arama

Pet Yıkama İstanbul

Pet Yıkama İstanbul
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pet Yıkama İstanbul

Evcil hayvanların bakımlarının ve rutin kontrollerin yapıldığı yerler pet kuaförü olarak adlandırılır. Manikür, pedikür, tıraş ve bunun gibi birçok bakım evcil hayvanlara da yapılmaktadır. Bu yüzden çok sayı da hayvan kuaförleri yani pet kuaförleri bulunmaktadır. Evcil hayvanlarımızın bakımları zamanı geldiğin de aksatılmadan yapılmalıdır. Evcil hayvanlar uygulanan bakımlar ile sadece dış görünüş olarak değil hastalıklardan korunmuş olurlar. Köpek kuaförleri günden güne arttığı için hizmet de ve hijyen kuralların da en dikkatli olan götürülmelidir. Bu işlemleri yapan insanlara pet kuaför uzmanı denilmektedir. Pet kuaför uzmanları eğitim alıyor ve belgelere sahip oluyorlar. Pet kuaförün de deneyimli uzmanlar; Pet kuaförleri evcil hayvanlarınızı emanet ettiğiniz yerlerdir.

Bunun için kadronun da güzel olması ve uzmanın güvenilir bir kişi olması gerekiyor. Pet kuaför uzmanının hizmet verirken göstermiş olduğu davranışlar evcil hayvanların bakımı için çok önemlidir. Bu kişinin deneyimli olması ve gereken belgelere sahip olması gerekir. Bu gibi durumlara dikkat edilerek pet kuaförü seçilir ise mağdur olma ihtimalimiz minimum seviyeye düşer. Köpek kuaförün de tecrübeli kişilerin yer alması her zaman daha faydalıdır çünkü köpek kuaförlerin de yapılan hizmetler köpeklerin psikolojisini de etkilemektedir köpeğin ve sahibinin mutlu ve huzurlu olması gerekmektedir. Köpek kuaförlerin de sağlık kontrolü yapanların ayrı ve evcil hayvan bakımını üstlenenlerin ayrı ayrı eğitimler alması gerekiyor.

Köpek kuaförlerin de çok sayı da hizmet bulunmaktadır. Tüylerin şekline ve boyuna göre de tıraş türü belirlenmektedir. Hayvanın ırkı da kesim yapılırken göz önün de bulundurulur. Derinin bakımı için ilaçlar da uygulanmaktadır. Tüm kuaförler uzman kişiler ile çalışmalar yapmamaktadır bu yüzden tercih edinilecek köpek kuaförü iyice araştırılmalıdır. Köpek kuaförün de aradığınız her şeyin mevcut olması köpeğin ve sahibinin açısından daha iyi olacaktır. Köpeklerin tıraş , banyo gibi ihtiyaçlarının uzman eller tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Köpek sahiplerinin zorlandığı ikinci durum diş ve tırnak bakımlarıdır bunlar da köpek kuaförlerin de yapılmaktadır. Pet kuaförleri hayvan sahipleri için çeşitli indirimler uyguluyor. Köpeklerin de bizer gibi canı olduğunu unutmayarak zamanı geldikçe bakımlarını ve ihtiyaçlarını gidermemiz gerekmektedir. İstanbul da bir çok sayı da pet kuaförü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

Pukka pet kuaför
Petvan pet kuaför
Memo’s pet kuaför
Snoopy pet kuaför
Tati pet kuaför

Müjde Köpek & Kedi Kuaförü

Evcil hayvan yıkama işlemi evde yapılacak ise bazı önemli noktalar vardır bunlar; Evcil hayvanlar kirlendikçe kokarlar. Bu kokma işlemini geciktirmek amacı ile domatesin suyu ile evcil hayvanın tüylerini diplere kadar ıslatılır ve daha sonra köpeğinize uygun olan şampuan ile şampuanlanır bir müddet bekledikten sonra durulama suyuna bir miktar limon suyu damlatılır. Limon domates gibi asit seviyesi yüksek maddeler kullanıldığı için durulama işlemi yapılır iken dikkatli ve titiz çalışılmalıdır. Başka yöntem olarak köpeğin durulama işlemi sona erdikten hemen sonra son kez yapılacak olan durulama işleminin suyuna bir miktar sirke konulur. Bu iki işlem köpeğinizin tüylerinde oluşan kokuyu azaltacaktır düzenli uygulama sonrasın da tamamen bitirecektir. İnternet kullanıcıları; ‘’Durulama suyuna sirke ilave ettiyseniz bu sirkenin köpeğinizin tüylerine işlememesi gerekir. Bunu sağlayabilmek için reyhan yapraklarından yararlanarak bir macun elde edin. Bu macunu köpeğinizin tüylerine yayarak sürün. En fazla 2 saat sonra köpeğinizin tüylerini iyice yıkayın.’’ Diye öneride de bulunmuşlardır. Tercih sizin.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.