arama

Reflex Balıklı Ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Reflex Balıklı Ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Reflex Balıklı Ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Köpek bakımı ve beslenmesi hakkında, tüm köpek sahipleri birçok konuda tedirginlik yaşar. Köpeklerinin sağlığı ve gelişimi ile ilgili haklı endişeleri vardır. Çünkü bir köpeğin bakımını hakkını vererek gerçekleştirmek o kadar kolay ve basit bir iş değildir. Bir köpeğin her anlamda türlü ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçların karşılanması için deneyim ve bilgiye gerçek anlamda gereksinim duyulur. Köpek bakımı ve beslenmesi ile ilgili birçok açıklama, birçok seçenek vardır. Özellikle beslenme konusunda oldukça fazla mama çeşidi ve birçok mama markası varken, hangi beslenme yolunun seçilmesi, köpeğin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacağı sorularını akla getirir.

Yetişkin bir köpeğin en temel ihtiyaçlarından bir tanesi, köpeğin dışarı çıkarılması ve yürüyüşler yaptırılmasıdır. Yetişkin köpeğinizle yapacağınız yürüyüşler, köpeğinizin tuvalet ihtiyacı için kesinlikle yapılmalıdır. Ayrıca köpeğiniz bu yürüyüşler sayesinde enerjisini atacak ve diğer hayvanlarla sosyal iletişime geçmiş olacaktır. Günde sabah ve akşam olarak yapılması gereken yürüyüşlerin süreside 1 saatten az tutulmamalıdır. Uygun yerlerde tasması çıkarılarak hareket etmesine izin verilmeli, ancak köpeğinize verilen eğitimle, komut verildiğinde, size geri dönmesini bilmelidir.

Yürüyüşlerin ardından eve dönüşlerde, köpeğinizin öncelikle ayak tabanlarını ve vücudu kontrol etmeli, ayağına batmış olma olasılığı olan kıymık, diken gibi ona zarar verebilecek şeyler kontrol edilmelidir. Köpeğinizin günlük hijyen bakımını sağlamanız, köpeğinizin temizliği ve sağlığı için atlanmaması gereken bir detaydır. Köpeğinizin banyosunu yaptırmadan önce tüylerini taramalı ve köpeğinizi ılık su eşliğinde, ona uygun bir şampuanla yıkamalısınız. Banyo işlemi bittikten sonra köpeğinizi, hırpalamadan, yavaş hareketlerle iyice kurulamalısınız. Veteriner hekiminizle olan randevularınızı aksatmamalı, sağlık kontrolleri ve aşıları düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz.

Köpeğin beslenmesi, köpeğinin sağlığı ile yakından ilgilenen tüm köpek sahipleri için önem verilmesi ve doğru uygulanması gereken bir durumdur. Her köpeğin özel durumuna, kilosuna, yaşına, cinsi ve cinsiyetine göre beslenmesi de farklılıklar gösterecektir. İlk bilinmesi gereken, beslenmenin evde hazırlanan gıdalarla değil, hazır köpek mamalarıyla sağlanması olduğudur. Hazır mamalar arasından yapacağınız seçim, köpeğinize uygun ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı bir mama üzerine olmalıdır. Köpek mama markaları arasında yapacağınız bir araştırma, köpeğinizin ihtiyaçlarını bilmeniz ve iyi mamada bulunması gereken içeriği ayırt edebilmeniz durumunda sizin için kolay olacaktır. İyi bir mamada olması gereken kriterleri bu nedenle bilmeniz köpeğinizi sağlıklı beslemek için size yol gösterecektir.

Seçeceğiniz köpek mamasında, köpekler için alerjik özelliği nedeniyle tahıllı değil, tahılsız ya da az tahıllı mamaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Alacağınız köpek mamasının vitamin, mineral ve protein değerlerini iyi araştırmalı ve köpeğinizin özelliklerine göre ona yetebilecek düzeyde olmalarına dikkat etmelisiniz. Kalitesi düşük olan mamalarda, et ya da tavuk yerine, et ürünleri ve tavuk ürünleri kullanılır. Hayvanın yenmeyecek olan her yeri bu mamaların içine katılmıştır ve köpeğiniz için hiçbir yararı olmadığı gibi, protein ihtiyacını da karşılayamayacağı için, zararı olacaktır. Et ve tavuk yan ürünleri, mama maliyetini ciddi bir şekilde düşürdüğü için, mama firmaları için çok tercih edilir. Köpeğinizi kimyasal ve katkı maddeli mamalardan korumalı, GDO’lu mamaları da almamalısınız.

Reflex Balıklı Ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Piyasada bulunan Reflex köpek mamalarıda tercih edilmemesi gereken köpek maması markalarından biri. Reflex köpek maması düşük fiyatlı ancak çok kalitesiz bir mama markası. Ayrıca Reflexbalıklı ve pirinçli yetişkin köpek mamasında, köpekler için çok zararlı olan ve sağlık sorunlarına neden olan, şeker pancarı bulunuyor. Mamada bulunan birden fazla tahıl ve özellikle pirinç, iyi bir köpek mamasında olmaması gereken ürünlerden olduğu için. bu mamayı köpeğiniz için kullanmamanız, köpeğinizin sağlığını korumak için iyi bir seçim olacaktır.