arama

Proplan Mama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Mama

Bütün hayvan severlerin kafasında olan bir soruya açıklık getirecek bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Hayvan bakımı pek çok kişinin sandığının aksine oldukça yorucu ve emek isteyen bir şeydir. Hayvanlar özellikle de küçük yaşlardan itibaren sizinle birlikle iseler, bakımlarının tıpkı bir bebeğe bakmak gibi olduğunu da biliyorsunuz demektir. Evimizde beslediğimiz ve zamanımızı paylaştığımız evcil hayvanlarımıza bakarken onlara en iyi mamayı vermek isteriz ve onları en doğru şekilde eğitmek Bunları yapmak için hayvanlarla ilgili bir bölümde okumuş olmak ya da bu konuda uzmanlık seviyesinde bilgi edinmiş olmak gerekmiyor. Yalnızca hayvan bakımıyla ilgili doğru bilinen yanlışları düzeltmemiş yeterli olacaktır.

 

Kedi ve köpekler evcil hayvan olarak en çok tercih edilen iki hayvandır. Kedilerin de köpeklerin de bakımı oldukça zordur. Zaman harcamak istemiyorsanız, evcil hayvan edinmemeniz gerekiyor. Tüy bakımı, kulak temizliği, düzenli içme suyu değişikliği, kum değişikliği gibi işlemler oldukça kısa sürüyor gibi gözükse de, vakit alıyor. Bu gibi işlemlerin yanında bir de bir hayvan edindiğinizde onun en iyi ve en sağlıklı şekilde beslenmesi için en gerekiyorsa yapmak istersiniz. Bunun için öncelikle biraz araştırma yapmadan hiç bilmediğiniz bir markaya ait mamalardan uzak durmalısınız.

 

Eğer mümkünse kedi veya köpeğinizin düzenli olarak gittiği ve kontrollerinin yapıldığı veterinere en güvenilir ve kaliteli mamanın hangisi olduğunu ya da kesinlikle almamanız gereken mamanın hangisi olduğunu sorabilirsiniz. En doğru mamayı bulmak evcil hayvanınız için hayati derecede önem taşıyor. Kedi veya köpeğinizin aşırı kilo alması halinde, kalan hayatını huzursuz bir şekilde ve daha az yaşayacaktır. Evcil hayvanınızın yaşam süresini ve kalitesini artırmak istiyorsanız kalitesiz mamalardan almamalısınız. Kendi beslenmenize dikkat ettiğiniz gibi, evcil hayvanınızın da doğru besleniyor olduğuna emin olmalısınız. Kedi ve köpeklerin beslenmeleri için yapılan mamalar bakımından kafanızı fazlaca karıştırmaya yetecek kadar mama markası bulunuyor.

 

En çok tercih edilen markalardan bir tanesi olan proplan mama yetişkin ve kısırlaştırılmış kedi ve köpekler için özel olarak ürettiği bir mama sayesinde, kedi veya köpeğinizin kısırlaştırma işleminden sonra fazla kilo almasını engelliyor. Kısırlaştırma işlemi sonrasında hayvanlar, kilo almaya başlarlar. Yedikleri her şey daha fazla vücut yağı oluşumuna sebep olacaktır. Bu sağlıksız durumdan kaçınmak için kısırlaştırılmış olan hayvanlara özel mamalardan alınması gerekmektedir. Mama seçiminizde kalite ve sağlıklı olma kriterlerini öncelikli olarak tercih ettiğinizde evcil hayvanınızın çok daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

 

Piyasada bulunan pek çok evcil hayvan maması, kalitesizdir. İçeriklerinde bulunan doğal olmayan gıdalar, dostunuzun sağlığının bozulmasına sebep olabilmektedir. Eğer dostunuzun her gün aynı mamayı yemekten sıkılabileceğini düşünüyorsanız, ona proplan mama markası tarafından üretilmiş farklı tatlardaki değişik mamalardan da alabilirsiniz. Kediler için somonlu, tavuklu, sebzeli, ciğerli, ton balıklı ve daha pek çok farklı çeşidi olan mamalarda arada bir değişiklik yapabilirsiniz. Bu dostunuzu da sevindirecektir. Üstelik mama çeşitlinin değişmesi sağlıkla ilgili bir soruna da sebep olmayacaktır. Eğer evde kedi besliyorsanız ve aşırı tüy dökmesinden şikâyet ediyorsanız, bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Pek çok insan kedisinin veya köpeğinin aşırı tüy dökmesinden rahatsız olmaktadır.

Proplan Mama

Aşırı tüy dökülmesi hem dostunuzun hem de sizin sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Dökülen tüylerin akciğere kaçması halinde, kist oluşumu tetiklenebilmektedir. Bu nedenle bu konuda uzmanlar tarafından uyarıda bulunulmaktadır. Kedinizin aşırı tüy dökmesi mevsim geçişleri zamanında olduğu gibi, yediği mamadan da kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, kedi ve köpeklerin tüy dökmesini azaltacak mamalardan kullanmanız gerekiyor. Proplan mama bu konuda da sizi düşünmüş ve aşırı tüy dökmeyi önleyen mama geliştirmiştir.