arama

Proplan Somonlu Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Somonlu Yavru Köpek Maması

Proplan Somonlu Yavru Köpek Maması

Köpekler insanların hayatında çok eskiden beri yer edinmiş canlılardır. İnsanların dostları arkadaşları olmuşlardır. İnsanlarla beraber sevinip onlarla beraber üzülmüşlerdir. İnsanoğlu bir köpek sahiplendiğinde onun duygusallığından etkilenmediği durumlar nadirdir.

Köpekler insanların hayatına girdiğinde onların bir aile bireyiymiş gibi ailede yer edinirler. İnsanoğlu da köpeğinin sağlığı için araştırmalar yapar. Onu nasıl daha iyi beslerim diye düşünür. Tıpkı bir bebekmiş gibi ona narin bir şekilde davranır ve onu sevgiyle besler.

Peki, canımız gibi sevdiğimiz köpeğimizi nasıl beslemeliyiz. Onları beslerken hangi faktörlere dikkat etmeliyiz. Sizlere bu makalemizde köpeklerin nasıl beslenmesi gerektiğiyle ilgili aydınlatıcı bilgiler paylaşacağız. Köpeklerin tamamı olmasa da büyük bir kısmı hem etçil hem de otçul canlılardır. Bu durumda insanlar yiyip içtiklerinden köpeklerine de yedirebilmektedirler. Ancak uzmanlar kesinlikle yemek artıklarının köpeklere yedirilmesini tavsiye etmiyorlar.

Köpeklerin yemek artıklarıyla beslenmemesinin nedenlerini sizlere açıklayacağız. Yemekler çoğu zaman tuzlu, yağlı veya bol baharatlı olabiliyor. Hal böyle olunca köpek sağlığı tabi ki olumsuz etkilenmektedir. Köpeklerin obez olmasına sebebiyet verebilmektedir. Aynı zamanda yemek artıkları köpeklerin tansiyon hastası olmasına neden olabilmektedir.

Hal böyle olunca sizlere köpeğinizi kaliteli bir mamayla beslemenizi öneririz. Çünkü mamanın içerisinde köpeğinizin alması gereken tüm vitaminler, mineraller ve benzeri tüm besin ihtiyaçları bulunmaktadır. Aynı zamanda mama vererek köpeğinizin ne kadar beslendiğini de gözlemleyebilirsiniz.

Peki, hangi köpek mamasıyla beslemelisiniz yavru köpeğinizi? Unutmayın ki yavru köpekler normal köpeklerden daha narindirler. Savunma sistemleri daha zayıf olup daha sık hastalanabilmektedirler. Bu durumda sizlere yavru köpeğinizi besleyebileceğiniz kaliteli yavru köpek mamalarından olan ve uzmanlar tarafından ısrarla tavsiye edilen Proplan somonlu yavru köpek mamasını tavsiye edebiliriz.

Proplan somonlu yavru köpek maması köpeğinizin tüm besin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp onların güzel bir şekilde kaliteli bir şekilde karınlarını doyurmalarını sağlayacaktır.

Peki, yavru köpeğimizi hangi sıklıkla ne miktarda beslemeliyiz? Köpeklerin yemek yeme ihtiyaçları bakımından çoğu alışkanlıkları insanlara benzemektedir. Ancak şunu iyi bilmekte fayda var insanların yediği tüm yiyecekler köpeklerin sağlığı için faydalı değildir. Hatta bazı yiyecekler köpeklerin sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

Köpeğinizi günlük belli periyotlarla ve kaliteli bir mama çeşidi olan Proplan somonlu yavru köpek maması besleyiniz. Köpeğiniz bu mamanın tadına bayılacaktır. Bundan sonraki yemek zamanlarında da sizden bu mamayı mutlaka isteyecektir.

Yavru köpeğiniz annesinden ayrıldığı ilk 6 ay süreci boyunca yavru köpek mamasıyla beslenmesi onların sağlığı açısından çok önemlidir. Bunun sebebine gelecek olursak eğer yavru köpeğin annesinden alması gereken çoğu vitamin Proplan somonlu yavru köpek mamasında bulunmaktadır. Zaten yavru köpeğinizi bu mamayla beslemeye başladığınızdan kısa bir süre içinde farkı göreceksiniz.

Piyasadaki diğer mamalara göre Proplan somonlu yavru köpek mamasının fiyatları tabi ki biraz daha pahalıdır. Ancak siz de takdir edersiniz ki yavru köpek mamaları üretilirken özellikle Proplan somonlu yavru köpek mamasında çok miktarda vitamin bulunmasıdır. Bu da yavru köpeğinizin beslenmesinde çok önemli olup onun sağlığını olumlu yönde etkileyecektir.

Proplan Somonlu Yavru Köpek Maması

Sizlere veteriner hekim tavsiye etmemizin nedeni ise yavru köpeğiniz hakkında tıbbi olarak en iyi bilgiye veteriner hekimin sahip olmasıdır. Tabi ki köpeğinizin yaşını ve kilosunu inceleyerek ona en uyumlu yavru köpek maması seçmenizde size büyük katkı sağlayacaktır. Eğer köpeğiniz beslerken bu tavsiyelere uyarsanız köpeğinizle daha uzun süre dostluk ve arkadaşlıklar edip zaman geçirebilirsiniz.