arama

Reflex Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Reflex Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Hayvanların gelişmeleri için, bakım ve beslenme gibi doğal ihtiyaçları olan canlı varlıklardır. Yaşamlarını sürdürebilmeleri için, bakım ve beslenmelerinde en uygun tercihleri yapmak biz sahiplenici kişilere düşmektedir. Konuşma yetileri olmasa da birçok duygularını insanlara bakışları ile hal ve hareketleri ifade edebilmektedir.

 

 Mamaların hayvanlar üzerindeki etkisi?

 

Hayvanlar farklı yapılara sahip canlılardır. Bu neden ile mama tercihleri bu konuda önemlidir. Hayvanın yapısına en uygun mamalar tercih edilmelidir. Kalite üretilmiş mamalar hayvanların gelişmesindeki en etken besin kaynaklarıdır. Doğru tercih edilmiş bir mama hayvanımızın daha sağlıklı ve huzurlu olmasına yardımcı olacaktır.

 

 Mamaların dışkılama yaparken etkisi?

 

Mamalar protein bakımından zengin olmalı ve bu protein kaynakları da kaliteli olmak durumundadır. Protein sindirile bilirlik açısından hayvanlar için oldukça önemlidir. Kolay sindirilebilir bir mamamın kullanılması, hayvanlarında ihtiyaç duydukları dışkılama işlemlerinin kolaylıkla yapılmasına yardımcı olacaktır. Kalitesiz ürün ve protein bakımında zayıf olan mamalar sindirilmesi zor ürünlerden oluştuğu için hayvanın dışkılama yapma isteklerini en aza indirebileceğinden sağlıkları açısından da ciddi sorunlara yer açacaktır. Bazı mama içeriğinde adı geçen pancar küspesi, protein bakımından oldukça yetersiz bir ürün ve şekerinin artırması ile elde edildiğinden sağlıksızdır. Pancar küspesi hayvanların doğal olarak yapılması gereken dışkılama işlemlerini en aza indirger. Mama içerisinde pancar küspesi olan ürün tercih edilmemelidir.

 

 Hayvanın cinsine ve karakterine göre mama seçimi neden önemlidir?

 

Hayvanlar farklı yaşam koşullarına alışkın varlıklardır. Bazı hayvanlar sebze ağırlıklı mamalar ile beslenmek isterlerken kedi, köpek gibi et ile beslenme ihtiyacı duyan hayvanlarda et ürünlerinin ağırlık olduğu mamaları severek tüketirler. Bu neden ile mama tercihinde hayvanın cinsine ve sahip olduğu karakter analiz edilerek mama tercihi yapılmalıdır.

 

 Hayvan bakımında önemli olan detaylar;

 

Hayvanlar oluşumları gereği bakıma muhtaç olan canlılardır. Bakımlarında, deri ve tüy bakımları, aşıları sürekli olarak takip edilmelidir. Onların uyum sağlayabileceği ortamlar oluşturulmalıdır. Bakımı düzgün olan bir hayvan bulunduğu ortama empati katar ve sürekli huzurlu olarak yaşar. Rahatsızlanmaları durumunda kendi formüllerimiz ile değil, bir veteriner hekimin kontrolü ile tedavileri yapılmaktadır. Kendi yöntemlerimiz ile tedavi etmek isterken hayvanımızın yaşamını tehlikeye sokabiliriz.

 

 Reflex küçük ırk tavuklu yetişkin köpek maması içeriği;

 

Tavuk eti, tavuk eti aroması ve pirinçten oluşur. İçeriğindeki gıdalara bağlı olarak vücut için gereksinim duyulan, protein, minareli ve vitaminleri de içerisinde barındırır.

 

 Faydaları;

 

 • Tam beslenme maması olarak kullanılır.
 • Tüy ve gözlerin daha parlak olmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kemik, eklem ve kas gelişimlerini hızlandırır. Ve sağlıklı kalmasına destek olur.
 • Uzun süre tok tutar ve açlık hissi oluşturmaz.

 

 Kullanımı;

 

Köpeğin ağırlığına, cinsine ve günlük aktivitesine göre miktar belirlenmelidir. Alınan paket üzerinde buna uygun kullanma talimatı yer almaktadır. 1 ile 5 kg ağırlığında ki bir köpeğe günde 40 ila 120 gr, 20 ila 30 kg ağırlığındaki bir köpeğe ise 360 ila 480 gr mama verilmelidir. Sürekli olarak yanlarında taze ve temiz su bulundurulmalıdır. . Serin ve kuru ortamlarda muhafaza edilmeli, açılan paketin ağzı kapalı tutulmalıdır.

 

 Markalar;

Reflex Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Piyasada aynı içeriğe sahip birçok marka mevcuttur. Bunlar arasında en çok tüketilen markalar; champion, advance, hills gibi kalitesi ve marka değeri olan mamalardır.