arama

Royal Canin Mini Dermacomfort Deri ve Tüy Problemli Köpekler için

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Mini Dermacomfort Deri ve Tüy Problemli Köpekler için

Royal Canin yıllardır veteriner hekimler ile yürüttüğü çalışmalar sonucunda hangi ırka, hangi tüy şekline, uzunluğuna, hangi çene yapısına, hangi boyuta, hangi kiloya, hangi hastalığa neyin iyi gelip neyin gelmeyeceğini tespit ederek buna uygun mamalar üretmiştir.Üretilen mamalar ırklara, değişik köpek ve kedi özelliklerine, yaş ve cinsiyetlerine göre tercih edilmeli ve mamaların içeriğine alırken çok dikkat edilmelidir.

 

Üretilen mamaların tercih edilmesi konusunda mutlaka önce bir veterinere danışılmalı, daha sonra evcil hayvanınıza uygun mamanın içerdiği besin öğelerinin kedi ya da köpeğinize uygun olup olmadığına bakılarak seçim yapılmalıdır.

 

Hayvanınızın çeşitli rahatsızlıkları olabilir. Kalp hastalığı, deri ya da tüy problemi, mide hassasiyeti ve benzeri çeşitli hastalıkları olabilir. Bu hastalıklar için Royal Canin yine özel seriler üreterek evcil dostunuzun daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmesi için sizlere seçenekler sunuyor.

 

            Royal Canin Mini Dermacomfort Deri ve Tüy Problemli Köpekler için üretilen mama da bu özel seri mamalardan bir tanesi. Eğer köpeğinizin tüy ve deri problemleri varsa tercih edilmesi gereken en doğru ürün kesinlikle bu olmalı. Ciltteki kaşıntıyı giderir ve alerjenleri uzaklaştırır. Sağlıklı cilt formülüyle ciltteki tahrişi ve kaşıntıyı azaltır.

 

Bu mamanın içerisindekiler,

 

-Pirinç

-Buğday

-Buğday gluteni

-Hayvansal yağlar

-Mısır

-Mısır gluteni

 

 

-Vitaminler

-Soyulmuş yulaf

-Hidrolize tavuk karaciğeri

-Soya yağı

-Balık yağı

-Keten tohumu

-Magnezyum

-Klor

-Potasyum

-Kalsiyum

-Fosfor

-Sodyum

 

Görüldüğü üzere içinde çeşitli yararlı madde bulunduran bu mama, köpeğinizin tüy problemlerine iyi gelecek her şeyi içerir. Ciltteki kaşıntıyı giderir, tüylerin daha gür ve canlı uzamasını sağlar, derinin canlanması ve beslenmesi için gerekli olan her besini sağlar.

 

Köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız bu mamayı tercih etmenizi tavsiye ederiz. Fakat tabii ki önce içindeki maddelerden köpeğinizin kişisel sorunlarına zararlı olacak bir öğe varsa bunu veterinerinize belirtin, size bu konuyla ilgili yardımcı olacaktır.

 

Köpeğinizle çalıştıkları kadar sizinle de iletişim kuran ve sizin de desteğinizi alan Royal Canin, sizden de sahip olduğunuz fikirleri alıyor. Örneğin bir chihuahua sahibi köpeği bir mamayı yemekte ya da dışkılamakta zorlanıyorsa bunu bilir ve o mamayı bir daha tercih etmez. İçerik de mamanın yararları kadar önemlidir. Köpeğinize neyin iyi gelip neyin gelmeyeceğini sizden daha iyi kimse bilemez. Bu yüzden sizin görüşleriniz de önemlidir ve köpeğinizin bir sağlık problemi, bir besine karşı alerjisi, bir mide hassasiyeti ya da benzeri sağlık sorunları varsa, mutlaka veterinerinize danışarak bunları belirtin ve köpeğinize doğru mamayı seçin.

 

Köpeğinizin yaşı, ırkı, cinsiyeti, hastalıkları, boyutu, kilosu, harcayabildiği günlük kalori miktarı ve benzeri etkenler göz önünde bulundurularak hazırlanan bu mamalar, belli diyetler ile köpeğinize verilmeli ve bu diyetleri yine Royal Canin de düzenlemektedir. Örneğin köpeğiniz fazla kilolu olduğu için artık hareket bile edemiyordur ya da kalp rahatsızlığı olan bir kediniz vardır, yeni doğmuş yavru bir köpeğiniz de olabilir. Bu gibi durumlarda özel diyetler uygulanarak kedi ve köpeklerinizin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesi önemsenir ve hayatları boyunca devam edilen diyetlerde, evcil dostlarınız sağlıkla yaşar ve sizlerin de en büyük mutluluğu böyle olmasıdır zaten.

Royal Canin Mini Dermacomfort Deri ve Tüy Problemli Köpekler için

Lütfen mama seçerken mamanın içeriğine ve özelliklerine dikkat edin. Yanlış mamayı köpek ya da kedinize vermek, onların sağlıklarını bozabilir ya da iyileştirilmesi gereken bir hastalık için vermeniz gereken mamayı vermediğinizde hastalık artabilir. Lütfen dikkatli olunuz ve veterinerinize danışıp mamanızı öyle seçiniz. Evcil dostlarımızın sağlığını korumak için en doğru yol budur.