arama

PET KUAFÖRÜ AVRUPA YAKASI

PET KUAFÖRÜ AVRUPA YAKASI
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

PET KUAFÖRÜ AVRUPA YAKASI

Pet kuaförü, kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş ticari firmalardır. Kedi ve köpeklerin tıraş, banyo, temizlik gibi ihtiyaçlarının uzman eller tarafından gerçekleştirilmesidir. Pet kuaför , isteğe bağlı olarak diş ve tırnak bakımlarını da yapabilir. Yani kısacası evcil hayvanların rutin kontrollerinin ve bakımlarının yapıldıgı yerdir. Köpek sahiplerinin en çok dikkat ettiği husus kalite ve hijyendir. Bu hususlar onlar için vaz geçilmezdir. Sonuçta hangimiz evcil hayvanımızın can dostumuzun kalitesiz hijyensiz ortamlarda bakımını yaptırmal isteriz ki?

Köpeklerin bakımı sürekli yapılmalıdır bu onların sağlığı açısından da çok önemlidir. Köpek kuaförlerinde bu bakımlar uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Profesyonel eğitim almış işinin ehli insanlardır. Aklınıza gelen ve köpeğiniz için istediğin hemen hemen her şey köpek kuaförün de yapılabiliyor. Köpek kuaförlerin de bu kadar detaylı çalışmak için uzman bir ekibe gerek duyuluyor. Bu ekip titiz bir şekil de çalışıyor ve tüm bakımları eksiksiz yapıyor. Tüm kuaförler uzman kişiler ile çalışmalar yapmamaktadır bu yüzden tercih edinilecek gezici köpek kuaförü iyice araştırılmalıdır.

Köpek bakımı şu şekilde yapılıyor; yıkama, tıraşlama, tırnak kesimi, kurutma gibi aşamalardan oluşuyor. Öncelikle yıkama işleminde çok dikkatli olmamız gereken husus şampuan köpeğimizin cinsine uygun tüylerine zarar vermiyecek kaliteli şampuanlar kullanmalıyız. Köpeğin yıkanma işleminde kulak temizliği göz temizliğine çok dikkat edilmelidir. Bazı yerler yıkama esnasında bunların hepsini gerçekleştiriyor. Ağız temizliğinde kullanılacak metaryellerin hijyenik ve kaliteli olması gerekmektedir. Yıkama işleminden sonra ağız temizliği, kulak ve göz temizliğide yapıldıktan sonra tüylerinin tıraşlanması gerekmektedir. Tüylerini tıraşlarken derisinin zarar görmemesine dikkat edilmeli görsel açıdanda iyi kaliteli bi şekilde tıraşlanması gerekmektedir. Köpek kuaförleri bu konuda iyi bir eğitim alırlar. Köpeğin tüylerinin dökülmemesi için yapılan bu işlemden sonra yıkama işlemi gerçekleşir daha demin anlattığımız şekilde.

Yıkandıktan sonra tırnakları kesilir bu önemli bi husus evcil hayvanlarımızın sağlığı için düzenli aralıklarla tırnaklarını kesip törpülenmelidir. Bu işlemden sonra ise hayvanın kurutulup tüylerini tararlar. Tarama işlemi tüylerin daha parlak daha güzel bir görünüm elde etmesini sağlar. Bu şekilde hayvanımız çok güzel bir görünüm elde eder. Ama tüm bunların gerçekten hijyenik kaliteli ürünlerle yapılması hayvanımızın sağlığı açısından çok önemlidir.

Pet kuaförleri hayvan sahipleri için de bazı avantajlar sağlıyor.

Bunlardan en çok sevilen şüphesiz gezici kuaför uygulaması oluyor. Gezici kuaförler istediğiniz taktirde evlere geliyor ve hayvanlarınızı evden alıyor. Evcil hayvan bakımı tamamlanıyor ve tekrar eve bırakılıyor. Bu saye de işi olan çok zamanı olmayan insanlara kolaylık oluyor. Belli bir fiyat karşılığında evcil hayvanınızın bütün bakımı yapılıyor. Bu şekilde gezici kuaförlerine evcil hayvanlarını emanet eden tanıdıklarınız varsa onlardan bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İnternette araştırmalarr yaptığınızda bu konu hakkında yapılan yorumlar yada veterinerinizin önerisiyle ulaşabiliceğiniz güvenilir gezici kyaförler bulabilirsiniz.
İstanbul avrupa yakasında birçok köpek bakım kuaförü bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı şunlardır;

Cecom pet shop & kuaför etilerde
Ecopet pet shop leventte
Pet Kuaför – Florya Hayvan Hastanesi
Patikür Pet Kuaför & Cafe
Pet Kuaför – MediVet Veteriner Kliniği
Pet Hair Gezici Köpek Yıkama Gezici Köpek Kuaförü
Pet Kuaför | Jasmin Veteriner Kliniği
M. Özer KESKİN Fixx Pet Gezici Pet Kuaförü bunlar gibi birçok pet kuaförü vardır. Pet kuaförlerini seçerken köpeğinizin cinsini, sağlığını kendi bütçenizi ve zamanınızı ona göre ayarlamalısınız. Özellikle hijyen ve kalite bakımından en güvenilir olanı seçmelisiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.