arama

Petit Karides ve Tuna Balıklı Küçük Irk Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Petit Karides ve Tuna Balıklı Küçük Irk Köpek Konservesi

Köpek beslenmesi önemli bir konudur. Çünkü köpeğinize verdiğiniz mamalar onların sağlığını etkilemektedir. Verdiğiniz mama eğer kalitesiz bir mama ise köpeğiniz zarar görecek, iyi kalitesi ise sağlık ve beden açısından daha iyi olacaktır. Bu yüzden köpeğiniz için aldığınız her mamaya dikkat ederek almalısınız. Bu yüzden Petit karides ve tuna balıklı küçük ırk köpek konservesi hakkında bilgi vermeden önce köpekler için uygun beslenme konusunda bilgi vererek başlayacağız. Bu sayede Petit karides ve tuna balıklı küçük ırk köpek konservesinin bir köpek için uygunluğunu görebileceksiniz.

 

Köpek beslenmesinde dikkat edilecek konulardan biri içeriktir. Mamalarda bulunan besin içerikleri köpekler için önem taşımaktadır. Bu içerikler nasıl olmalı peki? Öncelikle tahıl ve et oranına bakmak önemlidir. Bir köpek mamasında oran olarak fazla olması gereken içerik her zaman ettir. Tahıl ise ya hiç kullanılmayacak ya da çok az kullanılacak. Her mamada tahıl içeriklerine rastlayabilirsiniz. Bu mamanın kötü olduğu anlamına gelmez. Az miktarda kullanıldığında köpeğiniz için faydalı bile olmaktadırlar. Sadece oran olarak fazla olmamasına dikkat edin. Et besini ise kesinlikle olması gereken bir içeriktir. Çünkü kurtlarla aynı aileden gelen köpekler tıpkı kurtlar gibi etçil olan canlılardır. Her ne kadar binlerce yıl önce evcilleşmiş olsalar da hem küçük ırklarda hem de büyük ırklarda bu etçil olma durumu devam etmektedir. Ayrıca mısır glüteni olmaması önerilir.

 

Diğer bir konu ise besin değerleridir. Bir köpek mamasında olması gereken besin değerleri vardır. Bunları sıralayacak olursak: vitaminler, mineraller, proteinler, yağ diyebiliriz. Özellikle ilk üç içerik çok önemlidir. Bu besin değerlerinin önemli olmalarının sebebi köpeklerin vücut yapısı için gerekli olduklarındandır. Örneğin protein içeriği köpeklerde vücudu onarma ve koruma amacıyla kullanılır. Hücreleri, yaraları onarır, antikor üreterek vücudu korur. Bu sayede mikroplar vücutta kalmaz ve yarası olan bir köpeğin enfeksiyon kapmamasını sağlanır. Diğer önemli bir içerik olan vitaminler vücut fonksiyonlarının ( göz, kalp, kemik, sindirim, üreme… ) uygun şekilde çalışmasını sağlar. Mineral ise vücuda direnç verir. Örneğin bir mineral olan kalsiyum vücutta kemik ve kas sisteminin güçlü olmasını sağlar. Yağlar ise vücuda enerji veririler.

 

Petit karides ve tuna balıklı küçük ırk köpek konservesine bakıldığında öncelikle protein bakımında zengin olduğu görülür ( %11,50 ). Bu miktar bir köpek konserve maması için yeterli orandadır. Ayrıca kullanılan et ürünleri de zengin içeriklere sahip olan balık ve karidestir. Özellikle Omega-3 ve Omega-6 bakımından zengin olan balık ürünlerinin kullanılması uzmanlar tarafından önerilir. Omega-3 ve Omega-6 köpek sağlığı için önemli bir içeriktir. Başta kalp ve beyin olmak üzere bağışıklık sistemi ve sinir sitemine yaraları vardır. Aynı zamanda vücuda direnç verirler. Yaraların erken iyileşmesinde de rol oynarlar. Yağ miktarı ise %0,30 olarak belirtilmiş bu küçük ırk bir köpeğin enerjisi için yeterli miktardadır. Saf ve doğal içerikle hazırlanmış bir mama olduğu içeriklere bakılarak anlaşılabilir. Yapay içerikler ve koruyu içermeyen bu mamayı köpeğinize verebilirseniz.

Petit Karides ve Tuna Balıklı Küçük Irk Köpek Konservesi

Doğal ve sağlıklı bir içerik olan Petit karides ve tuna balıklı küçük ırk köpek konservesi küçük ırk köpekler için özel olarak hazırlanmış konserve mamalardır. Köpeklerin daha dayanıklı, sağlıklı olması için kullanılabilir. Kullanılan malzemeler köpeklerin hastalıklara karşı dirençli olmasını amaçlamıştır. Bu sayede köpeğiniz daha geç hastalanıp daha erken iyileşecek ve enfeksiyon kapma ihtimali düşecektir. Bu yüzden kullanılabilir bir köpek maması olduğunu kullandığı besin ve besin değerleriyle göstermiş bir mamadır.