arama

Puppy Mama Fiyatları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Puppy Mama Fiyatları

Ülkemizde ve dünyada evcil hayvanlar içerisinde en çok tercih edilen hayvan türü ekseriyetle köpekler ve kediler olmaktadır. Tarihten günümüze kadar köpekler insanların sadık dostu olduğu izlenmiştir. Durum böyle iken köpeklerle insanlar arasındaki iletişim bağı zaman ilerledikçe güçlenmiştir ve gelişmiştir. İnsanlar köpekleri neredeyse her konu hakkında bilgi sahibi olmaları için yetiştirmişlerdir. Bazı gösterilerde çeşitli hareketler yaptırarak eğlence sektörüne bile katmışlardır bu canlıları. Askeri alanlarda eğitim vererek onların bomba arama uzmanı veya uyuşturucu vb. zararlı maddeleri ararken faydalanmışlardır. Ki hala bomba aramak için ülkemizde bu hayvanlardan ciddi bir şekilde yararlanılıyor. Tarihte ise genellikle insanoğlu mal varlıklarını korumak için bekçi olarak kullanılmaları tercih edilmiştir. Bunların dışında büyük koyun, keçi veya inek sürüsü olan insanlar köpekleri birer çoban olarak kullanmayı tercih etmişlerdir.

Tüm bu açıklamalardan sonra köpekler geriye kalan hayatımızın da neredeyse her safhasında bulunacağı bellidir. Peki, biz köpekleri ne kadar tanıyoruz. Köpek sahibi olursak eğer onlara nasıl bir bakım yapmalıyız. Onların beslenmelerinde hangi faktörleri göz önünde bulundurmalıyız. Sizlere bu makalemizde ağırlıklı olarak puppy mama fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle köpekler de bizimle beraber yaşadıklarından sonra onlar da bizim bir aile üyemiz oluyorlar. Tabi ki onların da kendilerine göre bazı giderleri olacaktır. Bu giderleri hesaplarken kendi bütçemizi de göz önünde bulundurmamızda fayda olacaktır. Öncelikle uzmanlar tarafından yapılan uzun çalışmalardan sonra puppy marka köpek mamalarının kaliteli köpek maması olduğu kanısına varılmıştır. Köpeğinizi gönül rahatlığıyla puppy köpek mamasıyla besleyebilirsiniz. Gözünüzün arkada kalmasına gerek olmayacaktır. Ancak köpek maması kullanırken mamanın son kullanma tarihine mutlaka özenle dikkat etmeniz büyük önem arz etmektedir.

Evcil hayvan olarak beslediğiniz köpeğiniz size bulunduğu ortamdan annesinden kardeşlerinden ayrılıp geldiği ilk günden itibaren hayata gözlerini yumana kadar sizin en iyi yardımcısınız ve sizin en sadık dostunuz olacaktır. Tarihte de bu hep böyle olduğu anlatılmaktadır. Bu sebepten dolayı köpek sahibi olan insanlar çok iyi bilirler ki bu yaratıklar çok kısa bir sürede insanların sanki yeni doğan bir çocuğu gibi insanoğlu hayatında bir yer edinirler ve ailenin bir bireyi olup çok sadık hayvanlardır. Tabi bu durumda insanoğlu sahip edindiği bu köpeğe bir bebekmiş gibi bakar, değer verir, şefkat gösterir, tüm bakımlarını yapmak için elinden gelen her şeyi yapmaya özen gösterip allar pullar. Sanki kendi evladıymış gibi onu en iyi şekilde yetiştirmeye onu güzel bir şekilde beslemeye itina gösterir. Her zaman köpekler hakkında detaylı araştırmalar yapıp temizliklerinin nasıl yapıldığını, beslenmelerinin nasıl olması gerektiğini, sağlıkları hakkında bilgiler inceleyip araştırıp öğrenip gün içinde de kendi günlük hayatından fırsat bulup bu dost canlısı hayvanlara saatlerce zaman ayırıp ilgi gösterebiliyorlar. Bunlara ek olarak köpeklerin beslenmesi deyince kendi yediklerinin onlar için de iyi olduğu yanlış kanısına kapılır insanoğlu. Genellikle yemek artıklarını onlara verirler. Tabi köpekler de hem etçil hem otçul olduklarından dolayı yemek artıklarını çoğu zaman tüketirler.

Bazı besinler hariç köpekler hem etçil hem de otçul olduklarından dolayı sizin evinizde tükettiğiniz yiyecekleri köpeğiniz büyük bir iştahla yerler. Fakat köpekleri tanıyan hiçbir uzman bunu size ve köpeğinize tavsiyede bulunmaz. Çünkü siz aslında onu beslediğinizi, ona iyilik yaptığınızı sanıp onun zarar görmesine sebebiyet verebilirsiniz. Köpekler yemek konusunda bazı alışkanlıkları insanlara benzese de her zaman tükettiğimiz tüm yiyecekler onlar için kesinlikle iyi değildir hatta bazı besinler onlara zarar bile verebilmektedir. Bunların yerine sadece günlük hayatlarında belirli zaman aralıklarında köpeğinizin tüketebileceği bir maması kendine özgü ve alabilmesi gereken tüm vitaminleri içinde barındıran proteinlerin karbonhidratların olduğu bir mama tüketmeleri onların sağlıkları açısından daha uygun olduğu mülahaza edilmektedir.

Puppy Mama Fiyatları

Kaliteli köpek mamaları içerisinde bulunan puppy köpek maması fiyatları köpeğin yaşına, paketteki ağırlığına bağlı olarak ve en son paketin içeriğine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Örnek verecek olursak eğer la vital mini puppy köpek maması somonlu 2 kg 31 tl civarındadır. Pro plan puppy somonlu yavru köpek maması 12 kg’lik 195 tl civarındadır. Spectrum pupy32 yavru köpek maması 12 kg’lik 125 tl civarındadır. Tabi ki bu fiyatlar almış olduğunuz iş yerine göre veya web sayfasına göre de bazı farklılıklar gösterebilmektedir. Bunların nedeni ise nakliyat ve kargo giderleridir.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER