arama

Rokus Dana Etli Köpek Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Rokus Dana Etli Köpek Konservesi

Rokus dana etli köpek konservesi köpekler için özel olarak hazırlanmış bir köpek mamasıdır. İçerik olarak köpeklere uygun ve besin değerleri olarak iyi bir mamadır. Köpeklerin ihtiyaç duyacağı besinler içinde mevcuttur. Rokus dana etli köpek konservesinin amacı daha sağlıklı ve dayanıklı köpekler oluşmasını sağlamaktır. Rokus dana etli köpek konservesinin köpekler için uygunluğundan bahsetmeden önce köpek beslenmesi hakkında bilinmesi gerekilen bazı şeylere değinerek mamanın ne kadar önemli olduğundan bahsedelim.

 

Köpek beslenmesi önemli bir konudur ve üzerinde durulmalıdır. Bu yüzden alınan mamaların dikkatlice seçilmesi gerekilir. Köpeğin hassasiyetlerine uygun, besleyici ve kaliteli olmalıdır. Aldığınız köpek mamasının köpeğiniz için zararlı olduğunu anlamak için ya içerikleri ya da köpeğinizde olan değişiklikleri iyi bilmeniz gerekmektedir. Örneğin kalitesiz bir mama aldığınız da köpeğinizde:

 

 • Tüy dökülesi hızlanması
 • Daha fazla mama tüketme – şişmanlama
 • Türlerinin ve derisinin renginin matlaşması
 • Sık hastalanması ve geç iyileşmesi
 • Sürekli uyuması

 

Bu özelliklerin bir ya da bir kaçı görülürse anlayın ki köpeğiniz için aldığınız mama kalitesiz bir mamadır. Bu yüzden yapmanız gereken şey mamanın içeriğine bakarak köpeğinize uygun mamayı daha vermeden seçmek olacaktır. Peki, bu nasıl olur?

 

Öncelikle bilmelisiniz ki köpekler etçil canlılardır. Evcil bir hayvan olmadan önce köpek de kurtlarla aynı şeklide beslenir ve yaşardır fakat binlerce önce evcilleşmiştir. Böyle bile olsa kurtlarla aynı aliden geldiği için köpek hala etçildir. Tahıl yiyebilir ama ana besin kaynağı hala ettir. Besin olarak et köpekler için hem doyurucu hem de sağlık verici, kuvvet verici bir besindir ve bolca verilmelidir. Alınan mamalarda tahıl oranına da dikkat edilmesi gerekilir. Tahılsız mamalar daha çok tercih edilmesi gerekilir. Çoğunluğun tahıl olan mamalar veya sadece tahıl içeren mamalarda kullanılan buğday, mısır, pirinç içerisinde bol miktarda glisenik endeksi bulunur. Bu içerik fazlaca alındığında köpeğiniz için zararlı olur. Bu yüzden mamalarda oran olarak olması gereken şey tahıl değil ettir.

 

Bir diğer önemli konu besin değerleridir. Bir köpek mamasında olması gereken besin değerleri vardır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu değerler karşılanmalıdır. Bu değerler protein, minerali yağ ve vitamindir. Özellikle vitamin, protein ve mineral çok önemli bir kaynaktır. Yağ ise vücuda enerji veren ve iç organları koruyan bir yapıdır. Protein görev olarak bir kalkan gibi işler. Vücudu korur ve onarır. Vitaminler vücut fonksiyonlarının düzgün çalışması için çalışır. Mineraller ise vücuda dayanıklılık verir.

 

Bu bilgilerden sonra Rokus dana etli köpek konservesine bakacak olursak mamanın protein, vitamin, mineral ve et bakımından zengin olduğunu görürüz. Et olarak kırmızı ve beyaz et kullanılmış. Ayrıca protein miktarına bakıldığında %6 oranında olduğu görülür. Yağ oranı ise %4,5 civarındadır. Enerjik bir köpek için ideal bir orandır. Ayrıca kalp için önemli olan ve kalp sağlığını destekleyen “Taurin” içeriği de mamada yer almaktadır. Vitamin olarak A vitamini, D vitamini ve E vitamini kullanılmış. A vitamini göz, deri, tüy gelişimi için destekleyici bir içeriktir. D vitamini bağışıklığı kuvvetlendiren ve kemiklerin, kasların, eklemlerin daha sağlam olması için çalışan vitamin olarak bilinir. E vitamini ise beyin, sinir sistemi, tüy ve deri için gereklidir. Kullanılan mineraller ise ( demir, çinko, manganez…) köpeklerin sağlam bir vücut yapısında olmaları için idealdir.

Rokus Dana Etli Köpek Konservesi

Sonuç olarak belirlenen kriterlere uyan bir mama olan Rokus dana etli köpek konservesini alıp köpeğinize verebilirsiniz. Yapı olarak sağlam ve sağlıklı bir köpek için gereken içeriklere sahip, köpekler için lezzetli bir içeriği vardır. Bu yüzden önerilip, kullanılabilir.