arama

Profine Tahılsız Hypoallergenic Kuzulu Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profine Tahılsız Hypoallergenic Kuzulu Köpek Konserve Maması

Köpekler yapı itibari ile ve aktivite ihtiyaçları için yüksek oran da protein ihtiyacı duyarlar. Bu sebeple köpekler etçil beslenen hayvanlardır. Köpeklerin beslenmesi için en iyi beslenme şeklini sunan mama çeşidi içinde yüksek oran et içeren ve tahıl içermeyen mamadır. Bu sebeple köpeğinizin beslenmesi için Profine Tahılsız Hypoallergenic Kuzulu Köpek Konserve mamasını tercih edebilirsiniz.

 

Profine Tahılsız Hypoallergenic Kuzulu Köpek Konserve Maması İçinde ki besin maddeleri nelerdir?

 

Bu mamanın içeriğin de % 65 oranın da kuzu eti , % 5 civarın da patates ve çeşitli mineraller bulunur. Tamamlayıcı özellikte olan Süper Premium köpek mamasıdır ve tahıl içermez. Profine tahılsız hypoallergenic kuzulu köpek konserve maması 400 gr’ lık paketler de satılan raf fiyatı 13, 99 TL’dir. İnternet satış fiyatı da 12, 60 TL’dir. Oda sıcaklığın da verilemesi gerekir. Vereceğiniz mama miktarını köpeğin aktivite ihtiyacına ve açık havada yaptığı kondisyon miktarına göre ayarlamanız gerekir. Konserve şeklinde olan bir mama olduğu için açıldıktan sonra buzdolabında saklayarak en kısa zaman da tüketilmesini sağlamanız gerekir.

 

Yetişkin köpeklere göre olan bir mama olduğu için, eğer köpek 1 ila 10 kg arasın da bir ağırlıkta ise 100 ila 400 gr arası, eğer köpek 10 ila 30 kg arasın da ise 400 ila 800 gr arasın da, şayet köpek 30 ila 90 kg arasında ise de 800 ila 1200 gr arası vermeniz gerekir. Arada ki oran farkı yukarı da yazdığımız gibi köpeğin günlük aktivitesi ve açık alan kondisyonuna göre olan farktan kaynaklanmaktadır.

 

Profine tahılsız hypoallergenic kuzulu köpek konserve mamasını analitik bileşenlerine göre incelersek içerisin de barındırdığı ham protein oranı % 10, 3 iken ham yağ miktarını mamanın % 6, 4′ dür. Ham kül % 2, 5 iken mamanın sahip olduğu nem oranı da % 75, 0′ dır. Ham lif oranı da % 0, 4′ tür. İçerisin de ayrıca D 3 ve E vitaminleri bulunur. 15 mg çinko, 3mg manganez, 0, 75 mg iyot, 0, 03 mg selenyum ve 1 mg düzeyinde de sinameki sakızı vardır.

 

Yukarı da ayrıntılı bir biçimde yazdığımız gibi profine hypoallergenic kuzulu köpek konserve maması zengin bir içeriğe sahip olan konserve maması olmasının yanın da yüksek kaliteli olacak düzey de üretimi yapılmıştır. İçeriğin de bulunan yüksek protein değeri ile birlikte sahip olduğu yağlar ile köpeğin günlük aktivitesi ve açık alanda ki kondisyonunu karşılayacak enerji düzeyine sahip olan bir konserve mamadır. Siz de sahip olduğunuz yetişkin köpeğinize rahat bir şekil de beslenme ihtiyacı ve sağlıklı bir yaşam için gerekli olan here besin maddesine sahip olan bu konserve mamasını verebilirsiniz.

Profine Tahılsız Hypoallergenic Kuzulu Köpek Konserve Maması

Köpeğe beslenmesi için mama verirken yanında da içme suyu vermeniz gerekir. Satın aldığınız mamaları da bozulmaması için kuru ve serin yerler de saklayınız. Konserve mamalar güncel gördüğü zaman bozulma ihtimali olan bir mama türüdür. Konserve mamaların üzerlerin de son kullanma tarihi yazar. Bu tarihlere dikkat ederek alışveriş yapın, tarihi geçmiş bir konserve mama köpeğin sağlığını bozacağı gibi özellik ile bağırsak sistemini bozacaktır. Bu da köpekte rahatsızlığın yanında huzursuzluk yaratacak bir durum teşkil edecektir. Bunları yaşamamak için özenli ve dikkatli bir şekil de alışveriş yapmaya özen gösterin.