arama

Puppy Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Puppy Yavru Köpek Maması

Puppy Yavru Köpek Maması

Biz insanlar gibi köpeklerinde iyi beslenmesi gerekmektedir. Özellikle büyüme çağında olan yavru köpeklerin çok daha fazla iyi beslenmeye ihtiyaçları vardır. Yavru köpekler yetişkin köpeklere göre daha iyi bakılması gereken canlılardır. Belki daha önce yetişkin köpek baktınız ama yavru köpek yetişkin köpekler gibi değildir. Onların mamalarında ayrıca takviyeli besinler olmalı, daha iyi bakılması gerektiğini yakında öğreneceksiniz. Bu yüzden yavru köpekler için özel olarak hazırlanmış yavru köpek mamaları kullanmanız gerekmektedir. Çünkü biz ne kadar iyi beslenmeye ihtiyaç duyuyorsak yavru köpekler daha fazla iyi beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu noktada Puppy yavru köpek maması kullanabilirsiniz.

Unutmayın ki köpeklerin kendine has bir beslenme şekli vardır. Biz insanlar gibi yemek yiyemezler. Sindirim ve boşaltım sistemleri bizden farklı olarak gelişen köpekler daha farklı yemek yemeleri gerekir. Hatta bizim için sağlıklı olan bir besin köpek için inanılmaz derecede zararlı bir yiyecek haline gelebilir ve sağlığını olumsuz yönde oldukça etkileyebilir. Doğada köpekler etçil canlılar sınıfına girer ve et oranı daha fazla olan besinlere ihtiyaç duyarlar. Yavru köpekler ise hem et oranı hem de vitamin ve protein oranı yüksek mamalara ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden aldığınız mamalarında bu kriterlere uygun olması büyük önem taşımaktadır. Örneğin dünyanın en kaliteli mamasını bile alsanız eğer içirdiği malzemelerden biri bile köpeğinize alerji oluşturabilme tehlikesi vardır. Bu yüzden öncelikle köpeğinizi tanımanız gerekmektedir.

Puppy yavru köpek maması etli ve diğer seçenekleriyle hem sizin bütçenize hem de köpeğinize uygun bir mamadır. Besin değeri yüksek kuzu etli, tavuk etli ve diğer seçenekleriyle tam da aradığınız türden bir mama olma özelliği taşımaktadır. Bu yüzden yavru köpeğinize rahatlıkla verebilirsiniz. Uzmanlar tarafından yavru köpeğinizin gelişimi için özel olarak hazırlanan puppy yavru köpek maması köpeğiniz için yeterli protein ve vitaminlere sahiptir. Gerektiğinde tahıl takviyesi yapabileceğiniz ve köpeğinizin sağlıklı olmasını sağlayabileceğiniz bu mamayı hemen denemenizi tavsiye ederiz. Üstelik fiyatları da oldukça uygundur. Yani kesenizi de köpeğinize de uygun bir mamadır.

Bu takviye besinler yerine göre tahıllar bile olabilmektedir. Ayrıca kilo kontrolü yapılmalı ve buna göre tabi ki veterinerin sözleri dinlenmelidir. İstenmeyen bir durum olduğunda yine veterinere başvurmak önemlidir. Mama alırken de köpeğinize uygun besinler içeren mamalar almanız gerekmektedir. Çünkü gelişmekte olan bir yavru köpek için yenilen her mama gelecekteki sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden puppy yavru köpek maması kullanılması gayet uygun bir seçim olacaktır. Daha önce de söylediğimiz gibi hem ekonomik olması hem de köpeğinize yarar sağlaması yönünden tavsiye edilebilir bir mamadır. Eğer köpeğinizin alerjisi olan bir madde içeren puppy yavru köpek maması markası bir ürünü değil bu tür malzemeleri içermeyen puppy yavru köpek maması kullanmanız gerekir. Yoksa köpeğinize yarar yerine zarar veririsiniz. Ayrıca alerji içeren diğer marka ürünleri için de bu geçerlidir. Bu tür markaları sakın denemeyin ve hemen sebep olan malzemeyi bularak köpeğinizin sağlıklı gelişmesine yardımcı olun.

Puppy Yavru Köpek Maması

Şu an piyasada sürüyle yavru köpek maması mevcuttur. Ama bu yazıdan da anlayacağınız gibi her köpek maması kullanılamaz. Yavru köpek mamasının besin değerleri yüksek ve gerekli protein ve vitaminler için lazım olan malzemeleri içermesi gerekmektedir. Siz köpek seven insanlar için tabi ki bu zaman alıcı olabilir ama puppy yavru köpek maması kullanmanızı yine de tavsiye ederiz.