arama

Pet Line Somonlu Yetişkin Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pet Line Somonlu Yetişkin Kuru Köpek Maması

Hayvanlar sağlık bir yaşam sürmeleri için bakıma ve beslenmeye gerek duyan canlılardır. Onlar için yapıları gereği koşabilecekleri, oynayabilecekleri alanlara ihtiyaç duyarlar. Sürekli olarak kapalı bir alanda beslenen hayvanlar belirli bir zamandan sonra huzursuzluklar yaşamaya başlarlar. Bu neden ile onlara bu imkânları mümkün olduğunca maksimum seviyede yaratmamız gerekmektedir. Bu tarz alanlara sahip değil isek günde belirli bir zaman zarfını onlara ayırarak dışarıya çıkarılıp gezmelerini temiz hava ile temas etmelerini sağlamamız gerekir. Bakımını yapamayacağımız hiç bir hayvanı sahiplenmemiz gerekmektedir. Beslenmede onların en çok sevdikleri içeriklere sahip mamaları kullanmalı, anneden ayrılan bir hayvan içinde mutlaka mama takviyesi başlanmalı ve daimi olarak kullanılmalıdır.

 

Sık aralıklar ile deri ve tüy bakımları yapılmalı, aşıları var ise eksiksiz ve zamanında yaptırılmalıdır. Rahatsızlanan bir hayvan en kısa süre içerisinde bir veteriner hekim tarafından kontrol ettirilmeli ve ona göre tedavisine başlanmalıdır. Mama tercihini yaparken mutlaka onların, ağırlığına, cinsine ve yaşına uygun, kalitesi ürünlerden elde edilmiş mamalar kullandırılmalıdır. Mamalar ile beslenme yapılırsa, gelişimleri daha hızlı olacak, yetişkin bir hayvan ise de sağlıklarının daha iyi olmasına yardımcı olacaktır. Mamalar hayvanların gereksinim duyduğu birçok besin değerini içeriğinde bulundurduğu için, onların dengeli beslenme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olacaktır.

 

Evde artan yemek ve gıda maddelerini onlara tüketmeleri için vermemeliyiz. Onları bu gıdalar tok tutabilmekte fakat gelişimlerinin aksamasına da neden olmaktadır. İnatçı karakterlere sahip oldukları için düzensiz bir beslenme sonucu sadece alışkın oldukları gıdaları tüketmek isterler ve diğer ürünleri yemeyi ret ederler. Buda hem onlar için sağlık sorunlarına neden olurken, bizler içinde maddi kayıp anlamına gelmektedir.

 

 Pet Line somonlu yetişkin kuru köpek maması içeriğinde;

 

Tahıl ürünleri, et ve yan ürünleri, balık ve somon eti, pirinç, bitkisel protein, hayvansal yağlar, a. b standartlarına uygun antioksidanlar, tuz, vitamin ve minarelerden oluşmaktadır. Tam beslenme maması olarak adlandırılmaktadır. Vücut için gerekli olan, protein, vitamin, lif, kül, fosfo, sülfat gibi değerleri de içerinde bulundurur.

 

 Faydaları ;

 

Tüylerinin parlak ve bakımlı olmasını sağlar.

Gözlerin parlak olmasını sağlar.

Bağışıklık sistemlerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Dengeli beslenme alışkanlığına sahip olmasını sağlar.

Kemik ve eklem gelişimine katkı sağlar.

Kas yapılarının daha güçlü olmasını sağlar.

Protein bakımında sindirilebilirliği kolay kaliteli ürünleri içerisinde bulundurur, sağlıklı beslenmeleri sağlar.

Tüketildikten sonra uzun süre tok tutar ve açlık hissi yaratmaz.

Kalp ve göz hastalıklarından uzak tutar.

Kimyasal vücuda zararlı olabilecek öğelerden uzak tutar.

Aroma ve renklendirici içermez.

Alerjik durumların ortaya çıkmasına engel olur.

 

 Kullanımı;

 

Sürekli yanlarında taze ve temiz su bulundurulmalıdır. Köpeğin ağırlığına ve aktivitesine göre uygun miktarla da verilmelidir. Oda sıcaklığında servis edilmelidir. Kuru ve serin ortamlarda muhafaza edilmelidir. Yaş mama ile karıştırılarak kullanılabilir. Hamile ve emziren hayvanlarda isteğe göre miktar artırılabilir. 5 kg ağırlığındaki bir hayvana 100 gr. , 15 kg ağırlığındaki bir hayvana 285 gr gün içerisinde tükettirilmesi önerilmektedir. Paker üzerinde hayvanların durumlarına göre verilmesi gereken miktarla hakkında bilgiler yer almaktadır. Tarihi geçmiş ürünler kullanılmamalıdır.

 

 Markalar;

Pet Line Somonlu Yetişkin Kuru Köpek Maması

İçeriğinde aynı gıdaları bulunduran birçok marka altında satışı yapılmaktadır. Genelde 15 kg paketler içerinde satılmaktadır. Marka tercihi yaparken markanın kalite değeri iyi bilinmelidir. İçreğine ve son kullanma tarihine alınırken dikkat edilmelidir. Fiyat bakımında birçok köpeğimiz için zararlı olan sıradan mamalardan daha uygun fiyata satılmaktadır. 15 kg bir paket mamayı 70 ila 80 lira arasında fiyatlarda bulmamız mümkündür. Tanınmış markalar olarak, champion, dr. crayz, advance gibi markalar yer almaktadır.