arama

Proplan Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Yavru Köpek Maması

Proplan Yavru Köpek Maması

Yavru bir köpeğin evinize gelişi, sizi ve ailenizi çok heyecanlandıracak, çok mutlu edecektir. Köpeklere olan sevginiz nedeniyle, evinizde bakmayı arzuladığınız bir yavru köpek, hayatınızın akışını tamamen değiştirecek. Eğer bu kadar büyük bir sorumluluğu almaya kesin kararlıysanız ve ilk defa köpek sahibi olacaksanız, bilmenizin faydalı olacağı, yavru köpeğin bakımı, ihtiyaçları, eve gelişi, sağlık durumu ve beslenmesi gibi bir çok konu vardır.

Yavru Köpeğinizin Yeni Evine Alışması Nasıl Sağlanmalı?

İlk defa eve getirdiğiniz köpeğinizin, sizi, ailenizi ve yeni ortamı tanımadığı ve güvenmediği için, biraz stresli ve sinirli olması çok normaldir. Yavru köpeğinize, yeni evine ve artık birlikte yaşayacağı ailesine alışması ve güven duyması için biraz zaman vermelisiniz. Yavru köpeğiniz eve gelmeden önce, ona ait olarak belirlediğiniz bir bölgeye, kulübesini yerleştirmelisiniz. Kendine ait olan bu alanda, alışma süreci yaşayan yavru köpeğiniz, çok rahat edecek ve kendini daha çok güvende hissedecektir. Eğer yavru köpeğinizin stresi azalmıyor ya da geçmiyorsa, onu dışarıya kısa yürüyüşlere çıkarmanız, setresini yenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Yavru köpeğinizin ev ortamına ve size güven duymasını sağlamak tamamen size bağlıdır. Her zaman sevgi ve ilgi ile yaklaşmanız gereken yavru köpeğinize, bu süreçte daha fazla yardımcı olmak için, çok daha fazla ilgi ve sevgi göstermeli ve yavru köpeğinize asla vurmamalısınız.

Yavru Köpeğinize Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmeli?

Yavru köpeğiniz, 2 aylık olduğunda tuvalet eğitimine başlamalısınız. Bu süreç bazı köpeklerde daha koly geçerken, bazı köpeklerde sıkıntılı olabilir. Öncelikle köpeğinizin tuvaleti geldiğinde, nereye yapması gerektiğini belirlemeniz gerekiyor. Evde, ona özel olarak ayırdığınız bölgeye, tuvalet ihtiyacını karşılaması için, koyacağınız bir toprak olmalıdır. Köpeğiniz zaman içinde, tuvaleti geldiğinde, hareketleriyle bunu size anlatacaktır. Yavru köpeğinizin hareketlerini gözlemleyerek, tuvaleti geldiğinde nasıl bir davranış sergilediğini bilmeniz, onu hemen tuvaletini yapacağı alana götürmenizi sağlayacaktır. Bir süre sonra köpeğiniz, tuvaleti geldiğinde, kendisi tuvaletini yapması gereken yere yapmayı öğrenecektir. Bahçeli evlerde bu süreç daha kolay atlatılır. Tuvaleti gelen köpeğinizi, her defasında dışarı çıkardığınızda, tuvaleti geldiğinde dışarı çıkması gerektiğini öğrenecektir. Tuvaleti gelen köpeğiniz, kapının önüne gidip oturacak ve size tuvaletinin geldiğini belli edecektir.

Yavru Köpeğinizin Temizliği Ve Öz Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yavru köpeğinizin tüylerini taramanız, onun daha bakımlı olmasını ve hızlanan kan akışıyla kendini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Belli aralıklarla, yavru köpeğinizin vücudunu kontrol etmeli ve onu bit, pire gibi haşerelerden korumalısınız. Yavru köpeğinizin banyo günlerini aksatmamalı, ona özel bir şampuanla banyosunu yaptırmalı ve onu nazik bir şekilde yıkamalı ve kurutmalısınız.

Yavru Köpeğinizin Sağlık Kontrolleri Ve Aşılarının Takibi

Yavru köpeğinizin düzenli olarak sağlık kontrollerinin ve aşılarının yapılması, onun sağlığını korumak için önemlidir. Yavru köpeğiniz için, güvenilir bir veteriner hekim bulmalı ve gerekli takiplerini aksatmadan yaptırmalısınız.

Yavru Köpeğiniz Nasıl Beslenmeli?

Yavru köpeğiniz için, veteriner hekiminizle beraber hazırlayacağınız bir beslenme düzenini uygulamalısınız. Yavru köpeğinize, evde hazırladığınız yemekleri değil, onun için en uygun köpek mamasını seçmelisiniz. Yavru köpeğinizin, sağlıklı gelişimi için, kullanacağınız köpek mamasının, onun ihtiyaç duyduğu tüm besin gruplarını karşılaması ve içeriğinde ona zarar verecek maddelerin olmaması çok önemlidir. Yavru köpeklere özel olarak üretilmiş yavru köpek mamalarından kullanmanız, onun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamasına yardımcı olacaktır. Yavru köpeğiniz için seçeceğiniz mamanın içeriğine çok dikkat etmelisiniz.

Proplan Yavru Köpek Maması

Proplan Yavru Köpek Maması

Proplan köpek mamalarının içeriği genel olarak kalitesiz ürünlerden, katkı maddelerinden ve yüksek oranda köpeklere zararlı olan, mısır, soya, pirinç gibi tahıllardan oluşmaktadır. Proplan köpek mamasında et ürünleri kullanılarak, mamanın protein değeri düşürülmüş ve zararlı olan maddelere yer verilmiştir. Yapısı zaten hassas olan yavru köpeğinize, içeriği çok kaliteli olmayan bu mamanın verilmemesi uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.