insanlar gibi aşırı kilo problemi doğabilir. Bu problem köpeğinizde kalp problemlerine ve diyabetik sıkıntılara yol açabilir. Bazı insanlar köpeği kilolu olduğunda daha tatlı göründüğünü söylese de bu onun için hiç de sağlıklı olmayacaktır.

Royal Canin Mini Light 30 Diyet Köpek Maması

Obezite problemi yaşayan bir köpeğiniz varsa yiyeceklerine dikkat etmeniz gerekecektir. Bu durumda ona yedirebileceğiniz mamalardan birisi de Royal Canin Mini Light 30 Diyet Köpek Maması olacaktır. Uygun içeriği sayesinde ve sizinde eksiksiz yaptıracağınız egzersizler neticesinde köpeğinizin kilo vermesine yardımcı olacaktır. Mama içeriği şu şekildedir; hayvansal yağ, pirin, mısır, buğday, buğday gluteni, soyulmuş yulaf, mineraller, tavuk karaciğeri, pancar posası, balık yağı, keten tohumu ve omega 3 yağ asidi. Royal Canin Mini Light 30 Diyet Köpek Maması içeriğindeki besinler sayesinde köpeğinizin ihtiyaç duyduğu kalori miktarını tam olarak sağlayıp onun ideal kilosuna ve sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır.