arama

Profin Tavuklu Patatesli Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profin Tavuklu Patatesli Yavru Köpek Maması

Sokakta bulduğunuz bir yavru köpeğe sahip çıkmaya ve ona bakmaya karar verdiyseniz, yavru köpeklerle ilgili bilmeniz gereken birçok konu vardır. Sokakta bir yavru köpek bulduysanız, hemen bir veteriner hekim ile iletişime geçmeli ve zaman kaybetmeden ilk veteriner hekim randevunuzu almalısınız. Yavru köpeğinizin genel sağlık durumu hakkında bilgi edinmiş olmanız anlamında, ilk veteriner hekim muayeneniz çok önem taşımaktadır. Yavru köpeğiniz için herhangi bir sağlık sorunu tespit edildi ise, yapılacak tedavi, yavru köpeğinizin sağlığına kavuşmasını sağlayacak ve büyük ihtimalle de hayatını kurtarmış olacaksınız. Eğer yavru köpeğinizin bir sağlık sorunu yoksa işiniz daha da kolaylaşacaktır.

 

Yavru köpeklerin ilk bir buçuk ay tamamen anne sütüne ihtiyaçları vardır. Anne sütü, bebek köpeklerin gelişimi için hayati önem taşır. Bu süre içinde anne sütü ile beslenemeyen yavru köpeklerin gelişimleri ve sağlıkları büyük tehlikededir. Anne sütü alamayan köpeklerde, bakım ve beslenme ne kadar iyi ve doğru yapılırsa yapılsın, hiçbir şey o açığı kapatamayacaktır. Eğer sokakta bulduğunuz yavru köpek, bir buçuk aylıktan küçükse, sağlık kontrollerinin ardından, herhangi bir sağlık sorunu yoksa onu sağlıklı gelişiminin temeli olan anne sütünden faydalanması için, annesinin yanına bırakmalısınız. Yavru köpeğiniz annesiz kalmış bir köpek ise, onu en doğru şekilde beslemeniz gerekecektir. Köpek mamalarının, çok küçük köpekler için anne sütüne en yakın formülle hazırlanmış olan mamalarından almalı ve şırınga yardımıyla köpeğinizin düzenli bir şekilde beslenmesine yardımcı olmalısınız.

 

Yavru köpekler, ilk bir hafta gözlerini açamazlar. Gözleri açıldığı an, kontrol etmeniz gereken şey, köpeğin gözlerinden bir akıntı ve iltihabi durumun olup olmadığıdır. Böyle bir durum ile karşılaştıysanız, yavru köpeğinizi hemen bir veteriner hekime götürmeli ve gerekli önlemleri almalısınız. Yavru köpeğinizin genelde 38-39 arası olması gereken ateşini sürekli kontrol etmeli, aksi bir durum söz konusu ise, yine veteriner hekim kontrolüne başvurmalısınız. Ayrıca yavru köpeğiniz 2-3aylık olduğunda, yapılması gereken aşılarının zamanı gelmiş demektir. Yavru köpeğinizin aşlarının asla aksatılmaması gerekmektedir.

 

Yavru köpeğinizin beslenmesi, onun gelişimi ve çok hassas olan sağlığının korunması için dikkat etmeniz gereken en önemli şey olacaktır. Yavru köpeğiniz bir buçuk aylık süreci atlattıktan sonra, onun için en doğru ve besin değerleri en yüksek mamanın seçimini yapma zamanınız gelmiştir. Köpeklerin her yaşta beslenmeleri çok önemlidir, ancak beslenme yavru köpeklerde çok daha önemlidir. Yavru köpeğinizi ne kadar doğru ve yeterli beslerseniz, ilerde o kadar sağlıklı olmasını ve gelişim sürecini o kadar iyi tamamlamasını sağlarsınız. Yavru köpekler bu dönemde iyi beslenemezler ise, kas ve iskelet sistemlerinde oluşacak birçok yapısal sorunla, hayatlarının sonuna kadar uğraşmak zorunda kalacaklardır.

Profin Tavuklu Patatesli Yavru Köpek Maması

Yavru köpeğinize mama seçimi yaparken, mamanın kalitesine çok dikkat edin. Onun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir mama seçmeye ve içinde ona zararlı olan maddelerin bulunmamasına özen göstermelisiniz. Yavru köpeğinizin mamasını, kuru mama olarak seçmeli ve alışma döneminde gerekli önlemleri almalısınız. Profin Tavuklu Patatesli Yavru Köpek Maması, hem fiyatıyla, hem de kalitesiyle, köpeğiniz için tercih edilebileceğiniz özelliklerde bir mama. Köpek sindirimi için uygun olan yüksek orandaki tavuk eti, yavru köpeğinizin protein ihtiyacını karşılayacak düzeyde kullanılmış. Mamaya katılan patates, köpeklerde sindirimi kolay olan ve yararlı bir besin ürünü. İçeriğindeki tahıl oranının düşük olması da, mamanın kullanılabilirliğini artırıyor. Köpekler için çok gereksiz ve aynı zamanda zararlı olan tahılların mamada çok az oranda bulunması, avantajlı bir durum yaratıyor. Mamada bu konudaki tek olumsuzluk, kullanılan tahılın, köpekler için çok kalitesiz ve sağlıksız olan mısırın olmasıdır. Mamanın içeriğinde herhangi bir katkı maddesi, renklendirici, soya, hayvansal yan ürün gibi zararlı maddeler bulunmuyor.