arama

Royal Canin Medium Light Orta Irk Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Medium Light Orta Irk Köpek Maması

Irklara özel mama üretme fikrini ilk kez ortaya atan Royal Canin, bu mamalar ile ırkların beslenip ırksal özelliklerine kavuşması için gereken besin ögelerini sağlayarak sağlıklı ve doğal beslenmeyi sağlar.

 

Royal Canin Medium Light Orta Irk Köpek Maması, orta ırk köpeklerinizin ihtiyacı olduğu kadar beslenip ırksal özelliklerini kazanmasını sağlamak amacıyla formülize edilir. Bu sebepten dolayı içerikleri ırkların yatkın olduğu hastalıklara, yatkın olduğu alerjik reaksiyonlara, ortaya çıkabilecek sorunlara ve iyi gelecek ya da gelmeyecek her türlü içeriğe göre düzenlenen bu mamalar, alınmadan önce mutlaka veterineriniz ile görüşülmelidir. Veterineriniz en uygun ve doğru olan mamayı seçerek içeriğinin ona göre düzenlenmesini sağlar.

 

Köpeğinizin kilo alımını azaltır, ideal kiloya ulaşmasını, metabolizmasının hızlandırılmasını, tüylerinin gür ve canlı uzamasını, kas kütlesinin istenen ideallere ulaşmasını sağlayan bu mama, içeriğinde kurutulmuş kümes hayvanları proteini, mısır, bitkisel lifler, arpa, buğday, mısır gluteni, hayvansal yağlar, hayvan proteinleri, pancar hamuru, maya, balık yağı, mineral, soya yağı, demir, iyot, çinko, manganez, bakır ve benzeri bir çok besin ögesini bulunduran bu mama, belirli oranlarda bir araya getirildiği zamandır. İstenilen sonuçları verir ve ırksal düzenin korunup ırklara uygun olarak gelişmeyi sağlar.

 

Kedi ya da köpeğinizin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için ırklara, yaşa, cinsiyete, kiloya, boyuta, tüy özelliğine ve benzeri diğer özelliklere göre üretilen mamalar özellikle ihtiyaçları karşılamak ve kedi ya da köpeğinizin uygun olan özelliklere kavuşması için piyasaya sürülür. Bu mamalar tercih edilmeden önce kedi ya da köpeğinizin testleri yapılmalı, hastalık ve alerji durumları kontrol edilmelidir. Bu özelliklere göre mama seçilmeli ve evcil hayvanınız için en doğru olanı tercih edilmelidir. Bu mamaların içeriğindeki ögeler sizin kedi ya da köpeğiniz için zararlı da olabilir. Sizin bunları öğrenerek hayvanınız için en doğrusunu yapmanız gerekir.

 

Sadece veteriner hekimler ile değil sizler ile de çalışan Royal Canin, sizlerin de desteğini alarak kedi ve köpekleriniz için araştırmalar yapar ve daima kendini geliştirir. Bu alınan destekler, sizlerin köpekler ile olan iletişiminizi içerir.

 

İçeriğinde bulunan her besin öğesinin düzenli konulması, hayvanlarınızın kilo, boy, yaş, harcayabileceği enerji miktarı ve benzeri her etkene göre yararlıdır. Ve dengeli olmasını sağlar. Böylece düzenle üretilen mamalar, evcil hayvanınızın sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesini sağlar.

 

Lütfen mama seçimini yaparken önce veterinerinize danışındır. Ve sizin kedi ya da köpeğinize uygun olup olmadığını böylece öğrenip mamanızı ona göre seçin. Daha etkili sonuç almak ve daha mutlu ve sağlıklı köpekler görmek istiyorsanız; mamanızı buna göre belirlidir. Özelliklere dayanarak seçin ve üretilen mamalardan içeriği uygun olmayanları sırf ucuz ya da gramajı fazla diye tercih etmeyiniz.

 

Kilo alımını dengelemek, hayvanın sahip olduğu hastalıkların gerilemesini veya yatkın olduğu hastalıklara yakalanma olasılığını azaltmak, dış güzelliğinin daha iyi olmasını sağlamak, metabolizmasını güçlendirmek ve desteklemek, zekasını desteklemek için özel diyetler hazırlanıyor ve bu diyetler, sizin kontrolünüzde hayvanlarınıza uygulanır. Düzeni bozulmadığı sürece desteklendiği zaman yeterince süre uygulanan bu diyetler, hayvanınızın sağlığını korur ve mutlu olmasını sağlar. Bununla birlikte daimi mutluluk isteyen Royal Canin, sizlerin desteğiyle uyguladığı diyetleri ve mamaları kontrol ederek daima kendini geliştirmekte ve mamaların içeriklerini güncellemektedir.

Royal Canin Medium Light Orta Irk Köpek Maması

Bu nedenle Royal Canin’in ırklara özel mamalarına bakarak uygun olanı almak ve köpeğinizin sağlığını desteklemek önemlidir.