arama

Pet Style Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Mamaların hayvanlar üzerindeki etkisi;

 

Pet Style Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Hayvanlar yaşamlarını sağlıklı idam ettirebilmeleri için dengeli ve kaliteli ürünler ile beslenmeleri gerekmektedir. Vücudun gereksinim duyduğu besin kaynaklarını belirli zamanlarda dengeli almalarını sağlayarak gelişimlerinin sağlıklı olmasına da katkı sağlar. Mamalar hayvanların sevdikleri ürünler ile üretilmektedir. Bu neden ile de hayvanlar mamaları severek tüketirler. Kaliteli mamalarda vücudun ihtiyaç duyacağı tüm besin maddeleri yer almaktadır. Bunlardan başlıcaları, proteinler, vitaminler, minerallerdir. Kaliteli ürün olan mamalarda bu gereksinimler içeriğinde yer alır. Buda mamaların hayvanlar açısından en doğru beslenme aracı olduğunu göstermektedir.

 

 Mama tercihleri nasıl yapılır?

 

Mama tercihleri hayvanın cinsine, ırkına, yaşına ve ağırlığına göre belirli oranlarda verilmelidir. Tercih aşamasında en önemli etken, her hayvan yapıları gereği farklıdırlar. Kedi için köpek için ayrı ayrı mamalar üretilmektedir. Hayvanın vücudu için gerekli olan besin değerlerine sahip mamalar tercih edilmek durumundadır.

 

 Mamanın hayvanın metabolizmasına etkileri?

 

Mamalar içerdikleri değerler sebebi ile hayvanın metabolizmasını sağlıklı çalıştıran ürünler ile üretilmektedir. Kalitesiz mamalarda bu değerler düşük olacağı için hayvanın metabolizması yavaş çalışacak, buda hayvanlarda obezite, kilo gibi sorunların başlangıcına sebep olacaktır.

 

 Hayvan bakımında önemli detaylar;

 

Hayvanlar yapıları gereği özgür alanlarda yaşamak, koşmak ve oynamak isterler. Bu şartları maksimum seviyede karşılamamız onların daha huzurlu ve mutlu olmalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca düzenli olarak sık aralıklarla deri ve tüy bakımları yapılmalı, aşıları eksiksiz ve zamanında yaptırılmalı ve rahatsızlıklarında bir veteriner hekim tarafından tedavi edilmeleri sağlanmalıdır. Bakımı yerinde olan bir hayvan uzun süreler yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmektedir.

 

 Hayvanlar doğru beslenmezse ne olur?

 

Hayvanlar dengeli ve düzenli şekilde beslenmek zorundadırlar. Anneden ayrılan bir hayvan için en iyi ona uygun mama tercih edilerek, mama takviyesi ile gelişimini sürdürmesi gerekir. Evde sıradan gıdaların tükettirilmesi onları tok tutabilir fakat gelişimlerini de yarıda kesebilmektedir. Hayvanlar inatçı yapıda oldukları için doğru beslenmez ise, ilerleyen dönemlerde sadece alışkın oldukları gıdaları tüketmek ister ve diğer gıdaları tüketmemek için ret ederler. Bu yüzden kaliteli mamalar ile beslenmeli ve dengeli beslenme alışkanlığı sağlanmalıdır.

 

 Pet Style kuzulu pirinçli yetişkin köpek maması içeriğinde;

 

Kuzu eti, pirinç, Omega-3 ve 6 ya asitlerinden oluşmaktadır. Tam mama görevi görür ve destekleyici gıdalara gerek kalmadan beslenmelerine yardımcı olur.

 

 Pet Style Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması Faydaları;

 

Güçlü bir kemik yapısına sahip olmasına yardımcı olur.

DHA sayesinde beyin ve göz gelişimlerine katkı sağlar.

Bağışıklık sistemlerini güçlendirir.

Tüylerinin ve deri yapısının sağlıklı olmasını sağlar.

Protein bakımında zengin olması nedeni ile sindirilebilirliği kolaydır.

Diş yapılarının daha sağlam olmasına katkı sağlar.

Sevdiği ürünlerden oluşması nedeni ile iştahla ve severek tüketirler.

 

Pet Style Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması Kullanımı;

 

Her zaman tüketirken yanlarında, taze ve temiz su bulundurulmalıdır. Hayvanın cinsine ve ağırlığına uygun miktarlar verilerek tüketilmesi sağlanmalıdır. Kullanma tarihi geçmiş ürünler kullanılmamalıdır. Oda sıcaklığında servis edilmeli, kuru ve serin yerlerde ağzı kapalı olarak muhafaza edilmelidir.

 

Pet Style Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması Markaları;

Pet Style Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Aynı gıdaların oluşumuyla farklı markalar altında da bu ürünü bulmamız mümkündür. Ürünleri pet shop ve büyük marketlerden almalı, diğer sıradan satış noktalarından almamamız gerekmektedir. Satın alırken içeriğindeki gıdaların değerlerine ve son kullanma tarihine dikkat etmemiz gerekmektedir. Genel itibari ile 15 kg paketlerde satısı yapılmaktadır. Fiyat olarak birçok kalitesi mamadan daha uygun fiyata satılmaktadır. Bazı markalar; Reflex, Acana, Big Croc gibi markalardır.