arama

Rokus Tavuklu Köpek Konservesi 4

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Rokus Tavuklu Köpek Konservesi 4

Köpekleriniz için özel hazırlanmış besin değeri çok yüksek olan Rokus tavuklu köpek konservesi; sindirimi kolay olan, dengeli beslenme sağlayan, soslu tavuklu, lezzetli tüketimi kolay olan köpek mamasıdır. Köpeğiniz bu mamayı çok beğenecek ve sindirim sorunu yaşamadan tüketecektir. Evlerinizde her daim bulunması gereken pratik mama eşitidir. Konserve kutusunda bulunan tavuklu mamayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Açtığınız konserve kutusunu buzdolabında saklayınız en fazla üç gün içerisinde tüketilmesine dikkat ediniz. Delinmiş, açılmış, tüketim tarihi geçmiş konserve kutularını kesinlikle almayınız. Köpeğinizin sağlığı iççin çok ciddi sorunlar oluşabilir. Zehirlenme sonucu ölüm bile olabilir. Tavuklu köpek konservesinin içerisinde; et ve et ürünleri, ciğer, tavuk, tahıl ürünleri, mineraller bulunmaktadır.

 

Mamanın analizinde; nem, ham protein, yağ, lif, kül, vitamin A, vitamin D3, vitamin E5 bulunmaktadır. Mamanın günlük tüketim miktarını belirlerken köpeğinizin kilosuna uygun gramajları belirleyiniz. Köpeğiniz 4-8kg arası ise 400-800gr tüketilmelidir, 9-14kg arası ise 900-1200gr tüketilmelidir, 15-24kg arası ise 1300-1800gr tüketilmeli, 25-34kg arası ise 1900-2300gr. Tüketilmesi önerilir. Farklı gramajlarda ki tavuklu köpek konservelerinden alabilirsiniz. Toplu alım yapabilir satışını yapan sitelerde ki kampanyaları takip edebilirsiniz. Köpeğiniz iççin gerekli besinleri araştırın ya da ve terinizden öğrenin ve buna uygun mamaları tercih ediniz. Köpeklerinizin bakımlarını ihmal etmeyin. Aşılarını düzenli bir şekilde yaptırın. Bakımlarınız ne kadar iyi olursa köpeğinizin gelişimi, sağlığı da o kadar iyi olacaktır. Yolunda gitmeyen bir şey fark ettiğinizde mutlaka veterinerinize başvurunuz. Köpeğiniz için ayrıca dana etli, kuzu etli, ciğerli mamaları da tercih edebilirsiniz.

 

Mama kaplarının yanında mutlaka temiz ve bol su bulundurunuz. Tavuklu köpek konservesine ilk başlama aşamasında köpeğinize az miktarda verin önce lezzetine alışsın, daha sonra verdiğiniz gramajları arttırabilirsiniz. Köpeğinizin vazgeçilmezi olacağına eminiz. Köpeklerinize artık yemeklerinizi vermeyiniz. Kemikli etler vermeyiniz. Onun ırkına uygun, kilosuna uygun, gelişimi için gerekli olan besin değerlerini taşıyan mamaları tercih ediniz. Köpeğiniz size her zaman sadıktır ve size güvenir. Onun için, sizin en iyisini seçeceğini bilir. Yemeklerden sonra köpekleriniz dinlenmeye çekilir, dolu mide ile fazla hareket etmemeli ve kendini yormamalıdır.

 

Tüylerinin bakımı için belirli aralıklarla banyo yaptırın, tüylerini fırçalayın. Küçük yaşlarda tuvalet eğitimi verin. Diş bakımı çok önemlidir. Yemeklerden sonra diş bakımını ihmal etmeyin. Tırnak bakımlarını yapınız. Tasma alın ve adresinizi telefon numaranızı yazın. Kaybolma durumunda kolaylıkla size ulaşabilsinler. Kaybolduklarında çok korku ve endişe duyarlar, psikolojileri bozulabilir. Evinizde ya da bahçenizde onun için bir yer ayarlayın, dinlenme uyuma zamanlarını bu yerde geçirmelidir. Sahipli köpekler sokak yaşamına terk edildiklerinde ne yapacaklarını bilemezler, hastalanırlar belki de kısa bir süre sonra ölebilirler. Köpek bakımı oldukça zor bir konudur. Lütfen bakmak için bir köpek almadan önce, bütün zorlukları düşünün ve uzun yıllar bakmaya karar verirseniz köpek sahibi olunuz. Ortlama 14-15 sene bir köpeğe bakabilirsiniz. İnsana muhtaçtırlar, beslenmeleri bakımları dolaşmaları oyun oynamaları hep sizinle olacaktır.

Rokus Tavuklu Köpek Konservesi 4

Ona değişik oyuncaklar, toplar, plastik kemikler alabilirsiniz. Birlikte oyun oynayarak zevkli zamanlar geçirebilirsiniz. Evinizde bulunan eşyalara dikkat ediniz. Onun yutabileceği küçük eşyaları kaldırınız. Koltuk, mobilya, halı gibi eşyalarınızı kemirmelerine izin vermeyiniz. Ona zarar verebilecek eşyalarınızı değiştiriniz ya da ulaşamayacağı alanlara kaldırınız. İç ve dış parazitlere karşı veterinerinizden bilgi alınız, gerekiyorsa ilaç veriniz. Kilo ve gelişimini, kemik yapısını kontrol ettiriniz. Köpekler için ilk yardım kurallarını öğrenebilirsiniz. Sağlıklı ve iyi bir bakımla büyüyen köpekler sorunsuz, hastalıksız, iyi bir ömür geçireceklerdir. İyi bir bakımla ortalama yaşam süreleri uzatılabilir.