arama

Reflex Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Reflex Yavru Köpek Maması

Reflex Yavru Köpek Maması

Köpek beslemek ciddi bir iştir. Hele bir de bu köpek yavru bir köpek ise bu durum daha büyük bir önem taşımaktadır. Yavru köpeklerin sindirim ve boşaltım sistemi insanlardan farklı olduğu için onlara özel olarak hazırlanmış mamalar verilmelidir. Bu mamalar gelişim döneminde olan yavru köpekler için büyük bir özenle seçilmelidir. Peki, mama seçilirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız belirtelim ki önceliğiniz et oranı yüksek mamalar kullanmanız gerektiğidir. Sadece tahıl içerikli mamalardan ise kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Alacağınız mamada yüksek besin değerlerine sahip malzemelerle yapılması gerekmektedir. Şimdi size reflex yavru köpek maması hakkında bilgi verecek ve bu mamanın kullanıma uygun olup olmadığını belirteceğiz.

Reflex yavru köpek maması kullanmak uygun mudur? Bu soruya cevap vermeden elbette içerdiği maddelere bakmak gerekir. Reflex yavru köpek mamasının içeriğine bakacak olursak (Reflex Biftekli Yavru Köpek Maması):

İşlenmiş Hayvansal Protein,
Buğday,
Mısır,
Hayvansal Yağ,
Buğday Kepeği,
Mısır Gluteni,
Kurutulmuş Şeker Pancarı,
Ciğer Aroması,
Tuz,
Keten Tohumu,
Kuru Bira Mayası.

Bu ürünler her yavru köpek mamasında kullanılabilen içeriklerdir. Ama Reflex yavru köpek mamasının içerdiği bazı maddeler maalesef zararlı içerikli olmaktadır. Bunlar:
• İşlenmiş Hayvansal Protein, ( et yan ürünü),
• Mısır, Buğday,
• Buğday Kepeği,
• Mısır Gluteni
• Hayvansal Yağ,

Bu tür maddeler genel olarak çoğu köpek mamasında kullanılmaktadır. Önemli olan ise bunların oranlarının mama içerisinde ne kadar olduğudur. http://www.reflexmama.com/adresine girerek isterseniz içerdiği madde oranlarını görebilirsiniz. Bu maddelerin az kullanılması bir artıdır.

Reflex yavru köpek mamasının kullanılmasın nedeni ucuz bir mama olmasıdır. Fakat yiyen köpekler için mısır ve buğday gibi yüksek glisenik endeksi bulunduran malzemeler kullanmaktadır. Bu tahılların içerdiği mamaların az kullanılması gerekmektedir. Peki neden? Tahıllı mamaların kullanılması ile birlikte köpeğinizin ağız sağlığı bozulmaktadır. Daha fazla yemekte ve obeziteye yakalanma riski artmaktadır. Tüy dökülmesi hızlanır ve tüyleri mat, sağlıksız görünür. Enerji kayıpları görülür; daha çabuk yorulur ve daha fazla uyur. Ayrıca alerji olma tehlikesi de vardır. Bu yüzden tahıl içeri fazla olan mamaları yavru köpeklere vermemek gerekir.

Yavru köpekler için en uygun olan et içeriği fazla olan mamalardır. Reflex yavru köpek mamasının içerisinde sığır eti olması bir artıdır. Et içerikli mamaların kullanılması oldukça önemlidir. Özellikle gelişim döneminde olan yavru köpekler için daha da büyük önem taşımaktadır. Et içerikli mamaların kullanılmasıyla tahıl içerikli mamaların tam tersi olarak köpeğiniz temiz bir ağız sağlığına kavuşur, Obezite riski kalmaz, daha az yer ve daha az dışkılar, tüylerinin dökülmesi durur ve tüyleri daha canlı daha sağlıklı bir hal alır. Daha enerjik olur. Alerji riski de ortadan kalkar. Tabi size önerimiz et içeriğin çoğunlukta olduğu ama az da olsa tahılın olduğu mamalardır.

Peki, Reflex yavru köpek mamasını öneriyor muyuz? Fiyatının ucuz olması bir artı tabi ve isterseniz deneyebilirsiniz. Az miktar alarak köpeğinize verebilirsiniz. Sonuçlarına göre devam edebilir ya da yeni bir mama arayabilirsiniz. İsterseniz reflex mamalarının satıldığı ve içeriklerinin belirtildiği resmi sitesini ziyaret edebilir ve kendiniz ürünleri görebilirsiniz.

Reflex Yavru Köpek Maması

Son olarak söyleyeceğimiz şey ise yavru köpeğiniz için mama alırken yapmanız gereken öncelikli şey içeriğine bakmanızdır. İçerik olarak hayvansal yan ürün değil gerçek et bulunduran. Tahıl oranı çok olmayan, et içeriği fazla olan ve besin değerleri ( protein, mineral, vitamin) yüksek olan besinleri almanız gerektiğidir. Reflex yavru köpek mamasında bol miktarda ham protein ( %28) mineral ve vitamin olsa da tahıl içeriğinin oranına dikkat etmelisiniz.